Mládežnický hokej
 

Seminář na téma Bruslení a práce s detailem na malém prostoru

15.02.2017, 17:54 | Slavomír Lener

Seminář na téma Bruslení a práce s detailem na malém prostoruV rámci turnaje pěti zemí U17 se dne 10. 2. 2017 v Brně uskutečnil seminář trenérů 3. a 4. tříd na téma „Bruslení a práce s detailem na malém prostoru“.

 
 
Ukázkový trénink, který byl vzhledem k danému speciálnímu tématu převážně zaměřen na výuku a procvičování bruslení, ukázal, jak trenéři pracují s detailem, jak hráče pozitivně motivují, dávají jim přesné instrukce, hráče korigují, sami se do cvičení neustále zapojují a jak si je dokáží získat. Cílem hodinové ukázky nebylo předvést ideální strukturu a organizaci tréninku, ani vyžadovaný procentuální podíl her a nácviků (50/50). Záměrem bylo především ukázat, jak se trenéři hráčům věnují, jezdí s nimi a za nimi po celé ploše, jak jim kamarádsky předávají své zkušenosti, jak nepotřebují zvyšovat hlas natož, aby na ně křičeli nic neříkající a nekonkrétní povely.

Trénink byl specifický i tím, že na jedné ledové ploše se setkalo 12 a 12 hráčů z rozdílných klubů pod vedením trenérů Komety Brno (Pazourek, Navrátil, Zábranský) a HC Třebíč (Malena, M. Erat, R. Erat) a určitě se nenudili.

Na tvářích všech hráčů i přihlížejících rodičů bylo jasně vidět, že i takto specificky zaměřený bruslařský trénink může být výbornou zábavou. Důraz na přesnou techniku bruslařského kroku, společně s citlivým přístupem trenérů a soutěživými vstupy určitě malé hokejové adepty posunul vpřed a je zárukou, že se na další trénink budou kluci a holky zase těšit. A to netuší, co v příštím tréninku bude zase nového, s čím zase trenéři přijdou. Třeba bude celý herní. Na to, aby trenéři Brna a Třebíče, své malé svěřence vždy něčím překvapili, mají spoustu zkušeností, energie, zápalu a vlastní invence.

Diskuze s 60 zúčastněnými trenéry těch nejmenších kategorií se ihned po tréninku zúčastnili všichni prezentující trenéři, kteří byli na ledě, včele s Martinem Eratem. Potvrdili důležitost zábavy, radosti, spontánnosti a nutnost zařazování dalších sportovních her a pohybových aktivit v celoročním tréninku dětí.

Během semináře měli malí hráči možnost nakouknout do kabiny A-týmu Komety Brno a společně se svými trenéry zájemci sledovali trénink české reprezentace U17 a utkání Švédsko-Rusko U17. 

Podívejte se na fotografie z ukázky na ledě. Kompletní fotogalerii najdete zde.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Dva brněnské tituly? Neskutečná věc, ale už je to historie, hlásí Zachrla
(23.05.2018) Fenomén hokejové sezony 2017/18? Jednoznačně brněnská Kometa. Kromě obhajoby titulu seniorů ...

 

Když je trénink na ledě relax: Gólmani Bílých Tygrů na říčanské nudli
(23.05.2018) Bez kvalitní suché přípravy už se dnes hokejista neobejde. Hodiny tréninků v posilovně a tě...

 

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Klimša zůstává ve Frýdku-Místku
(23.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...