Reprezentace

Juniorky vstoupily do MS výhrou, nezaváhaly ani zámořské celky

07.01.2017, 23:50 | Vojtěch Jurák

Juniorky vstoupily do MS výhrou, nezaváhaly ani zámořské celkyVe Zlíně a v Přerově odstartovalo Mistrovství světa žen do 18 let. Ve skupině A se jak Spojené státy, tak Kanada uvedly vítězstvím nad soupeřem ze starého kontinentu. Ve skupině B české fanoušky nejvíce zaujal výkon domácí reprezentace, která v napínavém duelu přetlačila Japonsko. Čtvrtým úspěšným byly Finky.

K úplně prvnímu utkání letošního šampionátu se postavily hráčky Spojených států a Ruska. Američanky v úvodních minutách působily poněkud zakřiknutě a musely čelit několika zajímavým ruským šancím. Postupem času se však osmělily, převzaly kontrolu nad utkáním a docela v pohodě ho dovedly k vítězství 6:1. Rusky svým snížením v poslední minutě jen kosmeticky upravily skóre.

Druhé odpolední utkání svedlo na jeden led Češky a Japonky. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, a zatímco po dvaceti minutách držely domácí hráčky vedení 1:0, po čtyřiceti minutách byly o gól blíže k výhře Japonky. České hráčky však před svými fanoušky zabraly. Hned dvě minuty po přestávce vyrovnaly na 2:2 a v polovině třetí třetiny rozhodla Natálie Mlýnková svižnou střelou k tyči o důležitých třech bodech pro domácí tým.

Také druhý zámořský tým na turnaji své úvodní utkání zvládl. Kanaďanky sice prohrávaly proti Švédkám už od 4. minuty 0:1, ovšem ve druhé třetině přidaly a třemi brankami otočily skóre ve svůj prospěch. V závěrečné části pak potvrdily dalšími zásahy své vítězství.

První hrací den šampionátu zakončilo střetnutí Finek se Švýcarkami. Skandinávským hráčkám se vydařila první třetina, v níž si vytvořily dvoubrankový náskok. Na švýcarské snížení ve druhé třetině rychle odpověděly další trefou a zbytek zápasu si již pohlídaly. Úvodní vítězství 3:1 je pro Finky prvním krokem směrem k vytouženému čtvrtfinále.

Skupina A – Zlín

Spojené státy – Rusko 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
9. Murphyová (DeGeorgeová, Drakeová), 9. Heisingová (Linserová), 21. Barnesová (Wenteová), 32. Wenteová (Skajaová), 48. Barnesová (Heisingová, Wethingtonová), 52. Linserová (Ostertagová) – 60. Běloglazovová (Širokovová).

Kanada – Švédsko 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
26. Bellová (Woodová), 30. Pettetová (Shirleyová, Bucklesová), 38. Fillierová (Bucklesová, Knowlesová), 41. Knowlesová (James-Mitchellová), 52. Wattsová (Maltaisová) – 4. Olssonová (Ljungblomová).

Skupina B – Přerov

Česko – Japonsko 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
20. Erbenová (Vozdecká, Mlýnková), 43. Kaltounková (Lerchová, Exnerová), 51. Mlýnková (Machalová) – 32. A. Satoová (Kojamaová), 40. Jamašitaová (Suzukiová, Cucumiová).
Sestava Česka: Bláhová (Jandová) – Škrdlová, Cornová, Erbenová, Vozdecká, Pytlíková, Martinů, Zachová, Kotounová – Hymlárová, Bucifalová, Neubauerová – Mlýnková, Machalová, Exnerová – Kaltounková, Lerchová, Karlecová – Tomasco, Dýcková, Zrnová.

Finsko – Švýcarsko 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
8. Nylundová (Aroová), 19. Nylundová (Vesaová, Melotindosová), 27. Melotindosová (Vesaová) – 25. Enzlerová.

Copyright

Copyright © 2017 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Hradec chce dál. Snad bude Kometa nerozehraná, doufá Pláněk
(28.03.2017) Svůj hlavní úkol splnili, to je bez debat. Hokejisté Mountfieldu konečně prolomili čtvrtfiná...

TELH ŽIVĚ: Startuje baráž! Dynamo hostí Motor, Dukla srovnala
(28.03.2017) Konec úvah a spekulací, dnes startují bitvy o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy!...

Ohol se! slyšel od šéfa pohodář Kašpar. Trpký rok v Dynamu ho otrávil
(28.03.2017) Vynikající útočník, který je schopen rozhodovat zápasy. A také uvolněný člověk, co vyzn