Ženský hokej
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
Eva Holešová hraje v národním týmu na pozici útočníka a je zároveň kapitánkou týmu HC Slavia Praha, mistra České republiky v sezóně 2010-11. Aktivní hráčskou kariéru se v posledních měsících snaží spojit s trénováním. První krok udělala v dubnu, když se účastnila jako host Sympozia IIHF o ženském hokeji v Curychu.

Účast na červencovém kempu tak je pokračováním dlouhodobého plánu. Čtvrtá žena letošního hlasování Zlaté hokejky bude i nadále pokračovat v hráčské kariéře s tím, že bude trénovat mladší hráčky české reprezentace. Bude tak moci sbírat další cenné zkušenosti.

Doug Lidster, který na posledních Olympijských hrách působil v pozici asistenta trenéra kanadského týmu, Holešovou za její počínání na kempu jen chválil: "Eva byla ve své práci vysoce efektivní a hlavně byla dobře přijímána hráčkami."

Ve stejném duchu hovořila také koordinátorka Ženského programu IIHF Tanya Foley: "Pro ženský hokej v České republice je to bezpochyby velký krok kupředu. Tímto se pro ženy otevírá nová možnost jak zůstat ve styku s hokejem i po ukončení aktivní kariéry. Eva je pro ostatní výborným příkladem."

Tanya Foley zároveň zdůrazňuje, kolik zkušeností bylo možné v rámci kempu získat: "Pro mladou trenérku jako je Eva to byla výborná příležitost. Učila se od nejlepších, s podporou okolí a bez přímého tlaku. To jí pomuže nastartovat trenérskou kariéru se sebedůvěrou. I my jsme na kempu viděli jak se každý den stupňovala její víra ve vlastní schopnosti. Těším se na sledovaní jejího dalšího progresu v trenérské činnosti."

Spokojen tak může být i šéf Vývojového programu českého ženského hokeje James Craig: "Projekt týkající se Evy Holešové je jedním z nejdůležitějších, které jsme uskutečnili či spíše stále uskutečňujeme."
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
duben 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
30
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Bývalý talent Komety vede bodování MS 18. Děkuju jí! vzkazuje
(23.04.2018) (ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Slovensku možná roste budoucí hvězda: útočník Maxim Čaj...

 

Strašně silný zážitek! Budu to vyprávět vnukům, líčí záchranu Trávníček
(23.04.2018) Téměř existenční utkání odehráli hokejisté Litvínova v neděli odpoledne na domácím led...

 

Neskutečná jízda! Oslavy si hodně užiju, jásá Erat. Pokusí se o třetí titul?
(23.04.2018) Brněnští fanoušci čekali dlouhých 51 let, ale teď zažívají zlaté žně. Kometa dokázala ...