Reprezentace

Češky na šestém místě, Kanada a Spojené státy ve finále

13.01.2017, 23:55 | Vojtěch Jurák

Češky na šestém místě, Kanada a Spojené státy ve fináleČtyři zápasy, z toho tři v Přerově. Páteční program mistrovství světa juniorek nabídl zajímavou a pestrou podívanou. Hned odpoledne si Švýcarky zajistily příslušnost mezi elitou i pro příští rok. V podvečer si pak oba zámořské celky zajistily finále a na závěr dne Češky prohrály duel o páté místo.

První páteční zápas přinesl velké drama. Série o udržení mezi Švýcarskem a Japonskem měla na programu svou druhou kapitolu. Švýcarky úvodní duel vyhrály 5:2 a k udržení mezi elitou potřebovaly udělat ještě jeden krok. Naopak Japonky měly poslední možnost odvrátit sestup, dosud se jim však nepovedlo na šampionátu v Česku vyhrát jediné utkání. Napínavý souboj prakticky o všechno dospěl za stavu 1:1 do samostatných nájezdů, v nichž až rozhodla devátá série! Útočnice Rahel Enzlerová v ní zachovala chladnou hlavu, rychlou kličkou obelstila brankářku Satoovou a přesným zakončením zajistila Švýcarsku nejen druhé vítězství v sérii, ale především setrvání v elitní skupině mistrovství světa na další rok.

K prvnímu semifinále, které hostil Zlín, nastoupily Kanaďanky a Švédky. Zámořské hráčky se podle očekávání brzy ujaly vedení a postupem času si vypracovaly tříbrankový náskok. Švédky, které kvůli chřipce nastoupily jen se třemi formacemi, se však vzepřely a ve druhé polovině druhé třetiny snížily na 2:3 ze svého pohledu. Kanada však nedopustila žádné komplikace a třemi trefami ve třetí části definitivně rozhodla o tom, že ani letos nebude chybět ve finále. Švédky budou, stejně jako loni, usilovat o bronz.

Druhé semifinále mezi Spojenými státy a Ruskem se odehrálo v Přerově. Zámořský favorit neponechal nic náhodě a dvěma brankami v první třetině vykročil vstříc vítězství. Rozhodující krok pak udělaly Američanky ve druhé části, kdy čtyřmi trefami zvýšily na 6:0 a uzemnily veškeré ruské naděje na dobrý výsledek. Hattrickem se blýskla Grace Zumwinkleová. Spojené státy vyzvou ve finále Kanadu, zatímco Rusky si zahrají se Švédkami o bronzové medaile.

Program pátečního dne uzavřel souboj o páté místo mezi Finskem a domácí Českou republikou. Zatímco ve skupině se z vítězství radovaly Češky, tentokrát byly úspěšnější Finky, které zvítězily 2:0. První krok k pátému místu na turnaji udělaly hned v úvodní minutě utkání, kdy se trefila Camille Kahraová. Ve druhé třetině pak skandinávský celek své vedení navýšil, zatímco Češky se ne a ne prosadit. Dalších branek se diváci v Přerově už nedočkali, což znamená, že domácí hokejistky končí na turnaji šesté.

O udržení

Japonsko – Švýcarsko 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
37. Itoová (Kojamaová) – 4. Christenová, rozh. náj. Enzlerová

Semifinále

Kanada – Švédsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
5. Hobsonová (Vorsterová), 27. Fillierová (Maltaisová), 29. Shirleyová, 46. Shirleyová (Eliaová, Pettetová), 57. Fillierová, 60. Beresová (Shirleyová, Pettetová) – 30. Bouvengová (Olssonová), 38. Bergströmová (Lundinová, Bouvengová)

Spojené státy – Rusko 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
4. Zumwinkleová (DeGeorgeová), 11. Zumwinkleová, 22. Wenteová (Heiseová), 24. Skajaová (Wenteová), 34. Zumwinkleová (Barnesová), 38. Heisingová (DeGeorgeová, Barnesová)

O páté místo

Finsko – Česká republika 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
1. Kahraová (Vesaová, Nieminenová) 32. Melotindosová (Seikkulaová, Nousiainenová)

Copyright

Copyright © 2017 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Hradec chce dál. Snad bude Kometa nerozehraná, doufá Pláněk
(28.03.2017) Svůj hlavní úkol splnili, to je bez debat. Hokejisté Mountfieldu konečně prolomili čtvrtfiná...

TELH ŽIVĚ: Startuje baráž! Dynamo hostí Motor, Dukla srovnala
(28.03.2017) Konec úvah a spekulací, dnes startují bitvy o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy!...

Ohol se! slyšel od šéfa pohodář Kašpar. Trpký rok v Dynamu ho otrávil
(28.03.2017) Vynikající útočník, který je schopen rozhodovat zápasy. A také uvolněný člověk, co vyzn