Trenéři
 

Tematické články - Pro trenéry

Každý trenér ti něco dá, říká pro magazín Coach Jaromír Jágr

12.06.2018, 10:37 | ČSLH

Každý trenér ti něco dá, říká pro magazín Coach Jaromír Jágr"Nemůžeš si vybírat a pamatovat jen trenéry, kteří ti dali něco pozitivního. Všechno vás nějakým způsobem ovlivní. Negativní zážitky vám mnohdy dají víc než ty pozitivní," říká v červnovém vydání magazínu Coach legenda českého hokeje Jaromír Jágr. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

Čtěte nové vydání magazínu Coach

15.05.2018, 16:58 | ČSLH

Čtěte nové vydání magazínu CoachProč si bývalý nejlepší házenkář světa Filip Jícha nemyslí, že ví o svém sportu všechno? To a mnoho dalšího se dozvíte v květnovém vydání magazínu Coach. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

ČSLH připomíná termín podání přihlášek do projektu Trenér do malých klubů

27.04.2018, 05:57 | ČSLH

ČSLH připomíná termín podání přihlášek do projektu Trenér do malých klubůSportovní oddělení ČSLH si dovoluje připomenout blížící se termín podání oficiálních přihlášek do projektu Trenér ČSLH do malých klubů, který je 30. dubna 2018.

 
 
 

Jak prorazit jako trenér v NHL? Čtěte nové vydání magazínu Coach

09.04.2018, 11:37 | ČSLH

Jak prorazit jako trenér v NHL? Čtěte nové vydání magazínu Coach"Klepal jsem na cizí lidi a snažil se strčit někde nohu mezi dveře. Nakonec si mě všimli lidi z NHL a pozvali mě do kempu," říká o svých začátcích finský trenér a sportovní terapeut Marko Yrjövuori v novém vydání magazínu Coach. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

Hráči jsou rodina. Všechno je o citu, říká Zábranský

17.03.2018, 14:48 | ČSLH

Hráči jsou rodina. Všechno je o citu, říká Zábranský

V novém vydání časopisu Coach najdete rozhovor s majitelem a trenérem hokejové Komety v jedné osobě, Liborem Zábranským. Třetí muž z ankety Trenér roku Českého olympijského výboru se rozpovídal nejen o tom, jestli se cítí být více manažerem či coachem, ale také například o svých zkušenostech z NHL. Pro stažení magazínu Coach verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

Nové výběrové řízení pro projekt Trenér ČSLH do malých klubů

01.03.2018, 09:26 | ČSLH

Nové výběrové řízení pro projekt Trenér ČSLH do malých klubůČeský svaz ledního hokeje pokračuje v realizaci projektu Trenér ČSLH do malých klubů, jehož cílem je přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů ČSLH v malých klubech je aktuálně 75. Je nám potěšením vám oznámit, že od 1. září 2018 budeme do projektu přijímat další nové kluby. Zájemci mohou posílat přihlášky do konce dubna 2018. Kompletní informace najdete zde.

 
 
 

Jak mluvit k týmu? Čtěte nové vydání magazínu Coach

20.02.2018, 13:53 | ČSLH

Jak mluvit k týmu? Čtěte nové vydání magazínu CoachČím motivovat hráče k nejlepšímu výkonu? A existuje recept na ideální řeč k týmu? V novém vydání magazínu Coach najdete tipy Michala Ježdíka, basketbalového trenéra národního týmu. Pokud jste se nedostali k tištěné verzi druhého vydání trenérského magazínu Coach v roce 2018, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Stačí kliknout zde.

 
 
 

Nominujte mládežnické hokejové kouče do soutěže Díky, trenére!

08.02.2018, 16:18 | Tisková zpráva

Nominujte mládežnické hokejové kouče do soutěže Díky, trenére! Začíná další ročník sportovně-společenská akce Díky, trenére. Opět je možné na webové stránce Díky, trenére nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen, že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2018, o finanční příspěvky na zahraniční stáže nebo příspěvky pro jejich kluby. Za tři ročníky jsme dostali tipy na více než 3000 trenérů z 55 sportovních odvětví.

 
 
 

Nechte děti hrát, říká v novém vydání časopisu Coach Larionov

19.01.2018, 14:49 | ČSLH

Nechte děti hrát, říká v novém vydání časopisu Coach LarionovJak se stát superhvězdou? Stačí k tomu talent? A o čem sní člověk, který v hokeji dosáhl všeho? To se dozvíte v sedmém vydání magazínu Coach! Najdete v něm rozhovor s hokejovou legendou Igorem Larionovem. Pro jeho stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

Tomáš Jirků z Vrchlabí zvolen jako třetí nejlepší trenér mládeže

18.10.2017, 09:30 | Tisková zpráva

Tomáš Jirků z Vrchlabí zvolen jako třetí nejlepší trenér mládežeHokejový trenér z Vrchlabí Tomáš Jirků skončil v letošním ročníku projektu Díky, trenére na třetím místě. Titul Trenér mládeže 2017 vybojoval v sobotu ve finále Zdeněk Grygar, fotbalový trenér z Baníku Ostrava. O pořadí rozhodly týmové soutěže s dětmi, které si finalisté vylosovali. Na vítěze v Top 4 včetně Jirků čeká zahraniční stáž do vysněného klubu a příspěvky pro jejich kluby, celkem si rozdělili ceny za 140 tisíc korun.

 
 
 

Kterého kouče obdivoval Eliáš? Čtěte v novém vydání magazínu Coach

11.10.2017, 11:11 | ČSLH

Kterého kouče obdivoval Eliáš? Čtěte v novém vydání magazínu CoachJak se hokejová legenda Patrik Eliáš dívá na hokejové trenéry? To a mnoho dalšího se dozvíte ve čtvrtém vydání magazínu Coach. Pro stažení ve verzi PDF z webu www.cslh.cz stačí kliknout zde.

 
 
 

V novém vydání magazínu Coach si přečtěte rozhovor s Filipem Pešánem

13.09.2017, 10:01 | ČSLH

V novém vydání magazínu Coach si přečtěte rozhovor s Filipem PešánemPokud jste se nedostali k tištěné verzi třetího vydání trenérského magazínu Coach v roce 2017, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Kromě jiného si v něm budete moct přečíst velký rozhovor s trenérem reprezentační dvacítky a Bílých Tygrů Liberec. Stačí kliknout zde.

 
 
 

Stáhněte si další vydání magazínu Coach

23.06.2017, 15:27 | ČSLH

Stáhněte si další vydání magazínu CoachPokud jste se nedostali k tištěné verzi druhého vydání trenérského magazínu Coach v roce 2017, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Stačí kliknout zde.

 
 
 

O trenérskou licenci B usilují mimo jiné Bednář, Smoleňák a další

16.06.2017, 13:59 | ČSLH

O trenérskou licenci B usilují mimo jiné Bednář, Smoleňák a dalšíPod vedením Českého svazu ledního hokeje a ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze absolvovali zájemci o trenérskou hokejovou licenci B druhou část školení. Tato akce se uskutečnila na třech místech - v Poděbradech, Kroměříži a Mariánských Lázních. Letošního školení, které se pořádá každoročně, se zúčastní stovka trenérů převážně žákovských družstev. O získání licence B mimo jiné usilují i profesionální hokejisté Jan Výtisk, Radek Smoleňák, Jaroslav Bednář, Lukáš Pabiška a další.

 
 
 

Stáhněte si první vydání magazínu Coach v roce 2017

25.03.2017, 04:12 | ČSLH

Stáhněte si první vydání magazínu Coach v roce 2017Pokud jste se nedostali k tištěné verzi prvního vydání trenérského magazínu Coach v roce 2017, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Stačí kliknout zde.

 
 
 

Startuje 3. ročník akce Díky, trenére. Nominujte oblíbené trenéry mládeže

25.01.2017, 18:48 | Tisková zpráva

Startuje 3. ročník akce Díky, trenére. Nominujte oblíbené trenéry mládežeŽe se na trenéry dětí a mládeže zapomíná a dětské sportování je přehlížené? Tak tohle přesně chce změnit sportovně-společenská akce Díky, trenére. V lednu odstartoval její 3. ročník. Opět je možné na webové stránce nominovat vaše oblíbené trenérky a trenéry ze všech možných sportovních klubů. Nejen že jim poděkujete za jejich obětavou práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o prestižní zahraniční stáže nebo finanční podporu klubu. Organizátoři za dva roky dostali tipy na skoro 3000 trenérů z 55 sportovních odvětví. „Víme, že jsou tady stovky dalších, kteří potřebují slyšet: Díky, trenére. Dejte nám o nich vědět,“ hecuje Petr Rydl, iniciátor a hlavní organizátor soutěže.

 
 
 

Ocenění pro trenéry Vladimíra Vůjtka a Václava Černého

16.01.2017, 22:21 | ČSLH

Ocenění pro trenéry Vladimíra Vůjtka a Václava ČernéhoDo Síně slávy Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru byl na návrh ČSLH uveden Vladimír Vůjtek (1947), který vedl mimo jiné hokejisty Vítkovic, Zlína a Třince, Jaroslavle (titul 2002 a 2003), Kazaně nebo Dynama Moskva, reprezentace Slovenska a České republiky. V současné době působí jako konzultant u extraligových Vítkovic. „Je to pro mě veliká čest a moc si toho vážím,“ uvedl nový člen Síně slávy. „Když jsem před lety s trenéřinou začínal, ani ve snu mě nenapadlo, že bych se jednou mohl zařadit mezi tak významné osobnosti českého sportu, členy Síni slávy Unie profesionálních trenérů.“

 
 
 

Stáhněte si čtvrté vydání trenérského magazínu Coach

21.12.2016, 09:00 | ČSLH

Stáhněte si čtvrté vydání trenérského magazínu CoachPokud jste se nedostali k tištěné verzi čtvrtého vydání magazínu Coach, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Stačí kliknout zde.

 
 
 

Na seminář s lektorem IIHF dorazilo téměř 200 hokejových trenérů

24.11.2016, 17:56 | ČSLH

Na seminář s lektorem IIHF dorazilo téměř 200 hokejových trenérůSemináře s tématem Hry jako prostředek tréninku mládeže v ledním hokeji se zúčastnilo téměř 200 trenérů. Přišli si poslechnout mimo jiné šéfa sekce tréninku dětí a mládeže norského hokejového svazu a lektora IIHF v programu Learn to play Birgera Aaserunda. Všem děkujeme za účast.

 
 
 

Jelínek přednášel na semináři pro RT a trenéry do malých klubů

29.10.2016, 21:57 | ČSLH

Jelínek přednášel na semináři pro RT a trenéry do malých klubůV Mladé Boleslavi a v Brně proběhl během dvou dní seminář pro regionální trenéry a trenéry v malých klubech. Obě skupiny koučů patří do stěžejních projektů Českého svazu ledního hokeje, a tak byl na semináře kladen velký důraz. A to se projevilo i na účasti – zajímavosti a nové trendy si přišlo totiž vyslechnout přes 100 trenérů z celé České republiky.

 
 
 

Do finále akce Díky, trenére se probojovala Zuzana Radostová

26.10.2016, 12:01 | Tisková zpráva

Do finále akce Díky, trenére se probojovala Zuzana Radostová Skoro tři měsíce organizátoři akce Díky, trenére cestovali po celé České republice. Důvodem bylo zhodnocení práce vybraných trenérek a trenérů dětí z Top 30. Po důkladné analýze a vyhodnocení se vybrala finální desítka, kterou čeká 6. listopadu velké finále v rámci akce Den trenérů mládeže. V pražské hale na Podvinném mlýně se bude bojovat o titul a zájezdy na zahraniční stáže. O vítězi rozhodne porota složená ze slavných trenérů a skupinové soutěže. Do Top 10 se dostala také Zuzana Radostová, trenérka ledního hokeje z Karlových Varů!

 
 
 

Trenérskou licenci B získali mimo jiné Kaberle nebo Čajánek

12.10.2016, 15:23 | Tisková zpráva

Trenérskou licenci B získali mimo jiné Kaberle nebo ČajánekMezi novými držiteli druhého nejvyššího oprávnění – trenérské licence B, kterou uděluje Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy – figuruje několik hokejových osobností.

 
 
 

K licenci B se přiblížilo sto trenérů, točili i videa

03.10.2016, 18:34 | ČSLH

K licenci B se přiblížilo sto trenérů, točili i videaTrenéři studující licenci B absolvovali závěrečnou část školení v Ostravě-Porubě, Jablonci nad Nisou a Žďáru nad Sázavou. Na třech místech usilovalo o vylepšení licence celkem sto trenérů převážně žákovských družstev. Výuka byla organizována do dvou bloků - dopoledním část zahrnovala teoretické přednášky se zadáváním úkolů pro odpolední praktické tréninky. Trenéři se aktivně podíleli i na trénincích na ledě. Hlavním tématem byl rozvoj hokejových dovedností. Jedním z úkolů pro trenéry bylo i natočit krátká videa z obsahu tréninků. V následujících týdnech absolvují závěrečné pohovory spojené s ukázkovými tréninky v domácích klubech.

 
 
 

Ve třech městech proběhla druhá část školení trenérů licence B 2016

16.07.2016, 14:12 | ČSLH

Ve třech městech proběhla druhá část školení trenérů licence B 2016Pod vedením Českého svazu ledního hokeje a ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze absolvovali zájemci o trenérskou hokejovou licenci B druhou část školení. Tato akce se uskutečnila na třech místech - v Českém Krumlově, Berouně a Přerově. Letošního školení, které se pořádá každoročně, se zúčastní 112 trenérů převážně žákovských družstev. O získání licence B mimo jiné usilovali i bývalí elitní hokejisté Petr Leška Petr Čajánek, Roman Málek a další.

 
 
 

ČSLH pořádá 9. srpna v Břeclavi seminář trenérů EJ, ELSD a ELMD

23.06.2016, 15:24 | ČSLH

ČSLH pořádá 9. srpna v Břeclavi seminář trenérů EJ, ELSD a ELMDSportovní oddělení ČSLH pořádá dne 9. srpna 2016 seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a extraligy mladšího dorostu pro sezónu 2016/17. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi.

 
 
 

Stáhněte si druhé vydání trenérského magazínu Coach

17.06.2016, 15:22 | ČSLH

Stáhněte si druhé vydání trenérského magazínu CoachPokud jste se nedostali k tištěné verzi druhého vydání magazínu Coach, na webu www.cslh.cz si můžete stáhnout jeho verzi v PDF formátu. Stačí kliknout zde.

