Ženský hokej
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
Eva Holešová hraje v národním týmu na pozici útočníka a je zároveň kapitánkou týmu HC Slavia Praha, mistra České republiky v sezóně 2010-11. Aktivní hráčskou kariéru se v posledních měsících snaží spojit s trénováním. První krok udělala v dubnu, když se účastnila jako host Sympozia IIHF o ženském hokeji v Curychu.

Účast na červencovém kempu tak je pokračováním dlouhodobého plánu. Čtvrtá žena letošního hlasování Zlaté hokejky bude i nadále pokračovat v hráčské kariéře s tím, že bude trénovat mladší hráčky české reprezentace. Bude tak moci sbírat další cenné zkušenosti.

Doug Lidster, který na posledních Olympijských hrách působil v pozici asistenta trenéra kanadského týmu, Holešovou za její počínání na kempu jen chválil: "Eva byla ve své práci vysoce efektivní a hlavně byla dobře přijímána hráčkami."

Ve stejném duchu hovořila také koordinátorka Ženského programu IIHF Tanya Foley: "Pro ženský hokej v České republice je to bezpochyby velký krok kupředu. Tímto se pro ženy otevírá nová možnost jak zůstat ve styku s hokejem i po ukončení aktivní kariéry. Eva je pro ostatní výborným příkladem."

Tanya Foley zároveň zdůrazňuje, kolik zkušeností bylo možné v rámci kempu získat: "Pro mladou trenérku jako je Eva to byla výborná příležitost. Učila se od nejlepších, s podporou okolí a bez přímého tlaku. To jí pomuže nastartovat trenérskou kariéru se sebedůvěrou. I my jsme na kempu viděli jak se každý den stupňovala její víra ve vlastní schopnosti. Těším se na sledovaní jejího dalšího progresu v trenérské činnosti."

Spokojen tak může být i šéf Vývojového programu českého ženského hokeje James Craig: "Projekt týkající se Evy Holešové je jedním z nejdůležitějších, které jsme uskutečnili či spíše stále uskutečňujeme."
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
leden 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
15
16
17
19
20
21
Doporučujeme
 
 
 
 
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Třetinu Duklu válcovali, pak zpomalili. Tohle by se nemělo stávat, ví Marcinko
(22.01.2018) Oceláři ve 42. kole na svém ledě přivítali poslední celek tabulky, jihlavskou Duklu. Ráz zá...

 

ELSD: Týden snů pro Piráty! Salcburk po výhře ve šlágru poprvé vede
(21.01.2018) Uplynulý hrací týden Extraligy staršího dorostu byl především ve znamení šlágru vyšší ...

 

Díry v ledu, hodinová přestávka a 20 nájezdů. Na Spartě se hrálo 204 minut
(21.01.2018) Bitva Sparty s Vítkovicemi začala už s úderem patnácté hodiny, ale rozuzlení se 15115 fanouš...