Ženský hokej
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
Eva Holešová hraje v národním týmu na pozici útočníka a je zároveň kapitánkou týmu HC Slavia Praha, mistra České republiky v sezóně 2010-11. Aktivní hráčskou kariéru se v posledních měsících snaží spojit s trénováním. První krok udělala v dubnu, když se účastnila jako host Sympozia IIHF o ženském hokeji v Curychu.

Účast na červencovém kempu tak je pokračováním dlouhodobého plánu. Čtvrtá žena letošního hlasování Zlaté hokejky bude i nadále pokračovat v hráčské kariéře s tím, že bude trénovat mladší hráčky české reprezentace. Bude tak moci sbírat další cenné zkušenosti.

Doug Lidster, který na posledních Olympijských hrách působil v pozici asistenta trenéra kanadského týmu, Holešovou za její počínání na kempu jen chválil: "Eva byla ve své práci vysoce efektivní a hlavně byla dobře přijímána hráčkami."

Ve stejném duchu hovořila také koordinátorka Ženského programu IIHF Tanya Foley: "Pro ženský hokej v České republice je to bezpochyby velký krok kupředu. Tímto se pro ženy otevírá nová možnost jak zůstat ve styku s hokejem i po ukončení aktivní kariéry. Eva je pro ostatní výborným příkladem."

Tanya Foley zároveň zdůrazňuje, kolik zkušeností bylo možné v rámci kempu získat: "Pro mladou trenérku jako je Eva to byla výborná příležitost. Učila se od nejlepších, s podporou okolí a bez přímého tlaku. To jí pomuže nastartovat trenérskou kariéru se sebedůvěrou. I my jsme na kempu viděli jak se každý den stupňovala její víra ve vlastní schopnosti. Těším se na sledovaní jejího dalšího progresu v trenérské činnosti."

Spokojen tak může být i šéf Vývojového programu českého ženského hokeje James Craig: "Projekt týkající se Evy Holešové je jedním z nejdůležitějších, které jsme uskutečnili či spíše stále uskutečňujeme."
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
listopad 2017
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
  
1
3
4
14
15
16
17
18
19
20
22
24
27
28
29
30
Doporučujeme
 
 
 
 
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2017 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Třinec veze výhru ze Zlína, v severočeském derby uspěl Litvínov
(17.11.2017) Tipsport extraliga po reprezentační přestávce jede na plné obrátky, nezastavila se ani ve svá...

 

Představujeme klub: Plzeňští Vlci
(17.11.2017) Když se řekne Plzeň, ve spojení s hokejem si asi každý vybaví Škodovku. Ve městě ale najde...

 

TELH ŽIVĚ: Vítkovice v Brně otáčí, Plzeň, Pardubice i Sparta vedou
(17.11.2017) Tipsport extraliga běží naplno, po reprezentační přestávce jdou hokejisté do boje už podruh...