 
 
 

Seminář trenérů na téma Nábor v ledním hokeji

26.05.2016, 11:52 | ČSLH

Seminář trenérů na téma Nábor v ledním hokejiČeský svaz ledního hokeje na konci dubna uspořádal seminář, jehož hlavním tématem bylo pořádání náborů. Do kongresového sálu dorazilo na 120 trenérů a zástupců hokejových klubů, kteří si nejprve vyslechli nejnovější trendy v tomto oboru a poté se ke slovu dostali zástupci klubů, kteří přednesli některé příklady z praxe.

 
 
 

Trenéři v malých klubech absolvovali semináře na téma Práce s dětmi

25.02.2016, 11:24 | ČSLH

Trenéři v malých klubech absolvovali semináře na téma Práce s dětmiČeský svaz ledního hokeje uspořádal ve dnech 18. a 23. února 2016 v Praze a v Přerově dva speciální semináře zaměřené na organizaci a metodiku tréninků pro nejmenší hokejisty, sportovní psychologii a náborovou činnost.

 
 
 

ODM v ledním hokeji v Chomutově a Litvínově

03.02.2016, 18:02 | Miroslav Přerost

ODM v ledním hokeji v Chomutově a LitvínověVe dnech 18. až 21. ledna 2016 se v Chomutově a Litvínově uskutečnila vrcholná akce pro hráče ve věku do 15 let. Hráči ročníku 2001 a mladší se utkali v turnaji, který byl součástí ODM 2016. Pro mnohé z hráčů to byl dosavadní vrchol jejich kariéry už jen proto, že se v turnaji utkali nejlepší hráči v této kategorii.

 
 
 

Projekt Díky trenére vyhlašuje svůj druhý ročník

30.01.2016, 12:05 | ČSLH

Projekt Díky trenére vyhlašuje svůj druhý ročníkPrvní krok se povedl, jdeme do toho znovu! Po velkém úspěchu sportovně-společenské soutěže Díky, trenére se vyhlašuje druhý ročník, na jehož konci bude znám Trenér mládeže 2016. Také proto, že mezi dětmi stále zůstává spousta trenérů, kterým stojí za to veřejně poděkovat. Vloni se dostalo uznání 1503 trenérkám a trenérům z 55 sportovních odvětví.

 
 
 

Finále Díky, trenére: Michálek z Děčína skončil třetí

18.11.2015, 21:03 | Tisková zpráva

Finále Díky, trenére: Michálek z Děčína skončil třetíPrvní ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére zná vítěze! Stal se jím Michal Eisenkolb, florbalový trenér ze Sparty Praha. Finále se uskutečnilo 7. listopadu v Brně v hale Tatran Bohunice a proběhlo pod záštitou Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy. Účastnil se ho také hokejový trenér z Děčína Ondřej Michálek, který nakonec obsadil v soutěži třetí místo.

 
 
 

Jiří Fischer bude přednášet na konferenci Mosty 2015

16.11.2015, 12:37 | ČSLH

Jiří Fischer bude přednášet na konferenci Mosty 2015Vědecko–metodická sekce a Unie profesionálních trenérů ČOV pořádají čtvrtou mezinárodní konferenci pro profesionální trenéry MOSTY 2015. Hlavními řečníky budou Jiří Fischer, bývalý český profesionální obránce v NHL a současný ředitel rozvoje hráčů Detroitu Red Wings, a Alain Goudsmet, mentální kouč ve sportu, "stavitel" mostů mezi sportovním prostředím a firemním světem.

 
 
 

Souhrn ze seminářů pro trenéry žákovských kategorií

26.09.2015, 10:46 | Petr Studnička

Souhrn ze seminářů pro trenéry žákovských kategoriíV první polovině září uspořádalo sportovní oddělení ČSLH každoroční semináře pro trenéry žákovských kategorií. Semináře se již tradičně konaly na východě, uprostřed a na západě republiky - 3. září v Ostravě, 7. září v Jihlavě a 9. září v Chomutově.

 
 
 

Semináře trenérů v Břeclavi

01.09.2015, 10:28 | Slavomír Lener

Semináře trenérů v Břeclavi Sportovní oddělení ČSLH uspořádalo v srpnu 2015 dva semináře hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu, extraligy mladšího dorostu a Tipsport Extraligy pro sezónu 2015/16. Akce se konaly při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi.

 
 
 

Mezinárodní trenérské sympozium IIHF, květen 2015

04.06.2015, 08:18 | Petr Studnička

Mezinárodní trenérské sympozium IIHF, květen 2015Během mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se ve dnech 8. až 10. května v pražském hotelu Duo uskutečnilo Mezinárodní Trenérské Sympozium IIHF. Sympozium uspořádaly ve spolupráci Mezinárodní Hokejová Federace, Český Svaz Ledního Hokeje, Organizační Výbor MSLH IIHF 2015 a Mezinárodní Centrum Hokejové Excelence.

 
 
 

Přednáška Radima Jebavého a Barbory Krajsové na FTVS UK Praha

25.03.2015, 13:39 | Zdeněk Vojta

Přednáška Radima Jebavého a Barbory Krajsové na FTVS UK PrahaV pondělí 30. března 2015 proběhne na FTVS UK Praha přednáška Radima Jebavého a Barbory Krajsové, kondičního trenéra a fyzioterapeutky spolupracujících s týmem Rytíři Kladno.

 
 
 

Trenérské semináře 10. a 11. února 2015

06.02.2015, 18:27 | Marek Adler

Trenérské semináře 10.  a 11. února  2015Český svaz ledního hokeje pořádá v úterý 10. února 2015 od 14 hodin na FTVS UK Praha přednášku trenérů Michala Ježdíka a Jana Kargera s tématy "Tvorba efektivních týmů" a "Řídící činnost trenéra / komunikace v týmu". O den později se koná celodenní trenérský seminář v Liberci (Hotel Arena). Na obě akce je vstup zdarma a není třeba se předem přihlašovat.

 
 
 

Mezinárodní Trenérské sympozium IIHF 2015

14.01.2015, 17:38 | Petr Studnička

Mezinárodní Trenérské sympozium IIHF 2015Během mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se v Praze ve dnech 8.-10. května uskuteční Mezinárodní Trenérské Sympozium IIHF. Sympozium je pořádáno ve spolupráci Mezinárodní Hokejové Federace, Českého Svazu Ledního Hokeje, Organizačního Výboru MSLH IIHF 2015 a Mezinárodního Centra Hokejové Excelence.

 
 
 

Seminář trenérů v Karlových Varech, 14. ledna 2015

06.01.2015, 14:05 | Zdeněk Vojta

Seminář trenérů v Karlových Varech, 14. ledna 2015Sportovní oddělení ČSLH pořádá ve spolupráci s HC Energie Karlovy Vary dne 14. ledna 2015 v Karlových Varech trenérský seminář zaměřený na trénink efektivity zakončení útoku. Praktická část tohoto semináře je akceptována jako doškolovací seminář a bude přístupna pro širokou trenérskou veřejnost.

 
 
 

Databáze závěrečných prací absolventů Trenérské školy

19.12.2014, 08:51 | Zdeněk Vojta

Databáze závěrečných prací absolventů Trenérské školyNa webu www.cslh.cz budou postupně zveřejňovány práce absolventů Trenérské školy FTVS UK Praha, které byly zpracovány na závěr dvouletého studia k získání trenérské licence A. V databázi prací je uveden autor, vedoucí práce, rok obhajoby, název a odkaz pro zobrazení kompletního materiálu ve formátu PDF.

 
 
 

Ukázkový trénink brankářů v klubech, Třebíč, 20. listopadu 2014

25.11.2014, 13:33 | Redakce

Ukázkový trénink brankářů v klubech, Třebíč, 20. listopadu 2014Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 se na Zimním stadionu města Třebíče konal ukázkový trénink gólmanů pod vedením Radka Tótha, trenéra brankářů ČSLH. Ukázkového tréninku pro gólmany se zúčastnili mladí brankáři z Třebíče, Velkého Meziříčí, Moravských Budějovic a Náměště nad Oslavou. Celou akci nejen fotograficky zachytil redaktor webu www.hstrebic.cz Jiří Mokrý.

 
 
 

Blíží se termín prosincového testování hráčů ELJ, ELSD a ELMD

24.11.2014, 09:39 | Oznámení

Blíží se termín prosincového testování hráčů ELJ, ELSD a ELMDUpozorňujeme trenéry týmů hrajících DHL ELJ, RAKO ESD a ELIOD ELMD, že se blíží termín povinných testů mimo led i na ledě. Testování je naplánováno od 8. do 10. prosince 2014 (podle příslušné kategorie). V těchto dnech nemohou být sehrána žádná (odložená nebo předehrávaná) utkání.

 
 
 

Semináře pro trenéry DHL ELJ, RAKO ELSD a ELIOD ELMD

21.11.2014, 09:04 | Marek Adler

Semináře pro trenéry DHL ELJ, RAKO ELSD a ELIOD ELMDSportovní oddělení ČSLH a trenéři reprezentací pořádají před startem 2. části soutěží semináře hlavních trenérů klubů postupujících do nadstavbových skupin DHL ELJ, RAKO ELSD a ELIOD ELMD. Semináře se konají v Praze, v sídle ČSLH, Harfa Office Park, Českomoravská 15.

 
 
 

Mezinárodní konference pro profesionální trenéry "Mosty 2014"

21.11.2014, 08:27 | Oznámení

Mezinárodní konference pro profesionální trenéry "Mosty 2014"Vědecko–metodická sekce a Unie profesionálních trenérů ČOV pořádají druhou mezinárodní konferenci MOSTY 2014. Hlavními řečníky budou francouzský fotbalový trenér Gerard Houllier, rakouský volejbalový trenér Simon Nausch a jeho svěřenkyně Kristýna Kolocová a Markéta Sluková, které jsou mezi nejlepšími třemi beachvolejbalovými páry na světě. Odborný seminář bude probíhat 1. 12. od 11:00 do 17:45 v Centru Pohybové medicíny v Praze 4.

 
 
 

Hodnocení projektu zaměřeného na trénink obránců

31.10.2014, 08:36 | Petr Studnička

Hodnocení projektu zaměřeného na trénink obráncůV minulém týdnu skončil pilotní projekt ČSLH – Trénink obránců, pro kategorii starších žáků. V průběhu září a října se uskutečnilo 5 jednodenních akcí, které byly organizovány regionálně, podle rozdělení týmů do skupin v lize starších žáků „A“. Z každého klubu byli ve spolupráci s jejich trenéry nominováni dva obránci, kteří měli možnost v průběhu jednodenního kempu absolvovat 2 tréninky na ledě a teoretickou část spojenou s videoukázkami.

 
 
 

Regionální trenéři, rozvojové projekty ČSLH v sezóně 2014/15

13.10.2014, 10:29 | Jan Procházka

Regionální trenéři, rozvojové projekty ČSLH v sezóně 2014/15Český svaz ledního hokeje připravil znovu pro sezónu 2014/15 projekt regionálních trenérů. Dvacet regionálních trenérů ČSLH pravidelně navštěvuje 137 klubů s mládežnickými oddíly po celé České republice. Počet regionálních trenérů se tak opět rozšířil (v současnosti máme více regionálních trenérů než např. USA Hockey) a zintenzivnil na více než 400 návštěv v klubech do konce roku 2014.

 
 
 

Souhrn seminářů pro trenéry žákovských kategorií, září 2014

19.09.2014, 10:10 | Petr Studnička

Souhrn seminářů pro trenéry žákovských kategorií, září 2014Na začátku měsíce září uspořádalo sportovní oddělení ČSLH každoroční semináře pro trenéry žákovských kategorií. Semináře se konaly 2. září v Karlových Varech, 4. září v Ostravě a 10. září v Jihlavě. Za pomoc při organizaci seminářů patří dík zástupcům klubů HC Energie Karlovy Vary a HC Dukla Jihlava a také krajské organizaci ČSLH v Moravskoslezském kraji. Letošních seminářů se zúčastnilo celkem 221 trenérů.

 
 
 

Trenérské symposium USA Hockey 2014

14.09.2014, 17:38 | Jan Procházka

Trenérské symposium USA Hockey 2014Mezinárodní symposium pro trenéry s nejvyšším trenérským vzděláním v systému amerického hokejového svazu je prestižním čtyřdenním podnikem zaměřeným na široké spektrum oblastí v ledním hokeji pro všechny věkové kategorie. Mezi cca 30 ti přednášejícími je řada trenérů NHL, odborníci na sportovní trénink i sportovní přípravu mládeže. Mimo hlavní podium, kde prezentovali své zkušenosti a poznatky z dospělého hokeje lidé jako Dean Lombardi (generální manažer Los Angeles Kings) a Dan Bylsma (hlavní trenér americké olympijské reprezentace), ve vedlejších místnostech probíhaly přednášky zaměřené na jednotlivé mládežnické věkové kategorie.

 
 
 

Souhrn semináře trenérů ELJ, ELSD a ELMD v Břeclavi, 11. srpna 2014

09.09.2014, 14:41 | Slavomír Lener

Souhrn semináře trenérů ELJ, ELSD a ELMD v Břeclavi, 11. srpna 2014V pondělí 11. srpna 2014 se uskutečnil seminář trenérů ELJ, ELSD a ELMD. Trenéři absolvovali nejen teoretickou část, ale také měli možnost shlédnout dvě utkání turnaje reprezentací U18 (Ivan Hlinka Memorial Cupu). Seminář byl tématicky zaměřen na aktivitu, hru a koučink obránce. Jako doprovodné téma, byla uvedena přednáška týkajícího se výživy a celkového režimu hokejistů.

 
 
 

Projekt Trenérsko-metodické komise ČSLH: Trénink obránců

06.09.2014, 19:30 | Petr Studnička

Projekt Trenérsko-metodické komise ČSLH: Trénink obráncůCelosvětovým trendem v současném hokeji je stále větší specializace, kterou představují tréninky pro hráče na jednotlivých pozicích. Vzhledem k velmi specifické práci s menší skupinou hráčů je možné zaměřit se na práci s detaily.

 
 
 

ČSLH znovu připravil tři semináře pro trenéry žákovských kategorií

23.08.2014, 21:55 | Marek Adler

ČSLH znovu připravil tři semináře pro trenéry žákovských kategoriíČeský svaz ledního hokeje zve všechny vedoucí trenéry SpS (sportovních středisek) na pravidelné zářijové semináře, které se letos konají v termínech - 2. září 2014 v Karlových Varech (kapacita 30 trenérů), 4. září 2014 v Ostravě (60 trenérů) a 10. září 2014 v Jihlavě (50 trenérů). Semináře začínají vždy v 15:30, ukončení je v 18:30. Každý vedoucí trenér SpS by se měl zúčastnit jednoho z uvedených seminářů.

