Hokejový svaz
 

Nová výstava v Síni slávy českého hokeje: 100 let NHL

13.03.2018, 14:13 | Tisková zpráva

Nová výstava v Síni slávy českého hokeje: 100 let NHLČSLH připravil ve spolupráci s Hokejovou síní slávy v Torontu výstavu „100 let NHL“, která je veřejnosti přístupná v Síni slávy českého hokeje. Obsahuje téměř 150 memorabilií, z Toronta a řadu dalších exponátů, které speciálně pro ni zapůjčili ze svých sbírek Martin Erat, Michael Frolík, Dominik Hašek, Milan Hnilička, Jiří Hrdina, Jaroslav Pouzar, Martin Ručinský, Roman Turek, Jakub Voráček a další.

 
 

Každý z klubů NHL je v expozici zastoupen vlastní vitrínou, tabletem s jeho historií a informacemi k jednotlivým exponátům, součástí výstavy je i timeline soutěže nebo stěna se všemi českými hráči, kteří v NHL působili a působí.

Součástmi výstroje a dalšími historickými předměty jsou v expozici zastoupeny legendy NHL jako Gordie Howe, Bobby Hull, Bobby Orr, Stan Mikita nebo Terry Sawchuk. Ve vitrínách však nechybí ani memorabilia – dresy, brusle a další součásti výstroje, jubilejní puky – současných a nedávných hvězd nejuznávanější soutěže světa, jako jsou Martin Broedeur, Sidney Crosby, Ron Francis, Wayne Gretzky, Brett Hull, Jarome Iginla, Paul Kariya, Jarri Kurri, Vincent Lecavalier, Brian Leech, Mario Lemieux, Eric Lindros, Mark Messier, Mike Modano, Alexander Ovečkin, Jeremy Roenick, Joe Sakic, Teemu Selanne či Steve Yzerman.

Starší dějiny NHL připomínají mimo jiné nože Irvina Ace Baileyho (Toronto Maple Leafs, 1934/35), podepsaný puk ze Stanleyova poháru 1936/37, lapačka Gerryho McNeila (Montreal Canadiens, 1950/51) nebo svetry Bobbyho Bauera (Boston Bruins) a Guse Bodnara (Chicago Black Hakws).

Pořadatelé věnovali velkou pozornost výběru memorabilií, spojených s českými hokejisty působícími v NHL. V expozici jsou dresy, bruslemi a dalšími součástmi výstroje zastoupeni Patrik Eliáš, Martin Erat, Dominik Hašek, Jiří Hudler, Jaromír Jágr, David Krejčí, Filip Kuba, Pavel Kubina, Radek Martínek, Jakub Voráček. Marek Židlický a mnozí další, slovenský hokej reprezentují Zdeno Chára či Žigmund Pálffy. Přehlédnout nelze ani předměty zapůjčené přímo hokejisty, například sbírku individuálních trofejí Dominika Haška či prsteny vítězů Stanley Cupu, které zapůjčili třeba Jiří Hrdina nebo Jaroslav Pouzar.

„Pro rozšíření Síně slávy jsme si nic lepšího než výstavu ke stoletému jubileu NHL nemohli přát,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Čeští fanoušci uvidí většinu memorabilií vůbec poprvé, ale i návštěvníci Hokejové síně slávy v Torontu by byli určitě nadšeni předměty, které předtím neznali a které pro výstavu zapůjčili naše hokejisté. Nejen v našem, ale i v evropském měřítku je podobná expozice zcela unikátní.“

Rozšíření Síně slávy českého hokeje je součástí aktivit, pořádaných v souvislosti se stodesátým výročím vzniku ČSLH. První takovou akcí bylo nedávné setkání olympijských vítězů z Nagana, celý program vyvrcholí v listopadu 2018 při domácím utkání Turnaje Karjala se Švédskem. Plocha Síně slávy se rozrostla téměř na dvojnásobek, z 960 na 1 760 m2. V nových prostorách přibyly – vedle výstavy „100 let NHL“ – mimo jiné stánek s virtuálním brankářem, videomappingová hra pro nácvik taktiky, slide board pro nácvik bruslařské techniky, komentátorské studio České televize nebo inovovaný fanshop reprezentace.

Pro veřejnost je výstava „100 let NHL“ přístupná již nyní, denně od 10:00 do 18:00 hodin v Síni slávy českého hokeje. Otevřena bude dvanáct měsíců, do jara 2019. Slavnostní otevření výstavy a rozšířené Síne slávy proběhne ve středu 28. března 2018 za účasti zástupců ČSLH, členů Síně slávy českého hokeje a novinářů.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Hradec je bez jedničky. Rybár jde do NHL, upsal se Detroitu
(21.05.2018) V Hradci Králové budou muset shánět brankáře. Dosavadní jednička Mountfieldu Patrik Rybár s...

 

Junioři na MS: Nečasův čas, zraněná hvězdička a medaile, co nelétají
(21.05.2018) 15 gólů a 25 asistencí – tak výrazně se do osudu 82. mistrovství světa v Dánsku zapsalo 13...

 

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Bijec Bilčík se vrací do Třebíče
(21.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...