Reprezentace
 

Češky padly v prodloužení, o záchraně rozhodne až třetí duel

07.04.2017, 06:06 | Martina Kramerová

Češky padly v prodloužení, o záchraně rozhodne až třetí duelTentokrát to nevyšlo. České hokejistky prohrály druhý zápas série o udržení se Švýcarskem, po vítězství 4:2 padly 2:3 brankou Meierové v prodloužení. O záchraně v elitní skupině tak rozhodne třetí střetnutí. Páté místo na turnaji získaly po boji Rusky, o zlato se v tradiční bitvě střetnou domácí Spojené státy, které rozdrtily Němky, s Kanadou, jež vyřadila Finsko.

 
 
V úvodu záchranářského souboje s pořadovým číslem dvě se z obou stran hrál především opatrný hokej, při kterém se urodilo jen málo gólových šancí. Ještě v průběhu první dvacetiminutovky však Češky i Švýcarky přišláply plyn a vypracovaly si několik příležitostí ke změně skóre. V 6. minutě měla branku na holi Vanišová, proti její dorážce však Schellingová dokázala zakročit. O chvíli později ani natřikrát nepřekonala švýcarskou gólmanu Lédlová.

Český celek odvrátila od pohromy ve 13. minutě Zíková, která na brankové čáře zastoupila Peslarovou a pádem do dráhy letu kotouče zamezila jisté trefě Švýcarek. Přibližně v polovině prostředního dějství dostala aktivní Vanišová nabito na levý kruh, odkud krásnou ranou ke vzdálenější tyči zajistila Češkách jednogólový náskok. O čtyři minuty později Švýcarkám zajistila vyrovnání Bullová. A to i navzdory faktu, že jejímu gólu předcházel ofsajd.

Ze strany švýcarského týmu to navíc nebylo vše. Pár vteřin před druhou sirénou přiklonila Švýcarsko blíž k triumfu Stalderová, jež propálila Peslarovou ranou z ostrého úhlu. Česky urputně rvaly dál a jejich snaha byla po zásluze odměněna. V čase 43:55 proměnila krásnou sólovou jízdu ve srovnávací zásah Vanišová.

A protože se žádný další pokus o dobytí soupeřovy svatyně do uplynutí základní hrací doby neujal, přišlo v USA Hockey Areně na řadu prodloužení. To po necelých pěti minutách ovládly Švýcarky, kterým k vítězství pomohla parádní trefou Meierová. O zachování příslušnosti v silnější světové skupině se proto bude hrát ještě v pátek.

Česko – Švýcarsko 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Vanišová (Lédlová), 44. Vanišová (Herzigová) – 33. Bullová (Staenzová, Raselliová), 40. Stalderová, 65. Meierová (Stalderová, Benzová)Z prvního semifinálového duelu odešly jako vítězky papírové favoritky z Kanady. Svým soupeřkám z Finska nedaly ani jednu šanci a s přehledem zvítězily o čtyři branky. Do gólových statistik se zapsaly Potomaková, Poulinová, Johnstonová a Clarkeová. Kanaďanky si šly za výhrou už od začátku, kdy se ujaly vedení 1:0. V průběhu zbylých dvou třetin přidaly ještě tři přesné zásahy a oslavily hladký postup do boje o zlato.

Kanada - Finsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Potomaková (Jennerová, Spoonerová), 26. Poulinová (Spoonerová), 28. Johnstonová (Poulinová), 56. Clarkeová (Rougeauová)

Při druhém duelu o účast ve finále si domácí Američanky udělaly z ledové plochy střelnici a zasypaly německou branku sprškou střel. Německy se v úvodní periodě ještě dokázaly poměrně dobře bránit a po dvaceti minutách prohrávaly „jen“ 0:2. Pak ale naplno odstartovala americká kanonáda, která se zastavila až na čísle 7 a vyhnala z německé klece brankářku Harssovou. Její následovnice Schröderová dovolila Američankám skórovat ještě čtyřikrát a v USA Hockey Areně se zrodil největší debakl šampionátu. Německo prohrálo 0:11.

USA – Německo 11:0 (2:0, 5:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Knightová (Coyneová), 9. Stacková (Marvinová, J. Lamoureuxová-Davidsonová), 23. Coyneová (Deckerová, M. Lamoureuxová-Morandová), 23. Pfalzerová (Kesselová, Kellerová), 24. J. Lamoureuxová-Davidsonová (Stacková), 25. Coyneová (Knightová), 27. Kellerová (Kesselová), 45. Pelkeyová (Bellamyová, Kesselová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Deckerová, Knightová), 55. Skarupaová (Stacková), 60. Carpenterová

V zápase o páté místo to dlouho vypadalo na vítězství hráček Tre Kronor. Švédky díky dvěma vstřeleným brankám ještě na začátku třetí periody vedly nad Ruskem 2:0. Hokejistky sborné však duel třemi brankami otočily a nakročily k triumfu. Švédsko ještě dostala do hry Winbergová, jež dvě minuty před sirénou srovnala na 3:3. Po bezbrankovém prodloužení přišly  na řadu samostatné nájezdy, ve kterých dominovaly Rusky. Rozhodující „penaltu“ vsítila Kadirovová a Rusko na šampionátu bere pátou příčku.

Rusko – Švédsko 4:3 s.n. (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Běljakovová (Děrgačovová), 51. Smolencevová (Štarjovová, Pirogovová), 54. Sosinová (Šochinová), rozh. náj. Kadirovová – 18. Fällmanová (Udénová Johanssonová, Lindhová), 21. Fällmanová (Nordinová), 58. Winbergová (Nordinová).
 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Kvasnica obdivuje Kanea. Tým v NHL bych si ale nevybíral, říká před draftem
(17.06.2018) V týdnu se Michal Kvasnica chystal na kempu reprezentační dvacítky v Salcburku, zároveň už al...

 

Náhlý zvrat, Vincour za Raumu hrát nebude. Vrátí se do Česka?
(17.06.2018) Zdálo se, že v Lukko Rauma naváže na české předchůdce Jakuba Petružálka, Josefa Straku, Zd...

 

Od přípravky po juniorku: Mládež v Prostějově válí za SK Prostějov 1913
(17.06.2018) V srpnu 2016 vznikl z iniciativy rodičů, kteří se situací v tehdejší hokejové mládeži neby...