Reprezentace
 

Češky na šestém místě, Kanada a Spojené státy ve finále

13.01.2017, 23:55 | Vojtěch Jurák

Češky na šestém místě, Kanada a Spojené státy ve fináleČtyři zápasy, z toho tři v Přerově. Páteční program mistrovství světa juniorek nabídl zajímavou a pestrou podívanou. Hned odpoledne si Švýcarky zajistily příslušnost mezi elitou i pro příští rok. V podvečer si pak oba zámořské celky zajistily finále a na závěr dne Češky prohrály duel o páté místo.

 
 
První páteční zápas přinesl velké drama. Série o udržení mezi Švýcarskem a Japonskem měla na programu svou druhou kapitolu. Švýcarky úvodní duel vyhrály 5:2 a k udržení mezi elitou potřebovaly udělat ještě jeden krok. Naopak Japonky měly poslední možnost odvrátit sestup, dosud se jim však nepovedlo na šampionátu v Česku vyhrát jediné utkání. Napínavý souboj prakticky o všechno dospěl za stavu 1:1 do samostatných nájezdů, v nichž až rozhodla devátá série! Útočnice Rahel Enzlerová v ní zachovala chladnou hlavu, rychlou kličkou obelstila brankářku Satoovou a přesným zakončením zajistila Švýcarsku nejen druhé vítězství v sérii, ale především setrvání v elitní skupině mistrovství světa na další rok.

K prvnímu semifinále, které hostil Zlín, nastoupily Kanaďanky a Švédky. Zámořské hráčky se podle očekávání brzy ujaly vedení a postupem času si vypracovaly tříbrankový náskok. Švédky, které kvůli chřipce nastoupily jen se třemi formacemi, se však vzepřely a ve druhé polovině druhé třetiny snížily na 2:3 ze svého pohledu. Kanada však nedopustila žádné komplikace a třemi trefami ve třetí části definitivně rozhodla o tom, že ani letos nebude chybět ve finále. Švédky budou, stejně jako loni, usilovat o bronz.

Druhé semifinále mezi Spojenými státy a Ruskem se odehrálo v Přerově. Zámořský favorit neponechal nic náhodě a dvěma brankami v první třetině vykročil vstříc vítězství. Rozhodující krok pak udělaly Američanky ve druhé části, kdy čtyřmi trefami zvýšily na 6:0 a uzemnily veškeré ruské naděje na dobrý výsledek. Hattrickem se blýskla Grace Zumwinkleová. Spojené státy vyzvou ve finále Kanadu, zatímco Rusky si zahrají se Švédkami o bronzové medaile.

Program pátečního dne uzavřel souboj o páté místo mezi Finskem a domácí Českou republikou. Zatímco ve skupině se z vítězství radovaly Češky, tentokrát byly úspěšnější Finky, které zvítězily 2:0. První krok k pátému místu na turnaji udělaly hned v úvodní minutě utkání, kdy se trefila Camille Kahraová. Ve druhé třetině pak skandinávský celek své vedení navýšil, zatímco Češky se ne a ne prosadit. Dalších branek se diváci v Přerově už nedočkali, což znamená, že domácí hokejistky končí na turnaji šesté.

O udržení

Japonsko – Švýcarsko 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
37. Itoová (Kojamaová) – 4. Christenová, rozh. náj. Enzlerová

Semifinále

Kanada – Švédsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky:
5. Hobsonová (Vorsterová), 27. Fillierová (Maltaisová), 29. Shirleyová, 46. Shirleyová (Eliaová, Pettetová), 57. Fillierová, 60. Beresová (Shirleyová, Pettetová) – 30. Bouvengová (Olssonová), 38. Bergströmová (Lundinová, Bouvengová)

Spojené státy – Rusko 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
4. Zumwinkleová (DeGeorgeová), 11. Zumwinkleová, 22. Wenteová (Heiseová), 24. Skajaová (Wenteová), 34. Zumwinkleová (Barnesová), 38. Heisingová (DeGeorgeová, Barnesová)

O páté místo

Finsko – Česká republika 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
1. Kahraová (Vesaová, Nieminenová) 32. Melotindosová (Seikkulaová, Nousiainenová)
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Matouš Kratochvíl opouští Přerov
(22.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...

 

Od mistra k nováčkovi. V Energii budou hostovat brněnští Havránek a Vágner
(22.05.2018) Karlovarská Energie hlásí po svém návratu mezi tuzemskou elitu první posily. Její kádr dopln...

 

Dotahujeme se na špičku, ale medaile nám chybí, říká Lener o mládeži
(22.05.2018) Mládežnické reprezentace za sebou mají povedený ročník: Všechny kategorie se na vrcholných ...