 
 
 

Trenérský seminář - 11. srpna 2014, Břeclav (JUN, SD, MD)

04.07.2014, 11:10 | Marek Chlupatý

Trenérský seminář - 11. srpna 2014, Břeclav (JUN, SD, MD) Sportovní oddělení ČSLH pořádá dne 11. srpna 2014 seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a extraligy mladšího dorostu pro sezónu 2014/15. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi.

 
 
 

Informace k testování hráčů MD, SD, JUN v sezóně 2014/15

09.06.2014, 10:49 | Slavomír Lener, Zdeněk Pavliš

Informace k testování hráčů MD, SD, JUN v sezóně 2014/15Sportovní oddělení ČSLH přináší informace k povinnému testování všeobecné i speciální připravenosti hráčů kategorií mladšího, staršího dorostu a juniorů v sezóně 2014/15. V červnu proběhnou motorické testy mimo led, v srpnu či září funkční vyšetření (jen pro JUN a SD) a v prosinci pak motorické testy mimo led a na ledě. Trenéři jednotlivých týmů by si přesná data testů na celou sezonu měli zanést do svých termínových kalendářů tak, aby se v dané dny nekonaly klasické tréninky a ve dny plánovaných testů (ani 1 den dopředu) nehrály zápasy (předehrané, odložené). Navíc je třeba zajistit, aby hráči ročníků 1995 a mladší, kteří jsou momentálně v kádru a tréninku s A mužstvem, provedli v řádném termínu testy s týmem juniorů nebo staršího dorostu.

 
 
 

V Praze přednášely legendy. Tenista Ivan Lendl a psycholog Bill Beswick

28.05.2014, 13:20 | Tisková zpráva - ČOV

V Praze přednášely legendy. Tenista Ivan Lendl a psycholog Bill BeswickŠpičkoví trenéři a zástupci akademického světa se sešli na mezinárodní odborné konferenci Mosty 2014. Ta měla podtitul „Spojení mezi teorií a praxí" a tomu odpovídalo i složení řečníků. Akci pořádala Vědecko-metodická sekce a Unie profesionálních trenérů ČOV.

 
 
 

ČOV pořádá mezinárodní trenérskou konferenci s Ivanem Lendlem

15.05.2014, 07:46 | Oznámení

ČOV pořádá mezinárodní trenérskou konferenci s Ivanem LendlemVědecko-metodická sekce a Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru pořádají mezinárodní konferenci pro profesionální trenéry Mosty 2014 s podtitulem Spojení mezi teorií a praxí. Vystoupí zde dva exkluzivní hosté. Sportovní psycholog pracující v anglickém profesionálním fotbale Bill Breswick a bývalý špičkový tenista Ivan Lendl. Na konferenci se mohou přihlásit majitelé trenérské licence "A".

 
 
 

Pro trenéry: Hra v tréninku nejmladších kategorií

13.03.2014, 07:27 | Petr Studnička

Pro trenéry: Hra v tréninku nejmladších kategoriíNa seminářích ČSLH pro trenéry žákovských kategorií a přípravek, které se uskutečnily před letošní sezonou, byla diskutována otázka navýšení objemu her v trénincích těchto kategorií. V tréninku a výuce techniky jsme oproti minulým rokům zaznamenali posun vpřed. Často ovšem máme problém s tím, udělat další krok – tuto techniku používat v herních situacích.

 
 
 

Poznatky z MS U20 2014: Clonění před brankou soupeře

26.02.2014, 14:51 | Miroslav Přerost, Aleš Vladyka

Poznatky z MS U20 2014: Clonění před brankou soupeřeVyužíváme poznatků z posledního MS U20 v Malmö k tomu, abychom ukázali trendy v individuálních dovednostech hráčů juniorského věku. I když se jedná o juniory, je potřeba tuto dovednost a její rozvoj tréninkovými prostředky do žákovských kategorií. Každá dovednost, která je u hráče rozvíjena do excelentního provedení kvalitativně posunuje i herní projev celého mužstva. Nelze oddělovat rozvoj individuálních dovedností na ty pro útočníky a ty pro obránce. U hráčů je stále větší potřeba, aby jejich rozvoj (a škála dovedností) byl co nejširší.

 
 
 

Blokování střel, 3. část: Blokování ve vzpřímeném postavení

21.02.2014, 09:24 | Miroslav Přerost, Aleš Vladyka

Blokování střel, 3. část: Blokování ve vzpřímeném postaveníRozvoj individuálních dovedností hráčů je nedílnou součástí tréninkového procesu. I když zcela po právu v poslední době akcentujeme rozvoj útočných dovedností, a to zejména zakončení, lehce skryté zůstávají neméně důležité individuální činnosti obranné. V následujícím příspěvku bych se rád zaměřil především na jednu specifickou dovednost, kterou je blokování střel. Chci poukázat na určité tendence a zásady správného blokování střel, protože je to bezesporu dovednost charakterizující všechna špičková mužstva. Třetí (poslední) část se věnuje blokování ve vzpřímeném postavení. Přináší popis techniky provedení, taktiky a několik videí.

 
 
 

Trenérský seminář - 22. ledna 2014, Jihlava (JUN)

14.01.2014, 12:16 | Marek Chlupatý

Trenérský seminář - 22. ledna 2014, Jihlava (JUN)Sportovní oddělení ČSLH pořádá ve středu 22. ledna 2014 v Jihlavě seminář hlavních trenérů NOEN extraligy juniorů. Bude se hovořit o MS hráčů do dvaceti let, blížícím se světovém šampionátu hráčů do osmnácti let, testování hráčů v sezónách 2013/14 a 2014/15 a také o přípravách soutěžní sezóny 2014/15.

 
 
 

Blokování střel, 2. část: Blokování bočným poklekem

13.01.2014, 14:48 | Miroslav Přerost, Aleš Vladyka

Blokování střel, 2. část: Blokování bočným poklekemRozvoj individuálních dovedností hráčů je nedílnou součástí tréninkového procesu. I když zcela po právu v poslední době akcentujeme rozvoj útočných dovedností, a to zejména zakončení, lehce skryté zůstávají neméně důležité individuální činnosti obranné. V následujícím příspěvku bych se rád zaměřil především na jednu specifickou dovednost, kterou je blokování střel. Chci poukázat na určité tendence a zásady správného blokování střel, protože je to bezesporu dovednost charakterizující všechna špičková mužstva. Druhá ze tří částí se opět věnuje blokování bočným poklekem, přináší popis techniky provedení, taktiky a několik videí.

 
 
 

Hodnocení trenérské stáže ve švédském Jönkopingu - pokračování

19.12.2013, 07:33 | Jan Procházka, Pavel Arnošt

Hodnocení trenérské stáže ve švédském Jönkopingu - pokračováníPrezentujeme další trenérské příspěvky ze stáže ve švédském hokejovém klubu HV71 Jönkoping, kterou pořádal Český svaz ledního hokeje na přelomu října a listopadu letošního roku.

 
 
 

Brent Sutter: NHL potřebuje opravdové sportovce

10.12.2013, 08:59 | Slavomír Lener

Brent Sutter: NHL potřebuje opravdové sportovcePřed časem byl v kanadském periodiku „The Edmonton Journal“ uveřejněn článek, který se ztotožňuje s filozofií ČSLH a který upozorňuje na negativa rané specializace, přílišnou strukturalizaci tréninku a na nedostatek spontánní hry.

 
 
 

Hodnocení trenérské stáže ve švédském Jönkopingu

21.11.2013, 15:28 | Pavel Arnošt, Jan Procházka

Hodnocení trenérské stáže ve švédském JönkopinguNa přelomu října a listopadu uspořádal Český svaz ledního hokeje stáž ve švédském hokejovém klubu HV71 Jönkoping. Intenzivní program sledování tréninků všech věkových kategorií po celé tři dny ve čtyřech hokejových halách, včetně exkurze po zázemí stadionu a konference s hlavními trenéry a manažery, zorganizoval šéftrenér ČSLH Slavomír Lener a vedli trenéři Pavel Arnošt a Jan Procházka.

 
 
 

Blokování střel, 1. část: Blokování bočným poklekem

30.10.2013, 10:09 | Miroslav Přerost, Aleš Vladyka

Blokování střel, 1. část: Blokování bočným poklekemRozvoj individuálních dovedností hráčů je nedílnou součástí tréninkového procesu. I když zcela po právu v poslední době akcentujeme rozvoj útočných dovedností, a to zejména zakončení, lehce skryté zůstávají neméně důležité individuální činnosti obranné. V následujícím příspěvku bych se rád zaměřil především na jednu specifickou dovednost, kterou je blokování střel. Tímto článkem chci poukázat na určité tendence a zásady správného blokování střel, protože je to bezesporu dovednost charakterizující všechna špičková mužstva.

 
 
 

ČSLH připravil pro sezónu 2013/14 projekt regionálních trenérů

02.10.2013, 13:05 | Jan Procházka

ČSLH připravil pro sezónu 2013/14 projekt regionálních trenérůČeský svaz ledního hokeje připravil pro sezónu 2013/14 projekt regionálních trenérů. Cílem je především zmapování stavu v regionech, podpora základů struktury českého hokeje a seznámení klubových trenérů s metodikou sportovního oddělení ČSLH. Čtrnáct trenérů si rozdělilo kluby podle regionů. V každém klubu proběhnou během sezóny 2013/14 minimálně dvě návštěvy, první v období od 1. října do 31. prosince 2013.

 
 
 

Souhrn seminářů pro trenéry žákovských kategorií v září 2013

30.09.2013, 12:54 | Petr Studnička

Souhrn seminářů pro trenéry žákovských kategorií v září 2013Ve druhé polovině září uspořádalo sportovní oddělení ČSLH již tradiční semináře pro trenéry Sportovních středisek (SpS). Tentokrát se semináře trenérů mládeže konaly 18.9. v Karlových Varech, 23.9. v Jihlavě a 25.9. v Ostravě. Organizačně se na letošních seminářích podílely i krajské organizace ČSLH z Karlovarského kraje, kraje Vysočina a Moravskoslezského kraje. Seminářů se zúčastnilo celkem 156 trenérů.

 
 
 

Informace o studiu trenérské licence B v Praze a Olomouci

19.09.2013, 12:47 | Oznámení

Informace o studiu trenérské licence B v Praze a OlomouciV dubnu 2014 bude otevřen nový běh školení k získání trenérské licence B, a to v Praze a v Olomouci. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2014. Všechny přihlášky zasílejte poštou PhDr. Zdeňkovi Pavlišovi, ČSLH, Prvního pluku 8-10, 186 00 Praha 8 - Karlín nebo na e-mail: pavlis@czehockey.cz, kde budou centrálně evidovány. Bližší informace najdete v sekci "Trenéři".

 
 
 

ČSLH opět připravil tři semináře pro trenéry žákovských kategorií

03.09.2013, 14:54 | Marek Chlupatý

ČSLH opět připravil tři semináře pro trenéry žákovských kategoriíČeský svaz ledního hokeje zve všechny vedoucí trenéry SpS (sportovních středisek) na pravidelné zářijové semináře, které se letos konají v termínech - 18. září v Karlových Varech (kapacita 30 trenérů), 23. září v Jihlavě (50 trenérů) a 25. září v Ostravě-Vítkovicích (50 trenérů). Semináře začínají vždy v 14:30, ukončení je v 18:30. Každý vedoucí trenér SpS by se měl zúčastnit jednoho z uvedených seminářů.

 
 
 

Závěry z trenérského semináře v Břeclavi dne 6. srpna 2013

09.08.2013, 13:59 | Slavomír Lener

Závěry z trenérského semináře v Břeclavi dne 6. srpna 2013Při turnaji reprezentací U18 v Břeclavi se v úterý 6. srpna 2013 uskutečnil tradiční seminář, tentokrát za účasti 82 trenérů ELJ, ELSD, ELMD a mládežnických reprezentací.

 
 
 

Trenérský seminář - 6. srpna 2013, Břeclav (JUN, SD, MD)

16.07.2013, 13:14 | Marek Chlupatý

Trenérský seminář - 6. srpna 2013, Břeclav (JUN, SD, MD)Sportovní oddělení ČSLH pořádá seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a extraligy mladšího dorostu pro sezónu 2013/14. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Ivan Hlinka Memorial Cupu v Břeclavi.

 
 
 

Informace k testování hráčů MD, SD, JUN v sezóně 2013/14

28.05.2013, 09:50 | Slavomír Lener, Zdeněk Pavliš

Informace k testování hráčů MD, SD, JUN v sezóně 2013/14Sportovní oddělení ČSLH přináší informace k povinnému testování všeobecné i speciální připravenosti hráčů kategorií mladšího, staršího dorostu a juniorů v sezóně 2013/14. V červnu proběhnou motorické testy mimo led, v srpnu či září funkční vyšetření a v prosinci pak motorické testy mimo led a na ledě. Trenéři jednotlivých týmů by si přesná data testů na celou sezonu měli zanést do svých termínových kalendářů tak, aby se v dané dny nekonaly klasické tréninky a ve dny plánovaných testů (ani 1 den dopředu) nehrály zápasy (předehrané, odložené). Navíc je třeba zajistit, aby hráči ročníků 1994 a ml., kteří jsou momentálně v kádru a tréninku s A mužstvem, provedli v řádném termínu testy s týmem juniorů nebo SD.

 
 
 

Založení útoku nejlepších týmů MS hráčů do 18 let 2013

22.05.2013, 08:48 | Miroslav Přerost, Aleš Vladyka

Založení útoku nejlepších týmů MS hráčů do 18 let 2013Již třetím rokem jsem měl možnost sledovat dubnový turnaj osmnáctiletých reprezentací a mám možnost srovnávat vývoj těchto hráčů, jak po stránce individuálního dovednostního rozvoje, tak i v plnění herního konceptu. Chtěl bych tímto příspěvkem poukázat na základní body kde došlo k změnám oproti minulosti a jak se hokej v této kategorii vyvíjí.

 
 
 

Hokejové střelnice v Jönköpingu a Liberci

26.02.2013, 08:59 | Slavomír Lener

Hokejové střelnice v Jönköpingu a LiberciBěhem turnaje EHT v Malmö, jsem na jeden den odskočil na turnaj pěti reprezentací U18 v Jönköpingu a při tom jsem měl možnost si prohlédnout nové klubové zázemí, které se rázem stalo nejlepším ve Švédsku.

 
 
 

Postřehy z turnaje EHT Oddset Hockey Games ve Švédsku

14.02.2013, 10:58 | Jan Procházka

Postřehy z turnaje EHT Oddset Hockey Games ve ŠvédskuTřetí ze série turnajů Euro Hockey Tour vyhráli Fini. Přestože neměli tým nabitý hráči v popředí bodování KHL jako například ruský výběr, ani tolik mladých talentovaných hráčů jako domácí Švédové, byli to právě Fini, kdo v turnaji nastříleli nejvíce branek (11).

