Reprezentace
 

Trenérské hodnocení dvou zápasů U20 ve Finsku

08.08.2016, 09:35 | Jakub Petr

Trenérské hodnocení dvou zápasů U20 ve FinskuPřečtěte si, jak trenér české reprezentace do 20 let Jakub Petr hodnotí letní kemp ve Finsku, kde se jeho tým dvakrát utkal s domácími úřadujícími mistry světa.

 
 
Název akce: Tréninkový kemp + 2 utkání ČR – Finsko
Místo: Vierumaki, Finsko
Datum: 22.8. – 28.8. 2016
Trenér: Jakub Petr

1. Charakteristika herního projevu reprezentačního týmu ČR

V součtu obou utkání určitě převládají v našem hodnocení negativa. V průběhu tréninkového kempu jsme se zaměřili na na jednotlivé fáze našeho herního systému v rámci dvou tréninkových jednotek denně, s patřičnou intenzitou provedení.

Je nutno zmínit, že v úvodním zapase jsme jednoznačně nenašli svou identitu a zásadně vybočovali z našeho herního konceptu. Náš tristní výkon ještě zvýraznily hrubé individuální chyby, které předcházely čtyřem obdrženým brankám.

Ve druhém utkání jsme podali diametrálně odlišný výkon, dodržovali stanovenou taktiku a po celou dobu utkání byli minimálně vyrovnaným soupeřem. V zápase jsme neudrželi jednobrankové vedení s tím, že o výsledku opět rozhodla naše individuální chyba a bohužel již tradičně neproměňování vyložených brankových příležitostí.

1.1. Pozitiva a silná místa ve hře týmu ČR

Z mála pozitivních věcí lze zmínit schopnost týmu zareagovat po velmi nevydařeném výkonu v prvním utkání a dodržování stanovené taktiky. Oproti utkáním v minulé sezóně s tímto soupeřem jsme se prezentovali aktivnějším způsobem napadání a hlavně ve druhém střetnutí úspěšně. Zlepšení jsme zaznamenali v přesilovkách i oslabení. Znovu zdůrazňuji, že přísnější měřítko snese pouze naše druhé utkání. Pokud budou hráči na potřebné kondiční úrovni, rádi bychom se tímto stylem prezentovali i na dalších letošních akcích.

1.2. Negativa a slabá místa ve hře týmu ČR

U většiny hráčů nedosahují individuální dovednosti úrovně současného finského týmu. Nejmarkantnější rozdíl je bohužel již tradičně v zakončení, rychlosti, razanci a pohotovosti střelby. S tím automaticky souvisí proměňování šancí v klíčových okamžicích utkání a turnajů. Jelikož jsme byli na tréninkovém kempu společně s naším soupeřem máme rovněž možnost porovnání v rámci tréninkových jednotek a logicky zakončení v jednotlivých cvičeních je u našeho severského soupeře na jiné úrovni.

Výše zmíněné se již tradičně opakuje v našich hodnoceních a bohužel je nutno přiznat, že rozdíl v individuálním vývoji v rámci dvouletého cyklu (od kategorie U18) je bohužel znatelný.

1.3. Nasazení, charakter, projev týmu ČR především v těžkých situacích pod tlakem

Nasazení a přístup hráčů byl v pořádku, což jsem přesvědčen, že na reprezentační úrovni by měla být samozřejmost. Pominu-li individuální chyby, které rozhodli o vývoji a celkově hrozivém skóre v prvním utkání, je zarážející, že někteří hráči nepřijeli na tuto akci patřičně kondičně připraveni, což má za následek ovlivnění provedení jednotlivých dovedností, udržení požadované intenzity v utkání v návaznosti na dodržování herního konceptu. Celkem logicky se potom výše zmíněné individuální chyby objevují v klíčových fázích utkání.

2. Herní projev soupeře

2.1. Pozitiva a silná místa soupeře

Individuální dovednosti, hra na kotouči: OP založení útoku na krátké přihrávky včetně posouvaní kotoučů po vystoupení z obranného bloku (přečíslování soupeře s konstruktivním vedením osobních soubojů), přímočarý přechod SP, vstup do ÚP s podporou obránce, tlak středového hráče v pozici na první tyč, pokrytí dorážky ze „slabé“ strany. Přesilové hry.

2.2. Negativa a slabá místa týmu soupeře

Při našem aktivním forčekingu vytvářejí chyby, vznikají prostory pro pohotové zakončení. Při vyvedení z rytmu vývoje utkání snadno opouštějí herní koncept, dopouští se chyb......nutnost skórovat, viz výše dovednosti.

2.3. Nasazení, charakter, projev soupeřů především v těžkých situacích pod tlakem

V krizových situacích umí tento tým využívat a precizně sehrát přesilové hry. Oplývají patřičným sebevědomím, logicky, vezmeme-li v úvahu výsledky z posledních sezón. Přesto lze najít cestu....viz výše.

2.4. Herní prvky soupeře, které bychom mohli pozitivně využít

Přechod útočné modré čáry s detailní precizností, hra v předbrankovém prostoru včetně rychlého a pohotového zakončení.

3. Všeobecné připomínky a doporučení

Organizace kempu, cestování, stravování, ubytování a ostatní bylo na velmi dobré úrovni.

4. Video

Utkání č.1: Finsko U20 – ČR U20 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Sestava ČR:
Vladař (Růžička) - Zbořil, Hronek, Kalina, Hájek, Budík, Krenželok, Kvasnička, Adámek - Jašek, Špaček, Zadina, Koblížek, Kaše, Lakatoš, Stránský, Chlapík, Suchý, Anděl, Šoustal, Dufek

Utkání č. 2: Finsko U20 – ČR U20 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky ČR: 34. Zadina (Špaček), 37. Chlapík (Hronek, Kaše)

Sestava ČR:
Rúžička (Vladař) - Kalina, Hronek, Budík, Krenželok, Zbořil, Hájek, Kvasnička, Adámek - Koblížek, Kaše, Lakatoš, Stránský, Špaček, Zadina, Jašek, Chlapík, Suchý, Anděl, Šoustal, Dufek

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Matouš Kratochvíl opouští Přerov
(22.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...

 

Od mistra k nováčkovi. V Energii budou hostovat brněnští Havránek a Vágner
(22.05.2018) Karlovarská Energie hlásí po svém návratu mezi tuzemskou elitu první posily. Její kádr dopln...

 

Dotahujeme se na špičku, ale medaile nám chybí, říká Lener o mládeži
(22.05.2018) Mládežnické reprezentace za sebou mají povedený ročník: Všechny kategorie se na vrcholných ...