Mládežnický hokej
 

Seminář na téma Bruslení a práce s detailem na malém prostoru

15.02.2017, 17:54 | Slavomír Lener

Seminář na téma Bruslení a práce s detailem na malém prostoruV rámci turnaje pěti zemí U17 se dne 10. 2. 2017 v Brně uskutečnil seminář trenérů 3. a 4. tříd na téma „Bruslení a práce s detailem na malém prostoru“.

 
 
Ukázkový trénink, který byl vzhledem k danému speciálnímu tématu převážně zaměřen na výuku a procvičování bruslení, ukázal, jak trenéři pracují s detailem, jak hráče pozitivně motivují, dávají jim přesné instrukce, hráče korigují, sami se do cvičení neustále zapojují a jak si je dokáží získat. Cílem hodinové ukázky nebylo předvést ideální strukturu a organizaci tréninku, ani vyžadovaný procentuální podíl her a nácviků (50/50). Záměrem bylo především ukázat, jak se trenéři hráčům věnují, jezdí s nimi a za nimi po celé ploše, jak jim kamarádsky předávají své zkušenosti, jak nepotřebují zvyšovat hlas natož, aby na ně křičeli nic neříkající a nekonkrétní povely.

Trénink byl specifický i tím, že na jedné ledové ploše se setkalo 12 a 12 hráčů z rozdílných klubů pod vedením trenérů Komety Brno (Pazourek, Navrátil, Zábranský) a HC Třebíč (Malena, M. Erat, R. Erat) a určitě se nenudili.

Na tvářích všech hráčů i přihlížejících rodičů bylo jasně vidět, že i takto specificky zaměřený bruslařský trénink může být výbornou zábavou. Důraz na přesnou techniku bruslařského kroku, společně s citlivým přístupem trenérů a soutěživými vstupy určitě malé hokejové adepty posunul vpřed a je zárukou, že se na další trénink budou kluci a holky zase těšit. A to netuší, co v příštím tréninku bude zase nového, s čím zase trenéři přijdou. Třeba bude celý herní. Na to, aby trenéři Brna a Třebíče, své malé svěřence vždy něčím překvapili, mají spoustu zkušeností, energie, zápalu a vlastní invence.

Diskuze s 60 zúčastněnými trenéry těch nejmenších kategorií se ihned po tréninku zúčastnili všichni prezentující trenéři, kteří byli na ledě, včele s Martinem Eratem. Potvrdili důležitost zábavy, radosti, spontánnosti a nutnost zařazování dalších sportovních her a pohybových aktivit v celoročním tréninku dětí.

Během semináře měli malí hráči možnost nakouknout do kabiny A-týmu Komety Brno a společně se svými trenéry zájemci sledovali trénink české reprezentace U17 a utkání Švédsko-Rusko U17. 

Podívejte se na fotografie z ukázky na ledě. Kompletní fotogalerii najdete zde.

 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Obránce po strejdovi. Bylo to jasné, chtěla jsem být jako on, líčí Hanzlíková
(20.06.2018) Stačilo deset dnů během února 1974 a Rokycany daly českému hokeji dva vynikající obránce. Z...

 

Proč Třinec? Má vždy vysoké cíle, říká Bukarts. Debut ho čeká „doma“ ve Zlíně
(20.06.2018) Roberts Bukarts za tři sezony ve Zlíně ukázal, že je nadstandardním hokejistou pro českou ext...

 

Jsme na cestě vzhůru, věří Vokoun. Eliášovi a Židlickému drží palce
(20.06.2018) Na první pohled se nezměnil. Pořád štíhlý jako v dobách aktivní kariéry. Tomáš Vokoun u