 
 
 

Motorické testy mimo led a na ledě (JUN, SD, MD) v prosinci 2012

01.12.2012, 10:39 | Slavomír Lener

Motorické testy mimo led a na ledě (JUN, SD, MD) v prosinci 2012Sportovní oddělení ČSLH upozorňuje, že počátkem příštího týdne proběhne povinné testování všeobecné i speciální připravenosti ve všech klubech. Týká se kategorií mladšího, staršího dorostu a juniorů.

 
 
 

Investice nejen do budoucnosti

13.11.2012, 14:40 | Slavomír Lener

Investice nejen do budoucnostiNedávno jsme publikovali článek o tom, jak je v celém vyspělém hokejovém světě výhodné a atraktivní zapojovat více mladých hráčů do základní sestavy prvního/elitního mužstva. Není to jen otázka ekonomiky klubu, ale současně je to otázka nabídky kvalitního, útočného a agresívního hokeje. Diváky nepochybně přitahují jména, ale i PRODUKT jako takový, to znamená předvedená kvalitní HRA. To, že zápas je napínavý, má technickou kvalitu, spád a tempo, je zárukou, že diváci příště přijdou zase – NA HOKEJ.

 
 
 

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 4

05.11.2012, 13:00 | Zdeněk Pavliš

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 4Po představení závěrečné práce Rostislava Vlacha se jménem "Trénink na malém prostoru, hry a cvičení na ledě", která byla obhájena v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Nyní přinášíme čtvrtý (závěrečný) díl.

 
 
 

Doplňující informace k testování v kategoriích MD, SD, JUN

01.11.2012, 10:13 | Zdeněk Pavliš

Doplňující informace k testování v kategoriích MD, SD, JUNTrenéry kategorií mladšího, staršího dorostu a juniorů upozorňujeme, že bodové tabulky k testu na ledě 6x54m budou součástí elektornické aplikace pro hodnocení fyzických testů. Podrobnější informace poskytne její autor pan Ochman. Zároveň přikládáme formulář pro záznam testů VO2max.

 
 
 

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 3

29.10.2012, 09:28 | Zdeněk Pavliš

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 3Po úvodním představení závěrečné práce Rostislava Vlacha se jménem "Trénink na malém prostoru, hry a cvičení na ledě", která byla obhájena na závěr studia trenérské licence A na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po jednotlivých částech. Nyní přinášíme díl s pořadovým číslem tři, který je zaměřen na hráče ve věku 14, 16, 18 let.

 
 
 

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 2

22.10.2012, 09:13 | Zdeněk Pavliš

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 2Po úvodním představení závěrečné práce Rostislava Vlacha se jménem "Trénink na malém prostoru, hry a cvičení na ledě", která byla obhájena na závěr studia trenérské licence A na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po jednotlivých částech. Nyní přinášíme díl s pořadovým číslem dva.

 
 
 

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 1

15.10.2012, 11:46 | Zdeněk Pavliš

Cvičení ze závěrečné práce Rostislava Vlacha - díl 1Po úvodním představení závěrečné práce Rostislava Vlacha se jménem "Trénink na malém prostoru, hry a cvičení na ledě", která byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po částech, nyní předkládáme první díl (deset cvičení).

 
 
 

Výkony našich mladých hráčů v zahraničí

10.10.2012, 10:15 | Luděk Bukač

Výkony našich mladých hráčů v zahraničíČasto si na webovém portálu hokej.cz můžeme přečíst, jak si vedou naši mladí hráči v zahraničí. Většinou se o krajáncích dozvíme, když bodují v nějakém zápase. Méně už jsme informováni, pokud se hráčům nedaří. Výkony našich hráčů se však chci zabývat trochu více, jde mi zejména o hráče U18, jež společně s kolegy trénuji. V dnešní době je možnost na internetu najít jak statistiky, tak je možnost sledovat samotné zápasy z Kanady a USA . Některé naše hráče z QMJHL a OHL budu mít možnost osobně sledovat v Kanadě, kde po našem turnaji v Yarmouthu pět dní zůstanu.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 13

08.10.2012, 10:49 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 13Představujeme další z řady závěrečných prací zpracovaných na závěr studia trenérské licence A. Autorem je Rostislav Vlach a téma práce zní "Trénink na malém prostoru, hry a cvičení na ledě". Práce byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012. Celý materiál bude zveřejněn v pěti dílech.

 
 
 

Informace o elektronické aplikaci pro hodnocení fyzických testů

08.10.2012, 09:28 | Zdeněk Pavliš

Informace o elektronické aplikaci pro hodnocení fyzických testůTMK ČSLH oznamuje všem trenérům mladšího, staršího dorostu a juniorů, že byly vytvořeny bodovací tabulky pro hodnocení testů všeobecné připravenosti mimo led v elektronické podobě aplikace. Tato aplikace bodovou hodnotu jednotlivých výkonů dopočítává sama. Odpadá tak pracné vyhledávání výkonů v bodových tabulkách, a tím je minimalizována pravděpodobnost chyb. Výstupem celé aplikace jsou nejen jednotlivé protokoly výsledků testů, ale také i grafy nebo roční grafikon výsledků.

 
 
 

Informace o studiu trenérských licencí A a B v akad. roce 2013/14

02.10.2012, 20:03 | Oznámení

Informace o studiu trenérských licencí A a B v akad. roce 2013/14V akademickém roce 2013/14 bude na FTVS UK Praha otevřen nový běh dvouletého studia trenérské licence "A". Pro zájemce o studium trenérské licence "B" se nabízí dokonce hned dvě možnosti. Od drubna 2013 bude možné studovat v Praze či v Olomouci.

 
 
 

Souhrn ze seminářů pro trenéry žákovských kategorií

27.09.2012, 17:57 | Petr Studnička

Souhrn ze seminářů pro trenéry žákovských kategoriíV posledních letech vždy před letní přípravou a poté na začátku sezóny pořádá sportovní oddělení ČSLH semináře pro trenéry Sportovních středisek (SpS). Tentokrát se semináře trenérů mládeže konaly ve dnech 24., 25. a 26. září 2012 v Kladně, Jihlavě a Ostravě. Letošních seminářů, na jejichž organizaci se podílely i krajské organizace ČSLH ze Středočeského kraje, kraje Vysočina a Moravskoslezského kraje, se zúčastnilo celkem 195 trenérů.

 
 
 

Vytíženost našich hráčů v domácích soutěžích

21.09.2012, 10:55 | Luděk Bukač

Vytíženost našich hráčů v domácích soutěžíchJe začátek sezóny a ještě není odehráno mnoho utkání. Krátce se však zaměřím na vytíženost našich reprezentantů. Již za tři měsíce čeká národní mužstvo do dvaceti let mistrovství světa, národní mužstvo do osmnácti let jede na mistrovství světa za šest měsíců.

 
 
 

Témata k zamyšlení: kreativita hráčů, specifická kondice

08.09.2012, 15:54 | Luděk Bukač

Témata k zamyšlení: kreativita hráčů, specifická kondiceZamyšlení Luďka Bukače nad dvěma zajímavými tématy: kreativita hráčů a specifická kondice.

 
 
 

ČSLH připravil na září tři semináře pro trenéry žákovských kategorií

07.09.2012, 12:22 | Marek Chlupatý

ČSLH připravil na září tři semináře pro trenéry žákovských kategoriíČeský svaz ledního hokeje zve všechny vedoucí trenéry SpS (sportovních středisek) na semináře, které se konají 24. září 2012 v Kladně (kapacita 50 trenérů), 25. září v Jihlavě (40 trenérů) a 26. září v Ostravě-Vítkovicích (50 trenérů). Semináře začínají vždy v 14:30, ukončení je v 18:30. Každý vedoucí trenér SpS by se měl zúčastnit jednoho z uvedených seminářů.

 
 
 

HC Energie Karlovy Vary na turnaji Junior Club World Cup 2012

06.09.2012, 12:18 | Karel Mlejnek, Tomáš Mariška

HC Energie Karlovy Vary na turnaji Junior Club World Cup 2012Juniorský tým HC Energie Karlovy Vary se v termínu od 18. do 26. srpna 2012 zúčastnil prestižního turnaje Junior Club World Cup. V Omsku se sešlo celkem deset týmů z deseti různých zemí. Přinášíme souhrn této akce.

 
 
 

Zpráva Karla Mlejnka z trenérského semináře v Omsku

05.09.2012, 12:58 | Karel Mlejnek

Zpráva Karla Mlejnka z trenérského semináře v OmskuU příležitosti konání prestižního juniorského turnaje (WCJC) v Omsku proběhl 24. srpna 2012 trenérský seminář za účasti zástupců všech zúčastněných týmů. Oficiální název akce byl: "Kulatý stůl s Vladimírem Jurzinovem". Předkládám zprávu (zejména pak shrnutí zástupců jednotlivých týmů) z této bezpochyby velmi zajímavé a inspirativní akce, které jsem se účastnil za klub HC Energie Karlovy Vary.

 
 
 

Miroslav Přerost: Vraťme respekt trenérům

04.09.2012, 13:55 | Miroslav Přerost

Miroslav Přerost: Vraťme respekt trenérůmPomalu končí přípravné období pro všechny naše mládežnické kluby a současně i pro všechny juniorské reprezentační výběry. Pokud si položíme otázku, co nám přineslo, zjistíme velké množství zajímavých situací. Osobně jsem měl možnost sledovat vývoj a přípravu dvou mužstev. Pasivně práci realizačního týmu a hráčů U18 a aktivně reprezentaci U20. Našlo se mnoho rozdílů, které nechci dopodrobna rozebírat, ale některé detaily bych vyzdvihl.

 
 
 

Souhrn semináře trenérů při Ivan Hlinka Memorial Cupu 2012

25.08.2012, 16:26 | Slavomír Lener

Souhrn semináře trenérů při Ivan Hlinka Memorial Cupu 2012ČSLH upořádal při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Ivan Hlinka Memorial Cupu dne 15. srpna 2012 v Břeclavi seminář trenérů Tipsport extraligy, extraligy juniorů a extraligy staršího dorostu. Trenéři měli možnost rozšířit své znalosti vyslechnutím kvalitních přednášek reprezentačních trenérů i trenérů z klubů, ve večerních hodinách pak sledovat nejprestižnější turnaj v hokejovém světě kategorie U18. Například Kanada ani Rusko nebudou mít velice pravděpodobně na dubnovém MS tak silné a individualitami nabité týmy.

 
 
 

Výběr cvičení z Elitního mezinárodního kempu U17

24.08.2012, 13:41 | Slavomír Lener

Výběr cvičení z Elitního mezinárodního kempu U17ČSLH uspořádal v termínu od 25. do 30. června 2012 Elitní mezinárodní kemp hráčů do 17 let v Třemošné u Plzně za účasti nejlepších hráčů ve svých věkových kategoriích ze Švédska, Finska, Ruska a Česka.

 
 
 

Luděk Bukač: Vedení a výchova našich mladých hráčů

24.08.2012, 10:54 | Luděk Bukač

Luděk Bukač: Vedení a výchova našich mladých hráčůMinulý týden skončil Memoriál Cup Ivana Hlinky. Někteří naši hráči se v konkurenci nejlepších hráčů světa výrazně prosazovali, čtyři hráči byli pozváni do reprezentačního mužstva dvacetiletých na turnaj čtyř. Součástí naší filozofie je dát prostor pro výkonnostní růst těm nejlepším. Chceme vychovávat osobnosti, snažíme se motivovat hráče pro další výkonnostní růst. Hráče postaršujeme na základě výkonnosti. V U18 jsme letos vyzkoušeli několik mladších hráčů v letních kempech, abychom měli přehled o jejich aktuální výkonnosti.

 
 
 

Petr Studnička: Informace o trenérské konferenci v Kanadě

11.08.2012, 13:30 | Petr Studnička

Petr Studnička: Informace o trenérské konferenci v KanaděLetos v červenci jsem měl příležitost zúčastnit se trenérské konference, která se konala na Thompson River University v kanadském městě Kamloops. Mezi prezentujícími byli trenéři týmů NHL a CHL: Ken Hitchkock (St. Louis Blues), Perry Pearn (Winnipeg Jets), Don Hay (reprezentace Kanady U20, Vancouver Giants), Dave Hunchak (Kamloops Blazers), Terry Bangen (Tri-City Americans) a další.

 
 
 

Trenérský seminář - 15. srpna 2012, Břeclav (ELH, JUN, SD)

20.07.2012, 12:09 | Marek Chlupatý

Trenérský seminář - 15. srpna 2012, Břeclav (ELH, JUN, SD)ČSLH pořádá seminář hlavních trenérů Tipsport extraligy, extraligy juniorů a extraligy staršího dorostu v předzávodním období sezóny 2012/13. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi.

 
 
 

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 4 (Otakar Čajka)

11.06.2012, 08:21 | Zdeněk Pavliš

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 4 (Otakar Čajka)Přinášíme poslední (čtvrtou) část cvičení představených v závěrečné práci Otakara Čajky. Tato práce byla obhájena v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK Praha v roce 2012, nese název "Plyometrická cvičení v ledním hokeji".

 
 
 

Motorické testy mimo led a funkční vyšetření (JUN, SD, MD) v sezoně 2012/2013

09.06.2012, 07:34 | Slavomír Lener, Zdeněk Pavliš, Jan Procházka

Motorické testy mimo led a funkční vyšetření (JUN, SD, MD) v sezoně 2012/2013Nedílnou součástí vědomého řízení tréninkového procesu je kontrola stavu trénovanosti, která má poskytnout informace o změnách, k nimž v důsledku tréninku a pohybového učení dochází /nebo nedochází/. Plní tak nezastupitelnou úlohu zpětné vazby. Tyto informace o tréninkovém a učebním procesu absolvovaném v uplynulém časovém období jsou východiskem k úvahám o dalším postupu pro trenéra nebo hráče.

 
 
 

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 3 (Otakar Čajka)

04.06.2012, 09:49 | Zdeněk Pavliš

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 3 (Otakar Čajka)Po úvodním představení závěrečné práce Otakara Čajky, která byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení předložená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po částech, nyní přinášíme třetí díl.

 
 
 

Video: Bosu - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)

30.05.2012, 08:32 | Pavel Arnošt

Video: Bosu - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)Přinášíme poslední video ukázku z řady tréninkových cvičení s využitím balančních pomůcek. Tentokrát je video vytvořené na námět Pavla Arnošta zaměřeno na bosu. Vše opět předvádějí hráči HC Sparta Praha Filip Švaříček, Martin Procházka a Dominik Muller, natáčel Lukáš Lomický, o střih se postaral Jan Procházka.

