Reprezentace
 

Veteráni zahájí Světovou ligu soubojem se Slovenskem

06.11.2015, 13:06 | Tisková zpráva

Veteráni zahájí Světovou ligu soubojem se SlovenskemČeská veteránská reprezentace se v neděli 29. 11. 2015 od 16:30 hodin střetne na Horáckém zimním stadiónu v Jihlavě se Slovenskem. V předběžné nominaci trenéra Jana „Gusty“ Havla figurují mimo jiné Martin Altrichter, Marcel Kučera, Dušan Salfický – Milan Chalupa, Jaroslav Látal, Jiří Malinský, Jaroslav Nedvěd, Josef Řezníček, Radek Svoboda, Bedřich Ščerban, Jiří Šlégr, Milan Tichý a Jiří Vykoukal – Zdeněk Eichenmann, Martin Hosták, Tomáš Chlubna, Otakar Janecký, Tomáš Kucharčík, Pavel Patera, Jan Peterek, David Pospíšil, Petr Rosol, Filip Turek, Radek Ťoupal, Viktor Ujčík, Oldřich Válek a Richard Žemlička. Se soupeřem přijedou například Zdeno Cíger, Jozef Daňo, Igor Liba, Darius Rusnák nebo Vincent Lukáč, účast potvrdil i Žigmund Pálffy.

 
 
Vstupenky za jednotných 90 Kč jsou v prodeji na Infocentru Horáckého zimního stadiónu v Jihlavě, fanoušci je mohou získat rovněž na dobírku prostřednictvím objednávkového formuláře umístěného na www.hcdukla.cz. V prodeji budou také různé upomínkové předměty s logem Světové veteránské hokejové ligy, mimo jiné trička, čepice, puky nebo hrníčky.

Souboj se Slovenskem je součástí Světové veteránské hokejové ligy, projektu, který inicioval Pavel Bure a který probíhá pod záštitou Alexeje Kasatonova s Alexandrem Jakuševem a s podporou Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Novou soutěž zahájí utkání Finsko – Švédsko, které se hraje 6. 11. 2015 v helsinské Hartwall Areně a v němž nastoupí například Mats Näslund, Thomas Rundqvist a Anders Carlsson nebo Jari Kurri, Raimo Helminen či Janne Ojanen. V dalších zápasech se utkají 21. 11. 2015 v Landshutu Německo s Ruskem a 29. 11. 2015 v Jihlavě Česká republika se Slovenskem. Tři vítězové a nejlepší z poražených mužstev postupují do závěrečného Final Four, které se bude hrát vyřazovacím způsobem v lednu 2015 v moskevském Ledovém paláci.

„V zápasech Světové veteránské ligy mohou nastupovat pětačtyřicetiletí a starší hokejisté, tj. ročníky 1971 a starší. Povoleny jsou v omezeném rozsahu i výjimky – čtyři hokejisté mladší pětačtyřiceti a starší čtyřiceti let, kteří již ukončili aktivní kariéru,“ uvedl Bedřich Ščerban. „Na soupisku k utkání je možné zařadit osmnáct hráčů a dva brankáře.“

Projekt Světové veteránské hokejové ligy byl zahájen 3. 10. 2015, kdy se v Moskvě uskutečnilo utkání ruských Hokejových legend s mezinárodním výběrem Ligy legend. Vítězem se staly v poměru 5:3 Hokejové legendy, branky vstřelili dvakrát Vjačeslav Fetisov, Roman Iljin a Alexandr Mogilnyj; za mezinárodní výběr Robert Pukalovič, Bedřich Ščerban a Petri Varis. V mužstvu Hokejových legend nastoupili M. Michajlovskij – V. Fetisov, A. Kasatonov – V. Malachov, D. Juškevič – B. Mironov, S. Šargorodskij – V. Kamenskij, A. Žamnov, P. Bure – A. Kovalenko, R. Iljin, A. Mogilnyj – V. Prochorov, I. Bjakin, A. Koževnikov a J. Davidov; ve výběru Ligy legend A. Sulander a J. Tammi – L. Karlsson, M. Svensson – D. Frenzel, B. Ščerban – R. Pukalovič, L. Sekeráš a R. Ruotsalaninen, M. Näslund, A. Carlsson, W. Lindström – I. Järvi, L. Funk, P. Varis – I. Liba, M. Nový, D. Moravec a G. Oswald. Další, podrobnější informace k soutěži najdete na www.hockeylegends.ru.

Veteránský výběr České republiky sehrál od roku 2008 celkem 75 utkání, z nichž 58 vyhrál, 9 remizoval a pouze 8 prohrál. Trenérem mužstva je Jan „Gusta“ Havel, vedoucím mužstva Milan Nový a manažerem Pavel Schwarz.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Illéš, Hudeček, Kanko, teď Tomi. Poruba dál posiluje útok, ale přišla o Luku
(26.05.2018) Vedení Poruby, která se po devíti letech vrací na prvoligovou mapu, pokračuje ve skladbě kádr...

 

Ženský Mrázek chce do extraligy. Moje rituály? Ani nejdou spočítat, říká Pejšová
(26.05.2018) Gólmani jsou jiní, to se všeobecně ví. A Julie Pejšová se z tohoto pravidla nevymyká. Patná...

 

Přestupy v TELH: Ze zámoří se vrací šest hráčů, pětice odchází do NHL
(26.05.2018) Kluby nejvyšší tuzemské soutěže usilovně pracují na skladbě kádru pro příští sezonu 20...