Reprezentace
 

Lední hokej v rámci Olympijského festivalu v Brně a Ostravě

29.01.2018, 15:22 | Tisková zpráva

Lední hokej v rámci Olympijského festivalu v Brně a OstravěOlympijský festival 2018 u příležitosti XXIII. zimních olympijských her v Pchjongčchangu bude probíhat v Brně a Ostravě od 9. do 25. února. Návštěvníci se mohou těšit na více než 30 sportů, 17 dní aktivního sportování i fandění českým reprezentantům prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her. Svoje místo bude mít na festivalech samozřejmě i lední hokej.

 
 
Jeden z nejrychlejších a nejoblíbenějších kolektivních sportů, který je součástí zimních olympijských her od roku 1920, bude v obou dějištích festivalu výrazně zastoupen – v obou areálech vyroste ŠKODA AUTO hokejová plocha, kde bude probíhat výuka, trénink i exhibice hokeje a sledge hokeje. U partnera ŠKODA AUTO si zájemci mohou vypůjčit hokejové dresy, hokejky a přilby.

V areálech se představí extraligové hokejové týmy, v Ostravě se chystá veřejný komentovaný trénink týmu HC Vítkovice Ridera, v Brně se u autogramiády sejdou legendy HC Kometa Brno.

O výuku hokeje dětí ze základních škol se v brněnském areálu postarají kluby HC Kometa Brno, HK Hodonín, HC Orli Znojmo a Warrior Brno. Hokejové turnaje dětí budou probíhat pondělí až pátek vždy od 13:30. Volné bruslení, výuka hokeje i zápasy veřejnosti se uskuteční v odpoledních hodinách a během víkendů. Ve středu 21. 2. se v Brně bude konat den určený paralympijským sportům. Návštěvníci se mohou těšit na exhibiční utkání HC Sparta Praha sledge hokej proti SOHO Olomoučtí Kohouti, které začne ve 14 hodin.

Také v Ostravě bude mít hokej silné zastoupení. V dopoledních hodinách ve všedních dnech bude ledová plocha patřit dětem ze škol, poté se naváže dětskými turnaji, které budou probíhat kromě víkendů vždy od 13:30. Veřejnost si může zahrát v podvečerních hodinách, případně zhlédnout komentované tréninky. Součástí festivalu budou exhibice sledge hokejistů, které proběhnou 12., 20. a 22. 2. vždy od 18 hodin, 14. 2. se uskuteční paralympijský den, v rámci kterého proti sobě nastoupí týmy HC Sledge Studénka a SHK Lapp Zlín.

Sportoviště v Brně vyrostou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě bude centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyroste „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu se přenese také do čtyř horských středisek: Bílé, Mostů u Jablunkova, Karlova pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem.

Slavnostní zahájení je v obou areálech naplánováno na pátek 9. února, 11.00 hodin. Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

V Brně i Ostravě probíhají finální přípravy Olympijských festivalů – ladí se detaily sportovního programu, probíhá nábor dobrovolníků prostřednictvím oficiálních webových stránek www.olympijskyfestival.cz.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Kanada končí bez medaile, zámořskou bitvu o bronz ovládli Američané
(20.05.2018) (KODAŇ, od našeho zpravodaje) Hokejisté USA se potřetí za posledních pět let radují ze zisku...

 

Dál v Třinci? Petružálek s díky odmítl a zamířil domů. Je to výzva, tvrdí
(20.05.2018) Na stole mu ležela nabídka na dvouletou smlouvu v Třinci. Útočník Jakub Petružálek se ale ro...

 

Chelios, Lehtinen, Alfredsson, Blake. Síň slávy IIHF vítala další legendy
(20.05.2018) (KODAŇ, od našeho zpravodaj) Během posledního hracího dne mistrovství světa uvádí Mezináro...