 
 
 

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 2 (Otakar Čajka)

28.05.2012, 08:15 | Zdeněk Pavliš

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 2 (Otakar Čajka)Po úvodním představení závěrečné práce Otakara Čajky, která byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po částech, nyní předkládáme druhý díl.

 
 
 

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 1 (Otakar Čajka)

21.05.2012, 08:45 | Zdeněk Pavliš

Plyometrická cvičení v ledním hokeji - díl 1 (Otakar Čajka)Po úvodním představení závěrečné práce Otakara Čajky, která byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012, přinášíme jednotlivá cvičení představená v tomto materiálu. Zveřejňována budou po částech, nyní předkládáme první díl.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 12

14.05.2012, 12:46 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 12Představujeme další z řady závěrečných prací zpracovaných na závěr studia trenérské licence A. Autorem je Otakar Čajka a tématem práce jsou "Plyometrická cvičení v ledním hokeji". Práce byla obhájena na FTVS UK Praha v roce 2012. Celý materiál bude zveřejněn v pěti dílech.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 13 (Radko Křivinka)

30.04.2012, 09:24 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 13 (Radko Křivinka)Přinášíme třináctý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla úspěšně obhájena v akademickém roce 2010/11 pod názvem "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, tentokrát dokument obsahuje hned sedm stran.

 
 
 

ČSLH představuje publikaci "Koučování mládeže ledního hokeje"

26.04.2012, 16:42 | Oznámení

ČSLH představuje publikaci "Koučování mládeže ledního hokeje"Nová publikace PhDr. Luďka Bukače, jež vydává ve spolupráci s ČSLH „KOUČOVÁNÍ MLÁDEŽE LEDNÍHO HOKEJE“ je určena jak pro trenéry a funkcionáře ledního hokeje, tak i pro rodiče mladých hráčů. Koučování je novodobý fenomén jehož záměrem je vyvinout vnitřní a vnější struktury, které lidem pomohou dosáhnout úspěchu. Koučování rozvíjí potenciál lidí rozšířením jejich smyslu pro to, co je možné. Koučování je o objevování, uvědomování si a volbě. Lidé, kteří se nechávají koučovat, chtějí vidět výsledky. V současném světě využívají koučink zejména velké korporace a firmy, jde jim výsledek a o efektivní využití potenciálu zaměstnanců. Zarážející je, že koučink v oblasti byznysu je v současnosti zhruba deset let napřed, před sportem. Luděk Bukač se v publikaci zabývá koučinkem mladých hokejistů.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 12 (Radko Křivinka)

23.04.2012, 09:04 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 12 (Radko Křivinka)Přinášíme v pořadí již dvanáctý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11 pod názvem "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech až pěti stranách (každá strana přináší dvě cvičení).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 11 (Radko Křivinka)

16.04.2012, 09:38 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 11 (Radko Křivinka)Přinášíme v pořadí již jedenáctý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11 pod názvem "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech až pěti stranách (každá strana přináší dvě cvičení).

 
 
 

Sportovní oddělení předkládá novou publikaci pro trénink mládeže

12.04.2012, 13:02 | Luděk Bukač, Petr Studnička

Sportovní oddělení předkládá novou publikaci pro trénink mládežeSportovní oddělení dokončilo v tomto týdnu publikaci pro kategorii žáků „DLOUHODOBÝ TRÉNINK MLÁDEŽE“. Publikace je určena jak pro hokejové trenéry trenéry, funkcionáře, tak i pro rodiče. Jde o otevřenou publikaci šanonového formátu, která bude průběžně doplňována a aktualizována. Součástí publikace je i šest DVD.

 
 
 

Video: Pneumatika - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)

10.04.2012, 13:06 | Pavel Arnošt

Video: Pneumatika - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)V minulé ukázce využití různých cvičebních pomůcek jsme představili medicinbal s úchytem, další video je zaměřeno na cvičení s využitím pneumatiky. Vše opět předvádějí hráči HC Sparta Praha Filip Švaříček, Martin Procházka a Dominik Muller, natáčel Lukáš Lomický. Je využito také bosu.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 10 (Radko Křivinka)

10.04.2012, 12:36 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 10 (Radko Křivinka)Přinášíme desátý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla úspěšně obhájena v akademickém roce 2010/11 pod názvem "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech či čtyřech stranách (každá ze stran přináší dvě cvičení).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 9 (Radko Křivinka)

02.04.2012, 08:02 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 9 (Radko Křivinka)Přinášíme devátý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla úspěšně obhájena v akademickém roce 2010/11 pod názvem "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech či čtyřech stranách (každá ze stran přináší dvě cvičení).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 8 (Radko Křivinka)

26.03.2012, 13:18 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 8 (Radko Křivinka)Přinášíme osmý díl cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11, nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech nebo čtyřech stranách (každá ze stran přináší dvě cvičení).

 
 
 

Video: Medicinbal s úchytem - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)

23.03.2012, 11:31 | Pavel Arnošt

Video: Medicinbal s úchytem - ukázka cvičení (Pavel Arnošt)V minulé ukázce využití různých cvičebních pomůcek jsme představili flowin, toto video je zaměřeno na cvičení s medicinbalem s úchytem. Vše opět předvádějí hráči HC Sparta Praha Filip Švaříček, Martin Procházka a Dominik Muller, natáčel Lukáš Lomický. Jsou použity také další pomůcky - bosu či gymnastický míč.

 
 
 

Informace k dubnovému semináři tenérů ELJ, ELSD a ELMD

22.03.2012, 13:07 | Marek Chlupatý

Informace k dubnovému semináři tenérů ELJ, ELSD a ELMDČeský svaz ledního hokeje pořádá dne 17. dubna 2012 seminář hlavních trenérů NOEN extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a ELIOD extraligy mladšího dorostu v přípravném období sezóny 2012/13. Akce se koná při příležitosti Mistrovství světa hráčů do 18 let v Brně.

 
 
 

ČSLH v dubnu uspořádá seminář pro trenéry žákovských kategorií

20.03.2012, 09:40 | Marek Chlupatý

ČSLH v dubnu uspořádá seminář pro trenéry žákovských kategoriíČeský svaz ledního hokeje pořádá seminář trenérů žákovských kategorií, který se uskuteční dne 14. dubna 2012 (během Mistrovství světa hráčů do osmnácti let). V rámci školení bude prezentována nová publikace „DLOUHODOBÝ TRÉNINK MLÁDEŽE – HOKEJOVÉ abc“. Publikaci bude možné zakoupit přímo na místě. Přednášejícími budou PhDr. Luděk Bukač a PhDr. Petr Šťastný (odborný asistent FTVS UK).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 7 (Radko Křivinka)

19.03.2012, 10:31 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 7 (Radko Křivinka)Přinášíme v pořadí sedmou část cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11, nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech nebo čtyřech stranách (každá přináší dvě cvičení).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 6 (Radko Křivinka)

12.03.2012, 08:33 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 6 (Radko Křivinka)Přinášíme již šestou část cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, většinou po třech stranách (každá přináší dvě cvičení). Tento díl obsahuje čtyři strany, celkem tedy osm cvičení.

 
 
 

Video: Flowin - ukázka cvičení (Pavel Arnošt, HC Sparta Praha)

08.03.2012, 16:08 | Pavel Arnošt

Video: Flowin - ukázka cvičení (Pavel Arnošt, HC Sparta Praha)Minutu a půl dlouhá video ukázka přináší celou řadu cviků s využitím cvičební pomůcky flowin. Vše předvádějí hráči HC Sparta Praha Filip Švaříček, Martin Procházka a Dominik Muller, natáčel Lukáš Lomický. Při několika cvicích jsou použity další pomůcky, například bosu.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 5 (Radko Křivinka)

05.03.2012, 09:29 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 5 (Radko Křivinka)Přinášíme další část cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze. Práce byla obhájena v akademickém roce 2010/11 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech stranách (každá přináší dvě cvičení). Tento díl má pořadové číslo pět.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 4 (Radko Křivinka)

27.02.2012, 08:23 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 4 (Radko Křivinka)Přinášíme již čtvrtou část cvičení představených v závěrečné práci Radka Křivinky, absolventa studia trenérské licence A na FTVS UK Praha. Práce byla úspěšně obhájena v akademickém roce 2010/11 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech stranách (každá přináší dvě cvičení).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 3 (Radko Křivinka)

20.02.2012, 08:25 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 3 (Radko Křivinka)Přinášíme třetí část cvičení představených v závěrečné práci připravené Radko Křivinkou, absolventem studia trenérské licence A na FTVS UK Praha. Práce byla úspěšně obhájena v akademickém roce 2010/11 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech stranách, každá přináší dvě cvičení.

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 2 (Radko Křivinka)

13.02.2012, 08:09 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 2 (Radko Křivinka)Přinášíme druhou část cvičení představených v závěrečné práci zpracované Radko Křivinkou před ukončením studia trenérské licence A na FTVS UK Praha. Práce byla úspěšně obhájena v roce 2011 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech stranách (šesti cvičeních).

 
 
 

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 1 (Radko Křivinka)

06.02.2012, 08:02 | Zdeněk Pavliš

Trénink core hráčů ledního hokeje - díl 1 (Radko Křivinka)Přinášíme první část cvičení představených v závěrečné práci zpracované Radko Křivinkou v rámci studia licence A na FTVS UK Praha. Práce byla obhájena v roce 2011 a nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Postupně budou zveřejněna všechna cvičení z tohoto materiálu, vždy po třech stranách. první díl je zaměřen na rozcvičení.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 11

30.01.2012, 15:13 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 11Představujeme další z řady závěrečných prací zpracovaných na závěr studia trenérské licence A. Autorem je Radko Křivinka a práce nese název "Trénink core hráčů ledního hokeje". Obhájena byla na FTVS UK Praha v roce 2011.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 17/17 (závěrečná práce P. Trojana)

16.01.2012, 08:22 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 17/17 (závěrečná práce P. Trojana)Zveřejňování koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)" je u konce, přinášíme poslední (sedmnáctý) díl. Práce byla obhájena v závěru studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, na www.cslh.cz jsme zveřejnili celkem 68 cvičení.

 
 
 

Aktualizace informací o trenérských licencích

12.01.2012, 12:16 | Zdeněk Pavliš

Aktualizace informací o trenérských licencíchKlubům, oddílům, trenérům a hokejové veřejnosti předkládáme inovovaný systém trenérských směrnic, který stanovuje jednotlivé druhy trenérských licencí udělovaných ČSLH platných od 1. listopadu 2009 s dodatkem 1. července 2011. V sekci "Pro trenéry - Trenérské licence" nyní najdete výňatek z vnitřní směrnice ČSLH.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 16/17 (závěrečná práce P. Trojana)

09.01.2012, 09:52 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 16/17 (závěrečná práce P. Trojana)Přinášíme předposlední (šestnáctý) díl souboru koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Práce byla obhájena v závěru studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Celkem bude publikován sedmnáct částí, každá přináší čtyři cvičení.

 
 
 

Inspirativní metodický materiál k specifickému tréninku mimo led

02.01.2012, 09:46 | Petr Studnička

Inspirativní metodický materiál k specifickému tréninku mimo ledV polovině prosince se v Chomutově konal trenérský seminář. Hlavním tématem prezentací byla kondiční příprava v hlavním období. Hovořilo se o tréninku na ledě i o mimo něj. V souvislosti s tréninkem mimo led se chci podělit o materiál, který pochází z USA, od hokejového experta Jacka Blatherwicka. Blatherwick působil dlouhou dobu u hokejové reprezentace USA (mimo jiné ZOH 1980, 84, 88, 92 a 94), a také v NHL (Minnesota, New York Rangers, New Jersey Devils, Calgary, Washington).

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 15/17 (závěrečná práce P. Trojana)

02.01.2012, 08:44 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 15/17 (závěrečná práce P. Trojana)Přinášíme patnáctý díl série koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Práce byla obhájena v závěru studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Celkem bude publikován sedmnáct částí, každá přináší čtyři cvičení.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 14/17 (závěrečná práce P. Trojana)

26.12.2011, 09:07 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 14/17 (závěrečná práce P. Trojana)Přinášíme čtrnácté pokračování souboru koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Tato práce byla obhájena v závěru studia licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Celkem bude publikován sedmnáct částí, každá přináší čtyři cvičení.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 13/17 (závěrečná práce P. Trojana)

19.12.2011, 07:46 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 13/17 (závěrečná práce P. Trojana)Přinášíme v pořadí již třinácté pokračování zveřejňování souboru koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Tato práce byla obhájena v závěru studia licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Postupně bude publikováno celkem sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení.

 
 
 

Upřesňující informace k semináři trenérů 15. prosince 2011

12.12.2011, 15:15 | Marek Chlupatý

Upřesňující informace k semináři trenérů 15. prosince 2011Český svaz ledního hokeje pořádá v Chomutově dne 15. prosince 2011 seminář hlavních trenérů týmů Tipsport Extraligy a NOEN extraligy juniorů (případně extraligy staršího dorostu). Dosud je přihlášeno padesát trenérů, kterým přinášíme aktuální informace. Oproti původní pozvánce byl z kapacitních důvodů upraven časový harmonogram (posun začátku prezentace o půl hodiny dříve) a místo konání (přesun ze zimního stadionu do sousedního multikina).

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 12/17 (závěrečná práce P. Trojana)

12.12.2011, 08:33 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 12/17 (závěrečná práce P. Trojana)Přinášíme v pořadí již dvanácté pokračování zveřejňování souboru koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Tato práce byla obhájena v závěru studia licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Postupně bude publikováno celkem sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení.

 
 
 

Juniorský hokej může být skvělá zábava pro diváka

06.12.2011, 07:17 | Slavomír Lener

Juniorský hokej může být skvělá zábava pro divákaV médiích v posledních dnech proběhla řada zpráv o výjimečném utkání NOEN extraligy juniorů, ve kterém brněnská Kometa přivítala pražskou Spartu. Jsem rád, že se povedlo takové utkání zorganizovat, že zápas vzbudil zájem diváků a přitáhl tak pozornost k mládežnickému hokeji. Povedená akce mne vede k následujícímu zamyšlení...

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 11/17 (závěrečná práce P. Trojana)

05.12.2011, 07:51 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 11/17 (závěrečná práce P. Trojana)Jedenáctým dílem pokračuje zveřejňování souboru koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Práce byla obhájena při ukončení studia licence A na FTVS UK v Praze v akademickém roce 2006/07. Celkem bude publikováno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení.

 
 
 

ČSLH připravil pro trenéry dvě nová metodická DVD

01.12.2011, 13:00 | Oznámení

ČSLH připravil pro trenéry dvě nová metodická DVDSportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje připravilo pod vedením Zdeňka Pavliše dvě nová metodická DVD. První nese název "Trénink hry tělem v přípravě mimo led". Druhé DVD (respektive dvojice DVD) je zaměřeno na "Trénink Agility".

