Reprezentace

Jasné odpoledne a nervy drásající večer. Takový byl osmý den MS

12.05.2017, 23:16 | Michal Toman

Jasné odpoledne a nervy drásající večer. Takový byl osmý den MSMistrovství světa pokračovalo v pátek dalšími čtyřmi zápasy. V Paříži na sebe narazila mužstva České republiky a Slovinska a ve večerním duelu si to rozdala domácí Francie s Běloruskem. Kolínská skupina A potom nabídla duely Švédska s Itálií a Dánska s pořadatelským Německem. Všechna utkání přinesla atraktivní podívanou a diváci nudou rozhodně netrpěli.

Hned první páteční utkání nabídlo gólové hody. V Kolíně nad Rýnem se střetly týmy Švédska a Itálie a zápas měl jednoznačný průběh. Po deseti minutách vedli Švédové už 2:0, když se trefili Rask a Holm. Italové sice dokázali ve 24. minutě snížit díky Morinimu, jehož střela z levého kruhu propadla Fasthovi do sítě mezi rukou a tělem. Pak už ale úřadovali jen hráči Tre Kronor. Postupně se prosadili Brodin, Lindholm, Omark, Klinberg, Eriksson Ek a na konečných 8:1 uzavřel minutu a půl před koncem Everberg. Švédsko si tak připsalo pohodlné tříbodové vítězství.

Švédsko – Itálie 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 4. V. Rask, 9. Holm (W. Nylander, Brodin), 30. Brodin (Holm), 41. E. Lindholm (Landeskog, Strålman), 51. Omark (Söderberg, Edler), 55. C. Klingberg (Nordström), 57. Eriksson Ek (Strålman, W. Karlsson), 59. Everberg (Holm) – 24. Morini (Scandella, Insam)

V pařížské AccorHotels Areně čekal od 16:15 další duel české borce. V zápase se Slovinskem chtěl český národní tým napravit nepřesvědčivý výkon ze zápasu s Norskem a to se nakonec povedlo. Skóre otevřel už ve 3. minutě Řepík a do přestávky přidal dvě branky Horák. Ve druhé třetině předvedli parádní akci Kempný s Vránou a první jmenovaný zvyšoval už na 4:0. Slovinci dokázali sice v závěrečné dvacetiminutovce snížit, když se z mezikruží prosadil Verlič, ale na víc se nezmohli. Na konečných 5:1 naopak upravil skvěle provedeným bekhendovým blafákem Červenka.

Česká republika – Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Řepík (Jan Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, R. Šimek), 23. Kempný (P. Vrána), 48. Červenka (Jan Kovář) – 45. Verlič (Muršak, Urbas)

Skupina A pokračovala večerním kláním pořadatelského Německa, které změřilo síly s Dánskem. Němci šli celkem rychle do vedení, když se trefili Reimer a Macek. V 17. minutě bylo ale rázem vyrovnáno. Puk do německé sítě nejprve dopravil Storm a 25 sekund po něm dorážel do odkryté klece Christensenovu ránu Poulsen. A Dánové nakonec dotáhli obrat až do konce. Ve druhé a třetí periodě se diváci v LANXESS areně branky nedočkali, ale v prodloužení rozhodl o dvoubodovém zisku Dánska Regin.

Dánsko – Německo 3:2p (2:2, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Storm (Kristensen, Jakobsen), 17. Poulsen (Christensen), 62. Regin (Ehlers, Jakobsen) – 9. Reimer (Ehliz, D. Seidenberg), 10. Macek (Y. Seidenberg, Kahun)

I druhá pořadatelská země se v pátek večer představila před svými fanoušky. Francii vyzvalo Bělorusko, které bylo na turnaji zatím bez zisku jediného bodu. Ve 13. minutě otevřel skóre zápasu domácí Treille a na začátku druhé části zvyšoval na 2:0 Fleury. Pak ale Bělorusové zabrali a třemi brankami otočili vývoj utkání. Postupně se trefili Pavlovič, Šarangovič a Kulakov a Francouzi na začátku poslední dvacetiminutovky prohrávali. Nakonec ale na 3:3 vyrovnal Bellemare a duel dospěl do prodloužení a samostatných nájezdů. A v těch vystřelil Francii bonusový bod Stephane da Costa.

Francie – Bělorusko 4:3sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Treille (T. Da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. Da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. náj. S. Da Costa – 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej)

Copyright

Copyright © 2017 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Sesadí Kometu? Oceláře čeká derby s Vítkovicemi, indiány bitva na Spartě
(24.10.2017) Tipsport extraliga dnes pokračuje dvěma pikantními předehrávkami, po nichž může mistrovská ...

Hokej v číslech: Podlipnik řádí. Překoná Říhovy rekordy a poletí na ZOH?
(23.10.2017) Sezona 2015/2016 patřila Davidu Stachovi a Vítězslavu Bílkovi, rok nato oslnil WSM Ligu Jiří

23 gólů Dračic a třetí patnáctka Tesly. Lvice vynulovaly ESU i Liberec
(23.10.2017) Ženská extraliga si tentokrát dala o víkendu pauzu, hrálo se jen v nižších soutěžích. Vl