Reprezentace
 

Národní tým se představí v Příbrami. Ke dvojutkání přijede Švýcarsko

26.01.2018, 15:08 | Tisková zpráva

Národní tým se představí v Příbrami. Ke dvojutkání přijede ŠvýcarskoMěsíc před dánským světovým šampionátem se svěřenci trenéra Josefa Jandače dvakrát utkají ve středočeské Příbrami se švýcarským výběrem. Obě utkání 4. a 5. dubna 2018 budou startovat v 17 hodin. Zápasy jsou součástí turnaje Euro Hockey Challenge, na nějž následně navážou dvě utkání ve Francii. Předprodej vstupenek začne na přelomu února a března.

 
 
Přesto, že je Příbram proslavena zejména svojí hornickou historií, sportovní fanoušci už si zde jeden duel České republiky se Švýcary užili. Stalo se tak 7. dubna 2001, tehdy Češi vyhráli, také v rámci přípravy na MS, 5:3. „Po sedmnácti letech se nám podaří ukázat um hokejistů národního týmu fanouškům nejen z Příbrami, ale i celého okolí. Věříme, že si při dvojutkání s precizními Švýcary ve městě Pod Svatou Horou užijeme krásné hokejové chvíle. Už nyní se na obě bitvy velmi těšíme a na utkání vás srdečně zveme,“ říká generální ředitelka pořádající společnosti BPA sport marketing Jana Obermajerová. „Za tu vší obrovskou námahu, kterou město Příbram vynaložilo, jsme si uspořádání utkání zasloužili. Beru to jako start nové éry příbramského zimního stadionu,“ doplňuje starosta města Příbram Jindřich Vařeka.

„Zatímco československá reprezentace se v Příbrami představila šestkrát, české národní mužstvo zatím pouze jednou,“ vrací se k roku 2001 prezident ČSLH Tomáš Král. „Jeden z prvních reprezentačních zápasů tehdy sehrál Tomáš Plekanec. Jsem rád, že rekonstrukce, kterou zázemí stadionu prošlo, umožnila, aby se sem národní mužstvo vrátilo a nepochybuji, že diváci vytvoří při obou zápasech výbornou atmosféru,“ těší se nejvyšší muž českého hokeje.

S jeho slovy souhlasí také místostarostka města Příbram Alena Ženíšková: „Za tím, že se po tolika letech v Příbrami objeví česká reprezentace, je obrovský kus práce. Podařilo se nám splnit přísné podmínky ČSLH. Doufám, že si lidé najdou cestu na oba zápasy a že pro ně bude nejen hokej, ale i zaplněná hala zimního stadionu silným zážitkem.“

Vekou radost z návratu nejlepších českých hráčů do Příbrami má i prezident zdejšího hokejového klubu HC Příbram Petr Vinš: „Hokej zde má obrovskou tradici. Díky novým investicím města do zimního stadionu a již několikaleté úspěšné organizaci přátelských utkání reprezentací U18 věřím, že se nám opět povede zajistit krásný hokejový zážitek. Reprezentační utkání v tomto regionu jistě přitáhne plnou halu diváků a bude výrazným pozitivním impulsem a motivací pro stávající hráče ledního hokeje, jakož i pro malé adepty prozatím hledající své sportovní uplatnění.“

Rozpis zápasů

čtvrtek 4. dubna 2018
17:00 Česko vs Švýcarsko

sobota 5. dubna 2018
17:00 Česko vs Švýcarsko

Prodej vstupenek

Odstartuje na přelomu února a března online na webu www.hokejkaticket.cz i přímo v Příbrami na Infocentru.

Sociální média

https://www.facebook.com/narodnitym
http://instagram.com/narodnitym
https://twitter.com/narodnitym
http://www.hokej.cz/tv/hokejka/category/11

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Kanada končí bez medaile, zámořskou bitvu o bronz ovládli Američané
(20.05.2018) (KODAŇ, od našeho zpravodaje) Hokejisté USA se potřetí za posledních pět let radují ze zisku...

 

Dál v Třinci? Petružálek s díky odmítl a zamířil domů. Je to výzva, tvrdí
(20.05.2018) Na stole mu ležela nabídka na dvouletou smlouvu v Třinci. Útočník Jakub Petružálek se ale ro...

 

Chelios, Lehtinen, Alfredsson, Blake. Síň slávy IIHF vítala další legendy
(20.05.2018) (KODAŇ, od našeho zpravodaj) Během posledního hracího dne mistrovství světa uvádí Mezináro...