 
 
 

Luděk Bukač: Postaršování hráčů

29.11.2011, 12:57 | Luděk Bukač

Luděk Bukač: Postaršování hráčůZápad extraligy staršího dorostu, který jsem nedávno sledoval, a dopis od nezávislého skauta NHL mě vede k vyjádření se k praktikám postaršování hráčů v našich klubech.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 10/17 (závěrečná práce P. Trojana)

28.11.2011, 09:39 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 10/17 (závěrečná práce P. Trojana)Již desátým dílem pokračuje zveřejňování koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Tato práce byla obhájena na závěr studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Postupně bude publikováno celkem sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 9/17 (závěrečná práce P. Trojana)

21.11.2011, 08:33 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 9/17 (závěrečná práce P. Trojana)Dalším dílem pokračuje zveřejňování koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)". Práce byla obhájena v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Postupně bude publikováno celkem sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. V tomto týdnu předkládáme část s pořadovým číslem devět.

 
 
 

ČSLH pořádá seminář trenérů týmů Tipsport ELH a NOEN ELJ (ELSD)

16.11.2011, 20:52 | Marek Chlupatý

ČSLH pořádá seminář trenérů týmů Tipsport ELH a NOEN ELJ (ELSD)Český svaz ledního hokeje pořádá seminář hlavních trenérů týmů Tipsport Extraligy a NOEN extraligy juniorů (v případě kolize s mistrovským zápasem klub nominuje trenéra extraligy staršího dorostu). Akce se koná při příležitosti utkání Euro Hockey Tour Česká republika - Švédsko v Chomutově dne 15. prosince 2011.

 
 
 

Trénink mimo led pro nácvik bruslařských dovedností

15.11.2011, 14:41 | Zdeněk Pavliš

Trénink mimo led pro nácvik bruslařských dovednostíTrenérské veřejnosti předkládáme text s tématem "Trénink mimo led pro nácvik bruslařských dovedností". Jde o materiál zpracovaný podle anglického originálu Björna Kindinga. Dokument je možné stáhnout ve formátu PDF.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 8/17 (závěrečná práce P. Trojana)

14.11.2011, 11:13 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 8/17 (závěrečná práce P. Trojana)Dalším dílem pokračujeme ve zveřejňování koordinačních cvičení představených v závěrečné práci Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007. Postupně bude publikováno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. V tomto týdnu předkládáme část s pořadovým číslem osm.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 7/17 (závěrečná práce P. Trojana)

07.11.2011, 10:05 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 7/17 (závěrečná práce P. Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, postupně publikujeme všechna koordinační cvičení představená v této práci. Celkem bude zveřejněno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. V tomto týdnu předkládáme část s pořadovým číslem sedm.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 6/17 (závěrečná práce P. Trojana)

31.10.2011, 08:40 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 6/17 (závěrečná práce P. Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené na závěr studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme všechna koordinační cvičení představená v této práci. Postupně bude zveřejněno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. Nyní předkládáme část s pořadovým číslem šest.

 
 
 

P. Studnička: Poznatky o fungování hokejové akademie v Kanadě

30.10.2011, 16:35 | Petr Studnička

P. Studnička: Poznatky o fungování hokejové akademie v KanaděV březnu letošního roku zahájil Český svaz ledního hokeje nový projekt, jenž má inovovat celý sportovně výchovný proces v klubech – tzv. Akademie ČSLH. Cílem projektu je výchova špičkových mládežnických hráčů, schopných konkurovat nejlepším hráčům ve světovém měřítku, ve spojení s absolvováním středoškolského vzdělání. Pro sezónu 2011/12 získalo status Akademie ČSLH šest oddílů.

 
 
 

Poslední část metodického materiálu k přípravě juniorských kategorií

26.10.2011, 08:41 | Miroslav Přerost

Poslední část metodického materiálu k přípravě juniorských kategoriíPředkládáme poslední část metodického materiálu, který navazuje na dvě předcházející části zaměřené na přípravné a předzávodní období. V této části jsme se zaměřili na rozvoj nejdůležitějších individuálních dovedností ve všech juniorských kategoriích (mladší a starší dorost, junioři). Náš program přímo navazuje na připravovaný projekt pro žákovské kategorie, kde jsou podrobně rozepsány didaktické pokyny pro trenéry. Naším cílem bylo mimo jiné ukázat nejčastější chyby, které se v tréninku objevují a nichž jsme přesvědčeni, že je nutné je neustále opravovat.

 
 
 

Aktivní celoplošná hra v mládežnických soutěžích

25.10.2011, 08:03 | Jiří Veber

Aktivní celoplošná hra v mládežnických soutěžíchPřed více než měsícem začaly dorostenecké a juniorské soutěže. Patří k mým povinnostem jejich utkání navštěvovat, sledovat výkonnost kandidátů pro reprezentační výběry a porovnávat herní projevy jednotlivých mužstev. Neméně důležité je analyzovat získané zkušenosti i v mezinárodním kontextu, v porovnání s mužstvy, s nimiž se utkáváme na mezinárodních turnajích a soutěžích.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 5/17 (závěrečná práce P.Trojana)

24.10.2011, 09:33 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 5/17 (závěrečná práce P.Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme jednotlivá koordinační cvičení představená v této práci. Postupně bude zveřejněno celkem sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. Nyní předkládáme část s pořadovým číslem pět.

 
 
 

Inspirace: Akademie FC Barcelona - dílna na fotbalisty

19.10.2011, 08:27 | Slavomír Lener

Inspirace: Akademie FC Barcelona - dílna na fotbalistyProjekt hokejových Akademií ČSLH, který se v letošní sezoně rozběhl, reaguje na nutnost zachytit nové směry a trendy v moderním hokeji a přitom si udržet vlastní identitu. Hlavním cílem je udržet konkurenceschopnost našich týmů a jednotlivých hráčů s hokejově vyspělými zeměmi, propojit sport se vzděláním a zároveň perspektivně finanční prostředky vložené do hokejové Akademie zúročit.

 
 
 

Video: Ukázkové tréninky ze seminářů trenérů mládeže

18.10.2011, 11:20 | Luděk Bukač

Video: Ukázkové tréninky ze seminářů trenérů mládežeVe dnech 19., 20. a 26. září 2011 proběhla školení trenérů Sportovních středisek (žákovské kategorie). Semináře v Ostravě, Jihlavě a Karlových Varech jsme již shrnuli v článku popisujícím průběh a odkazujícím na související metodické materiály. Nyní předkládáme trenérské veřejnosti tři ukázky tréninků prováděné v rámci seminářů a natočené kolegou Janem Procházkou.

 
 
 

Náborové akce v Královéhradeckém kraji

18.10.2011, 09:45 | Slavomír Lener

Náborové akce v Královéhradeckém krajiMinulý víkend jsem se zúčastnil náborové akce v Rychnově nad Kněžnou a byl jsem velice potěšen zájmem města a nadšením nově vznikajícího místního hokejového klubu HC Město Rychnov nad Kněžnou. Vedení klubu a trenéři kladou velký důraz na rozvoj místního hokeje. Hokejoví nadšenci Jaroslav Pokštefl a Karel Horák uspořádali proto na začátek sezony nábor a exhibici. Prioritou klubu je výchova mladých hokejistů a proto jejich plány a cíle směřují k rozšíření mládežnických kategorií.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 4/17 (závěrečná práce Petra Trojana)

17.10.2011, 10:20 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 4/17 (závěrečná práce Petra Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme jednotlivá koordinační cvičení představená v této práci. Celkem bude zveřejněno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. Nyní předkládáme část s pořadovým číslem čtyři.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 3/17 (závěrečná práce P. Trojana)

10.10.2011, 08:06 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 3/17 (závěrečná práce P. Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme jednotlivá koordinační cvičení představená v této práci. Celkem bude zveřejněno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. Nyní předkládáme část s pořadovým číslem tři.

 
 
 

Zapojení mladých hráčů a juniorů do soutěží dospělých

07.10.2011, 15:55 | Slavomír Lener

Zapojení mladých hráčů a juniorů do soutěží dospělýchV MF Dnes mě zaujal rozhovor s Jaromírem Jágrem, o tom, jak se za poslední 3 roky změnila NHL. Podtrhuje jasnou tendenci, kterou zaznamenáváme v celém hokejovém světě, a to je stále častější zařazování mladých hráčů do soutěží dospělých. Tento trend je zřejmý v NHL, kde v loňské sezoně nastupovali a hráli i hráči i ve věku 18-19 let a ligu zahrnulo kvantum 20-23 letých talentů. Podle dostupných soupisek bude tato tendence pokračovat dál. Stejně tak jsme registrovali zařazování množství mladých hráčů v dalších ve světě respektovaných ligách (Finsko, Rusko, Švédsko, Švýcarsko).

 
 
 

Role trenéra v nejmladší dorostenecké kategorii

05.10.2011, 09:05 | Miroslav Přerost

Role trenéra v nejmladší dorostenecké kategoriiRozdělení mládežnických do tří skupin (junioři, starší dorost, mladší dorost) zvýšilo věkové rozpětí hráčů, se kterými trenéři v těchto kategoriích pracují. Mladší dorost, jak je vymezen, zasahuje do žákovského věku a na trenéry této kategorie jsou tak kladeny trochu jiné nároky. Více než u ostatních je důraz kladen na didaktickou a pedagogickou činnost.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden 2/17 (závěrečná práce Petra Trojana)

03.10.2011, 07:49 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden 2/17 (závěrečná práce Petra Trojana)V návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené v rámci studia trenérské licence A na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme jednotlivá koordinační cvičení představená v této práci. Celkem bude zveřejněno sedmnáct částí, každá obsahuje čtyři cvičení. Nyní předkládáme část s pořadovým číslem dva.

 
 
 

Souhrn zářijových školení trenérů Sportovních středisek

02.10.2011, 15:17 | Luděk Bukač

Souhrn zářijových školení trenérů Sportovních středisekVe dnech 19., 20. a 26. září 2011 proběhla školení trenérů SpS. Semináře v Ostravě, Jihlavě a Karlových Varech celkem navštívilo 152 trenérů. Tyto semináře organizuje sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje vždy před letní přípravou a poté na začátku sezóny.

 
 
 

Studium trenérské licence "A" v akademickém roce 2011/12

30.09.2011, 10:53 | Luděk Bukač

Studium trenérské licence "A" v akademickém roce 2011/12Od pondělí 3.10. začíná druhý ročník studia trenérské licence „A“ na UP Olomouc. Týden nato zahájí 28 nově přijatých trenérů, kteří v červnu úspěšně složili přijímací zkoušky své studium na FTVS Praha.

 
 
 

Koordinační cvičení na tento týden, včetně teroretického úvodu

26.09.2011, 18:25 | Zdeněk Pavliš

Koordinační cvičení na tento týden, včetně teroretického úvoduV návaznosti na zveřejnění anotace závěrečné práce Petra Trojana s názvem "Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)", obhájené na FTVS UK v Praze v roce 2007, zveřejňujeme jednotlivá koordinační cvičení představená v této práci. Celá série se bude skládat z 19 částí a bude vycházet pravidelně každé pondělí. Nyní předkládáme stručný teoretický úvod a první čtyři cvičení.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 10

21.09.2011, 08:32 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 10Představujeme další z řady závěrečných prací trenérů studujících trenérskou licence "A". Tentokrát je autorem Petr Trojan, který práci obhájil v roce 2007. Téma zní: „Rozvoj koordinačních schopností v ročním tréninkovém cyklu v kategorii sportovních tříd (6. – 9. třída)." Pro rozvoj koordinačních cvičení na ledě uvedl Petr Trojan zásobník 64 graficky znázorněných cvičení, která chceme z hlediska jejich zajímavému obsahu zpřístupnit trenérům na našich webových stránkách. Celá série se bude skládat ze 17 částí a bude vycházet pravidelně každé pondělí. V první části uvádíme stručný obsah celé práce včetně praktických příkladů koordinačních cvičení v přípravě mimo led. V dalších týdnech se zaměříme na koordinační cvičení v tréninku na ledě tak, že vždy uvedeme čtyři cvičení, a to pod názvem: „Koordinační cvičení na tento týden“.

 
 
 

Hodnocení účasti Karlových Varů na Junior Club World Cupu 2011

20.09.2011, 13:42 | Jiří Ryžuk, Karel Mlejnek

Hodnocení účasti Karlových Varů na Junior Club World Cupu 2011Odborné veřejnosti předkládáme hodnocení účasti družstva juniorské akademie klubu HC Energie Karlovy Vary na turnaji "Junior World Club Cup", který se uskutečnil v ruském Omsku v termínu od 30. srpna do 3. září 2011. Jediný český zástupce mezi osmi účastníky obsadil celkové druhé místo. Hodnocení zpracovali karlovarští trenéři Jiří Ryžuk (hlavní trenér a metodik mládeže) a Karel Mlejnek (hlavní trenér juniorů).

 
 
 

Poznatky z trenérského semináře v Břeclavi, srpen 2011

20.09.2011, 10:00 | Slavomír Lener

Poznatky z trenérského semináře v Břeclavi, srpen 2011V polovině srpna 2011 se uskutečnil v Břeclavi během turnaje U18 trenérský seminář. Zúčastnilo se 75 trenérů z celé ČR (NOEN ELJ, ELSD, ELIOD ELMD). Nyní, poté, co jsme získali písemné podklady od všech přednášejících, přinášíme rešerše jednotlivých prezentací. Navíc přednáška švédského trenéra Rikarda Gronborga, komplet v originále v anglickém jazyce a včetně videa je k dispozici na ČSLH u p.Marka Chlupatého.

 
 
 

Příspěvek Miroslava Přerosta o dobruslování

09.09.2011, 12:33 | Miroslav Přerost

Příspěvek Miroslava Přerosta o dobruslováníVšichni víme jak důležité je u hokejistů rozvíjet jejich individuální dovednosti. Zaměřujeme se cíleně na rozvoj bruslení, techniky hole, přihrávky a jiných útočných dovedností. Trochu ve skrytu nám postávají neméně důležité individuální činnosti obranné. Víme jak pomáhá týmu dobré blokování střel, což nebývale dobře ovládají všichni finští hráči všech juniorských kategorií. Vidíme, jak výborně pracují holí kanadští a američtí hráči při získávání kotouče bez fyzického kontaktu se soupeřem. Vidíme také, jak se dokáží ofenzivně zapojit do útoku ruští obránci. Ale je tu i další téma, o kterém jsem přesvědčen, že výrazně ovlivňuje náš úspěch či neúspěch na mezinárodním poli v mládežnických kategoriích.

 
 
 

Lekce od „Nejlepšího trenéra 20.století“

06.09.2011, 13:33 | Slavomír Lener

Lekce od „Nejlepšího trenéra 20.století“V době , kdy brzy začnou mistrovské mládežnické soutěže a kdy zápasy, jejich výsledky a průběžná umístění mužstev mládežnických extraligových kategoriích budou zainteresovanými pečlivě sledovány, mě zaujal článek v americkém tisku od dr.J.C. Maxwella. Pojednává o úspěších a trenérské filosofii trenéra Johna Woodena. Je v mnohém inspirativní. Poukazuje na disciplinu, detail v tréninku, důležitost práce pro tým, respekt k ostatním a nutnost vzdělání.

 
 
 

ČSLH pořádá semináře pro vedoucí trenéry Sportovních středisek (žáci)

31.08.2011, 13:21 | Marek Chlupatý

ČSLH pořádá semináře pro vedoucí trenéry Sportovních středisek (žáci)Český svaz ledního hokeje připravil na září 2011 semináře pro vedoucí trenéry Sportovních středisek. Semináře se konají 19. září v Ostravě (kapacita 50 trenérů), 20. září v Jihlavě (40 trenérů) a 26. září v Karlových Varech (40 trenérů). Začátek je vždy v 14:00, konec v 19:00. Témata jsou následující: celoroční suchá příprava hráčů LH; organizace tréninků v žákovských kategoriích; rovnovážné situace-sebeprosazení; technika bruslení, bruslařské přechody, silově obratnostní bruslení.

 
 
 

Luděk Bukač: Jak co nejlépe trénovat

29.08.2011, 15:22 | Luděk Bukač

Luděk Bukač: Jak co nejlépe trénovatTrenérské veřejnosti předkládám článek s výstižným názvem: "Jak co nejlépe trénovat". Uvedeny jsou čtyři konkrétní body, na které se trenéři mají zaměřit. Vše doplněno praktickými příklady. Pro článek byl použit materiál z webové stránky www.thetalentcode.com, kde je možné získat další informace a inspiraci.

 
 
 

Video: Řešení rovnovážných situací na Memoriálu Ivana Hlinky

25.08.2011, 13:16 | Jiří Veber

Video: Řešení rovnovážných situací na Memoriálu Ivana HlinkyNa velmi prestižním turnaji Memoriál Ivana Hlinky, který se pravidelně koná na začátku sezóny v Břeclavi a na Slovensku v Piešťanech, jsem měl možnost, ale ne jen já, porovnat jednotlivé systémy, styly a jednotlivé individuální dovednosti zúčastněných týmů. Poznatků je více. Rád bych se však zaměřil na jeden markantní rozdíl mezi námi a týmy Kanady, USA a Švédska, s kterými jsme měli možnost se střetnout.

 
 
 

Schémata cvičení: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v Přerově

24.08.2011, 16:25 | Zdeněk Pavliš

Schémata cvičení: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v PřerověV návaznosti na první část článku, ve které jsme uvedli video záznam tréninkové jednotky SKA Petrohrad při přípravném kempu v Přerově, uvádíme grafické zpracování a stručný slovní popis všech patnácti tréninkových jednotek na ledě. Všechny tréninkové jednotky trvaly šedesát minut, každé cvičení bylo prováděno po dobu čtyř až šesti minut, s dvouminutovým odpočinkem. Hráči trénovali po celou dobu ve dvou skupinách po patnácti hráčích a se dvěma brankáři. Na tréninku byli vždy přítomni dva trenéři a jeden trenér brankářů. Při stručném hodnocení celého kempu je třeba zdůraznit, že i přes velký tréninkový objem pracovali hráči s vysokým nasazením a jejich herní jistota se každým dnem zvyšovala.

 
 
 

Letní příprava a semináře pro trenéry žákovských kategorií

22.08.2011, 15:01 | Luděk Bukač

Letní příprava a semináře pro trenéry žákovských kategoriíPředem bych chtěl vyjádřit spokojenost s tréninky v letní přípravě, mnoho tréninků má velkou kvalitu. Ze zpráv regionálních trenérů vyplývá, že naprostá většina tréninků probíhala v duchu metodických pokynů z dubna letošního roku. V článku přikládám ukázky tréninků z letní přípravy, které jsou z jihočeského regionu. Konkrétně jde o České Budějovice, Milevsko, Písek, Jindřichův Hradec, Soběslav, Tábor. Důležité je, aby se v přípravě mimo led dále pokračovalo minimálně třikrát týdně i v sezóně.

 
 
 

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v Přerově

17.08.2011, 12:36 | Zdeněk Pavliš

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v PřerověRuský tým SKA Petrohrad, hrající Kontinentální hokejovou ligu, absolvoval svůj první letošní kemp na zimním stadionu v Přerově ve dnech 24.července až 5. srpna 2011. Se souhlasem vedení týmu jsme mohli zaznamenat celou přípravu a jednu tréninkovou jednotku zveřejnit v podobě videozáznamu. V tomto článku přikládáme zaznamenané video, v dalším článku předložíme grafické zpracování jednotlivých cvičení.

 
 
 

Informace o školení k získání trenérské licence B v roce 2012

15.08.2011, 10:45 | Zdeněk Pavliš

Informace o školení k získání trenérské licence B v roce 2012V únoru 2012 bude otevřen nový běh školení k získání trenérské licence „B“, a to v Praze a v Olomouci. Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2011. Podle místa trvalého bydliště budou uchazeči rozděleni do školení v Praze a v Olomouci. Podmínkou přijetí je úplné středoškolské vzdělání nebo Rekvalifikační kurz, který je součástí školení (pořádá FTVS UK Praha a UP Olomouc v době školení).

 
 
 

Jaroslav Plíšek: Poznatky ze stáže ve švédském MoDo Hockey

12.08.2011, 12:19 | Jaroslav Plíšek

Jaroslav Plíšek: Poznatky ze stáže ve švédském MoDo HockeyV únoru letošního roku jsem absolvoval desetidenní stáž u mládežnických kategorií ve švédském MoDo Hockey. Po dohodě s Petrem Studničkou, metodikem mládeže ČSLH, jsem sepsal své poznatky, které dávám k dispozici trenérské veřejnosti. MoDo je považováno za klub s nejpropracovanějším systémem výchovy hokejových talentů ve Švédsku. Z jeho líhně pochází například Peter Forsberg, Daniel a Henrik Sedinové, Tobias Enström, Markus Näslund a mnoho dalších.

 
 
 

Špičkové dovednosti jsou klíčem k úspěchu

01.08.2011, 09:40 | Petr Studnička

Špičkové dovednosti jsou klíčem k úspěchuPrázdniny se přehouply do druhé poloviny a mládežnickým týmům se blíží začátek nové sezóny. Ještě než mladí hokejisté opět vyjedou na led bych rád připomenul, jak důležitý je u těchto kategorií rozvoj individuálních dovedností.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 9

18.07.2011, 12:35 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 9Představujeme další z řady závěrečných prací trenérů studujících trenérskou licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Tentokrát je autorem Jaroslav Formánek, který práci obhájil v roce 2011. O tématu jasně vypovídá název: „Rozvoj rychlostních schopností a agility družstva mladšího dorostu HC České Budějovice." Odborné veřejnosti předkládáme výtah obsahující několik z celkového počtu 122 cvičeních, které autor sám ve své praxi využil.

 
 
 

Testy letní přípravy žákovských družstev

11.07.2011, 13:46 | Luděk Bukač

Testy letní přípravy žákovských družstevBěhem Euro Hockey Tour v Brně jsme uspořádali školení trenérů žákovských mužstev z celé republiky. Školení se zúčastnilo více jak 170 trenérů. Smyslem školení bylo předání metodických pokynů pro letní přípravu žáků. Základem tréninku žáků v letní přípravě je: trénink síly dolních končetin, agilita, rychlost, „core“ trénink, trénink techniky, hry, kompenzační cvičení.

 
 
 

Trénink mládeže na ledě a mimo led v přípravném období

04.07.2011, 10:13 | Petr Studnička

Trénink mládeže na ledě a mimo led v přípravném obdobíPřed několika dny skončilo tzv. přípravné období, nastal čas prázdnin a dovolených. Přesto bych se krátkou poznámkou rád k tréninku mladých hokejistů v tomto období vrátil.

 
 
 

Respekt nejen mezi hráči, ale i mezi námi trenéry

20.06.2011, 08:58 | Jiří Veber

Respekt nejen mezi hráči, ale i mezi námi trenéryKoncem května a začátkem června jsme s reprezentacemi U18 a U20 absolvovali po dvou letních kempech. Nejprve 4 dny v Třemošné, poté 5 dní v Rokycanech. Uvědomil jsem si, jak se svými svěřenci a kolegy diskutujeme o zapálení do hry, do jednotlivých cvičení, nasazení, obětavosti, pokoře, morálce, sebevědomí, respektu, hrdosti a cti reprezentovat...

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 8

09.06.2011, 10:11 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 8Představujeme v pořadí již osmou závěrečnou práci zpracovanou v rámci studia trenérské licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Tentokrát se jedná o práci Luboše Slámy, která byla obhájena byla v roce 2010. Vznikla pod vedením PhDr. Mariana Jelínka, název práce zní: „Motivací a myšlením ke zlepšení výkonu“. Vzhledem k tématu práce a souvztažnosti jednotlivých částí předkládáme téměř celý obsah.

 
 
 

Kreativita a herní řešení jsou v mládeži na prvním místě

08.06.2011, 12:15 | Luděk Bukač

Kreativita a herní řešení jsou v mládeži na prvním místěPři mistrovských zápasech často slyšíme od trenérů mládeže: „Vyhoď kotouč z pásma!“, „Vytečuj kotouč po mantinelu!“, „Nastřel kotouč do hloubky!“. Tyto pokyny mají v určitých situacích svůj smysl. Na druhé straně musím říct, že kreativita v hokeji přichází od hráčů, ne od koučů, kteří chtějí často hru co nejvíce zjednodušit.

 
 
 

Trenérské oddělení ČSLH předkládá metodické pokyny k letní přípravě

06.06.2011, 17:19 | Jiří Veber, Miroslav Přerost

Trenérské oddělení ČSLH předkládá metodické pokyny k letní přípravěJiž dříve byly na webových stránkách www.cslh.cz uveřejněny metodické pokyny k letní přípravě žákovských kategorií připravené Luďkem Bukačem, trenérem reprezentace U17. Nyní trenérské oddělení ČSLH předkládá podobný dokument pro kategorie mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů. Tuto prezentaci zpracovali Jiří Veber (trenér U18) a Miroslav Přerost (trenér U20). Tomuto tématu byly věnovány také dubnové semináře trenérů SpS a SCM.

 
 
 

Informace o odborných seminářích pro trenéry

03.06.2011, 09:16 | Petr Studnička

Informace o odborných seminářích pro trenéryJiž dříve jsme trenérskou veřejnost informovali, že při letošním mistrovství světa se v Bratislavě konaly dva mezinárodní semináře. Na webu www.cslh.cz jste si mohli přečíst anotace jednotlivých příspěvků a trenéři, kteří projevili zájem, dostali k dispozici i power pointové prezentace. Nyní bychom chtěli informovat, že se nám podařilo získat také video záznamy všech přednášek. Příspěvky jednotlivých přednášejících jsou k dispozici na DVD. V případě zájmu, kontaktujte Petra Studničku e-mailem (studnicka@cslh.cz) nebo osobně v sídle Českého svazu ledního hokeje.

 
 
 

Jiří Ryžuk: Poznatky z týdenní stáže v kanadském Calgary

26.05.2011, 13:17 | Jiří Ryžuk

Jiří Ryžuk: Poznatky z týdenní stáže v kanadském CalgaryZa novými zkušenostmi jsem se do Kanady vypravil již poněkolikáté. Setkání s kanadským hokejem přímo v místě, kde je tvořen, vnímám jako velmi inspirující pro trenérskou práci. To jistě potvrdí mnoho kolegů, kteří tuto možnost také měli. Letos jsem hledal možnosti pro zlepšování kvality tzv. „problémových dovedností“ našich hráčů. Zaměřil jsem se zejména na hokejové bruslení a komplex dovedností týkající se situace 1-1 a koncovky. Své poznatky rád předkládám trenérské veřejnosti.

 
 
 

Trenérské semináře IIHF, konané při MS v Bratislavě

20.05.2011, 11:56 | Petr Studnička, Zdeněk Vojta

Trenérské semináře IIHF, konané při MS v BratislavěPři letošním Mistrovství světa se v Bratislavě konaly dva mezinárodní trenérské semináře. Ve svých příspěvcích vystoupili odborníci z Kanady, USA, Švédska, ČR a Slovenska. Jako jedni z přítomných trenérů si dovolujeme zprostředkovat jednotlivé příspěvky z obou seminářů. Jednotlivé prezentace jsme volně přeložili, pro přehlednost anotovali, eventuálně připojili některé naše poznámky.

 
 
 

Poznatky z týdenní stáže u finského týmu Karpät Oulu

12.05.2011, 11:26 | Radek Ťoupal

Poznatky z týdenní stáže u finského týmu Karpät OuluV termínu od 2. do 6. května 2011 jsem měl možnost poznat týdenní cyklus hokejové akademie ve finském klubu Karpät Oulu. Jednalo se o kategorie A-junioři (hráči ročníku 1992 a 1993) a B-junioři (ročníky 1994 a 1995). Trenérům předkládám své poznatky z tohoto období.

 
 
 

Tréninky reprezentační dvacítky před zápasy ve Švédsku

10.05.2011, 08:32 | Miroslav Přerost

Tréninky reprezentační dvacítky před zápasy ve ŠvédskuReprezentační dvacítka (nebo spíše devatenáctka) sehrála v dubnu čtyři utkání ve Švédsku s místními juniorskými družstvy. Před tím absolvoval tým soustředění v Rokycanech. Úvodní trénink proběhl v pátek 8. dubna, první zápas jsme sehráli ve středu 13. dubna, poslední pak v sobotu 16. dubna. Trenérské veřejnosti předkládáme přehled cvičení z tréninků na ledě v tomto období.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 7

05.05.2011, 13:06 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 7Přinášíme již sedmé představení závěrečné práce z trenérského studia licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Nyní se jedná o práci Pavla Kněžického. Obhájena byla v roce 2010, vznikla pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše a téma zní „Kondiční příprava brankářů v kategoriích 10 – 19 let v přípravném období“. Z důvodu, že autor vydává tuto práci ještě více rozšířenou pro praktické účely v knižní podobě, uvádíme tentokrát jen stručný obsah.

 
 
 

Hockey News IIHF: Skinner se mohl stát krasobruslařem

03.05.2011, 17:15 | Hockey News IIHF

Hockey News IIHF: Skinner se mohl stát krasobruslařemČeským čtenářům přinášíme překlad článku z Hockey News IIHF o kanadském reprezentantovi Jeffu Skinnerovi, který po úspěšné první sezóně v NHL září také na světovém šampionátu v Bratislavě. Text podtrhuje nutnost kvalitní bruslařské průpravy u mladého hokejisty.

 
 
 

Materiály ze semináře trenérů Sportovních center mládeže

02.05.2011, 08:58 | Marek Chlupatý

Materiály ze semináře trenérů Sportovních center mládežeVe středu 27. dubna 2011 se v pražské O2 areně při příležitosti mezistátního utkání Česká republika - Kanada konal seminář pro trenéry SCM. Zúčastnili se zástupci týmů hrajících Eliod servis extraligu mladšího dorostu, extraligu staršího dorostu a NOEN extraligu juniorů. Hlavními tématy semináře byly: letní příprava na suchu, celoroční trénink bruslení, sportovní psychologie. V článku najdete dokumenty k jednotlivým přednáškám.

 
 
 

Poznatky o systematice hry švédských juniorských mužstev

02.05.2011, 08:54 | Miroslav Přerost

Poznatky o systematice hry švédských juniorských mužstevNa základě pozorování hry juniorských mužstev, se kterými se česká devatenáctka střetla v dubnu během čtyř utkání ve Stockholmu a Linköpingu, mohu zobecnit základní poznatky o systematice hry švédských týmů v této věkové kategorii. Předkládám stručné shrnutí poznatků, které jsme s trenérskými kolegy u reprezentačního juniorského týmu zaznamenali.

 
 
 

Materiály a fotografie ze semináře trenérů Sportovních středisek

26.04.2011, 13:22 | Marek Chlupatý

Materiály a fotografie ze semináře trenérů Sportovních středisekV neděli 24. dubna 2011 se na Masarykově univerzitě v Brně konal seminář trenérů Sportovních středisek. Účastnilo se přes 170 trenérů z více než sta klubů z celé České republiky. Tématem byl trénink žákovských kategorií v letním období. Postupně přednášeli Luděk Bukač, Zdeněk Novák, Pavel Arnošt a Hana Bubníková. Po teorii následovaly praktické ukázky.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 2)

22.04.2011, 09:38 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 2)Přinášíme druhou část výtahu ze závěrečné práce trenéra Pavla Arnošta, kterou zpracoval v rámci studia licence "A" na FTVS UK v Praze v roce 2010. Téma předkládané práce zní „Inovace v silovém tréninku v mládežnických kategoriích“. V článku najdete oba postupně zveřejněné díly, v archivu všech doposud zveřejněných anotací závěrečných prací pak je uložen kompletní výtah.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 1)

19.04.2011, 12:17 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 1)Přinášíme představení v pořadí již šesté závěrečné práce z trenérského studia licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Jedná se o práci Pavla Arnošta obhájenou v roce 2010. Téma zní „Inovace v silovém tréninku v mládežnických kategoriích“. Vzhledem k obsáhlosti práce a uvedené ukázky bude nejprve zveřejněna první část obsahující výzkum a představení pomůcek a poté v druhé části samotná praktická cvičení. Druhá část bude zveřejněna v pátek 22. dubna.

 
 
 

Slavomír Lener: Hodnocení zápasů NHL, postřehy ze hry

07.04.2011, 07:49 | Slavomír Lener

Slavomír Lener: Hodnocení zápasů NHL, postřehy ze hryV době právě vrcholící základní části sezony 2010-2011 v NHL se ještě vracím k zápasům mužstev NHL, kde mou prioritou byl kontakt a sledování hráčů, přicházejících v úvahu v nominaci pro MS v Bratislavě. Během sledování zápasů jsem však rovněž zaznamenával tendence vývoje hry, jednotlivé prvky a detaily v systémech mužstev a individuálních dovednostech hráčů a možnosti jejich reálné aplikace do našich podmínek.

 
 
 

Trenéři SCM se sejdou při utkání Česko - Kanada v O2 areně

05.04.2011, 14:00 | Marek Chlupatý

Trenéři SCM se sejdou při utkání Česko - Kanada v O2 areněČeský svaz ledního hokeje pořádá dne 27. dubna 2011 (při příležitosti mezistátního utkání Česká republika - Kanada v pražské O2 areně) seminář pro trenéry Sportovních center mládeže. Jedná se o hlavní trenéry týmů hrajících Eliod servis extraligu mladšího dorostu, extraligu staršího dorostu a NOEN extraligu juniorů. Mezi přednášejícími se představí Miroslav Přerost (trenér reprezentace U20), Jan Tlačil (regionální trenér SCM), Jiří Ryžuk (regionální trenér SCM) či Marian Jelínek (trenér HC Plzeň 1929).

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 5

22.03.2011, 13:15 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 5Na webových stránkách www.cslh.cz přinášíme představení páté závěrečné práce z trenérského studia licence "A" na FTVS UK v Praze či FTK UP v Olomouci. Tentokrát se jedná o práci Jiřího Doležala obhájenou v roce 2010, opět vznikla pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše. Téma zní „Vhazování v ledním hokeji - technika, taktika, statistika“ a výzkum byl proveden s využitím dat z extraligových utkání týmu HC Sparta Praha.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 4

14.03.2011, 15:08 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 4Na webových stránkách www.cslh.cz přinášíme již čtvrtou anotaci jedné ze závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Tentokrát se jedná o práci Pavla Gefferta z roku 2008, která vznikla opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše. Tématem je „Vliv nových technologií ve výrobě hokejových holí na přesnost a rychlost střelby“. Další závěrečná práce bude představena v příštím týdnu.

 
 
 

V dubnu se uskuteční seminář trenérů Sportovních středisek

08.03.2011, 14:11 | Marek Chlupatý

V dubnu se uskuteční seminář trenérů Sportovních středisekČeský svaz ledního hokeje pořádá dne 24. dubna 2011 seminář pro vedoucí trenéry sportovních středisek (SpS). Seminář se uskuteční u příležitosti Českých hokejových her v Brně a jeho součástí je sledování dvou mezinárodních utkání. Zváni jsou trenéři, na které jdou do klubů dotace z MŠMT a kteří mají podepsanou smlouvu o spolupráci, tedy trenéři zodpovědní za žákovské kategorie v daném klubu.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 3

03.03.2011, 13:53 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 3Na webových stránkách www.cslh.cz přinášíme již třetí anotaci jedné ze závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Tuto práci zpracoval Petr Kasík (opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše) a práce nese název „Přesilová hra 5-4 ELH v sezóně 2009/10 a na MS 2010“. Další práce budou následovat v týdenních intervalech.

 
 
 

Ukázky cvičení pro individuální rozvoj obránců z přípravy repre U20

01.03.2011, 10:47 | Miroslav Přerost

Ukázky cvičení pro individuální rozvoj obránců z přípravy repre U20Představujeme baterii drilovacích cvičení, kterou používali hráči reprezentace U20 v trénincích pro individuální rozvoj. Každé soustředění měli obránci časový prostor pro zlepšení bruslení, přihrávky a střelby. Cílem bylo správné provedení techniky a zvýšení intenzity při jednotlivých cvičeních. U mnohých hráčů se v průběhu sezóny zlepšila celková bruslařská obratnost, schopnost přihrát ve změnách směru a rychlost střelby. Tato baterie byla součástí širší linie pro činnost obránce.

 
 
 

Trénink reprezentace Švédska během LG Hockey Games 2011

24.02.2011, 09:58 | Slavomír Lener, Josef Paleček

Trénink reprezentace Švédska během LG Hockey Games 2011V krátkém článku bychom pomocí osmi představených cvičení chtěli přiblížit trénink švédského národního týmu během poslední reprezentační akce, LG Hockey Games. Podrobně jsme sledovali také nácvik přesilové hry, oslabení a individuální trénink švédských hráčů.

 
 
 

Blíží se IIHF International Coaching Symposium v Bratislavě

23.02.2011, 14:59 | Zdeněk Pavliš

Blíží se IIHF International Coaching Symposium v BratislavěTMK ČSLH oznamuje všem trenérům a klubům ČSLH, že stejně jako každý rok, proběhne při MS 2011 v Bratislavě IIHF International Coaching Symposium. Při této příležitosti se uskuteční dva semináře, a to se zaměřením na mládež a trénink seniorů. Od 30. dubna do 1. května je na programu IIHF International Youth Coaching Symposium (pro mládež) a v termínu od 6. do 8. května IIHF International Coaching Symposium (pro seniory). Součástí Sympozia je sledování vybraných utkání MS 2011 v Bratislavě. Připomínáme, že uzávěrka přihlášek je 28.2.2011. Registraci a veškeré náklady jsou záležitostí klubů či trenérů.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 2

23.02.2011, 08:11 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 2Na webových stránkách www.cslh.cz budeme nadále v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Druhou práci v pořadí připravil Petr Rambousek (opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše) a práce nese název „Nácvik a zdokonalování herních činností pro útočnou hru v kategoriích 5. – 8. tříd Sportovních středisek mládeže “.

 
 
 

Hokejový program USA Hockey - NTDP

22.02.2011, 08:43 | Slavomír Lener

Hokejový program USA Hockey - NTDP„Best on Best“, nejlepší proti nejlepším je od dorosteneckého věku známou a v mnoha hokejových zemích prověřenou metodou, jak vychovat individualitu a jak vytvořit předpoklady k sestavení úspěšného týmu.

 
 
 

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 1

15.02.2011, 13:20 | Zdeněk Pavliš

Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 1Na webových stránkách www.cslh.cz budeme pravidelně v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Jako první představujeme práci Martina Hostáka, jehož závěrečná práce nese název "Statistické zpracování a analýza vstřelených branek na MS 2009".

 
 
 

Individuální trénink v týdenním mikrocyklu v hlavním období

15.02.2011, 10:21 | Slavomír Lener

Individuální trénink v týdenním mikrocyklu v hlavním obdobíBěhem únorových reprezentačních akcí na všech úrovních se opět potvrdilo, že přední evropské hokejové země v tomto období nepolevují v tréninku. Právě naopak – pravidelný rytmus kvalitních zápasů v závěru sezóny a intenzivní individuální a týmový trénink, jsou předpokladem dalšího růstu každého hráče.

 
 
 

Představujeme aktualizovaný česko-anglický slovník pro trenéry

10.02.2011, 10:11 | Slavomír Lener

Fotografie nenalezenaV posledních dnech jsme zapracovali na korekci a doplnění česko-anglického slovníku hokejových výrazů, který je součástí svazového webu a jsme rádi, že můžeme představit slovník, který obsahuje více než 1300 odborných výrazů. Doufáme, že pomůže trenérům a odborníkům, kteří nevládnou dokonalou angličtinou v orientaci se v zahraniční literatuře, článcích, prezentacích či videích. Na slovníku budeme nadále pracovat, doplňovat jej a budeme rádi za zpětnou vazbu od odborné hokejové veřejnosti.

 
 
 

Souhrn seminářů pro náborové specialisty a trenéry přípravek

29.01.2011, 09:28 | Slavomír Lener

Souhrn seminářů pro náborové specialisty a trenéry přípravekČeský svaz ledního hokeje uspořádal ve dvou termínech (8. prosince 2010 v Karlových Varech a 25. ledna 2011 v Olomouci) semináře a praktické ukázky práce s nejmenšími adepty ledního hokeje. Obou akcí se dohromady zúčastnilo přes sto padesát trenérů a náborových specialistů z Čech i Moravy.

 
 
 

Souhrn seminářů trenérů NOEN ELJ a ELSD na začátku února 2011

28.01.2011, 08:06 | Slavomír Lener

Souhrn seminářů trenérů NOEN ELJ a ELSD na začátku února 2011Vzhledem k nutnosti častěji zařadit pravidelné denní tréninky mimo led a individuální tréninky na ledě do týdenního tréninkového cyklu dorostenců a juniorů se ve dnech 24. a 25. ledna 2011 se v Praze a Olomouci uskutečnily semináře trenérů družstev hrajících NOEN extraligu juniorů či extraligu staršího dorostu. Účastníci seminářů vyslechli Miroslava Přerosta a Jiřího Vebera, kteří hodnotili hru reprezentačních týmů (U20 a U17) na mistrovství světa respektive turnaji World Hockey Challenge. Dále pak shlédli praktickou ukázku dynamické rozcvičky, tréninku "core" a dynamiky dolních končetin vedenou Janem Tlačilem a trénink na ledě pod vedením Pavla Arnošta, Jiřího Kročáka a Radka Tótha v Praze a Luďka Bukače a Jakuba Petra v Olomouci.

 
 
 

Hokejový atletismus. Jak se dotáhnout na světovou špičku?

25.01.2011, 11:52 | Luděk Bukač

Hokejový atletismus. Jak se dotáhnout na světovou špičku?V dalším článku pro trenéry pracující s mládeží bych se chtěl zaměřit na hokejový atletismus. Jen pokud změníme náš trénink a budeme provádět správná cvičení, můžeme se bruslařsky dotáhnout na světovou špičku.

 
 
 

Trénink našich juniorů a dorostenců ve srovnání se zahraničím

21.01.2011, 14:30 | Luděk Bukač

Trénink našich juniorů a dorostenců ve srovnání se zahraničímTextem psaným především pro kolegy trenéry bych chtěl navázat na svůj článek z počátku ledna, kterým jsem hodnotil poslední akci reprezentačního výběru U16. Nyní podrobněji upozorním na některé rozdíly mezi tréninkem juniorů a dorostenců u nás a v zahraničí - hlavně v Kanadě, Rusku, Švédsku a USA.

 
 
 

Kompletní Trenérské listy z let 1994 až 2008 jsou k dispozici ke stažení

18.01.2011, 10:32 | Marek Chlupatý

Kompletní Trenérské listy z let 1994 až 2008 jsou k dispozici ke staženíOd roku 1994 vycházely pod vedením metodiků Českého svazu ledního hokeje Trenérské listy. V průběhu let se měnily vydavatelé, četnost (od čtyř vydání ročně po jedno) i přispěvatelé. Poslední díl označený číslem 35 vyšel v roce 2008. Přesto nebo právě proto, že již od té doby uběhly více než dva roky, jde i dnes o zajímavé čtení. Všechna čísla si nyní můžete na www.cslh.cz stáhnout ve formátu PDF.

 
 
 

Tři semináře na konci ledna, pro trenéry SCM a k hokejovému náboru

13.01.2011, 11:01 | Marek Chlupatý

Tři semináře na konci ledna, pro trenéry SCM a k hokejovému náboruHned trojici seminářů přichystal Český svaz ledního hokeje pro trenéry na poslední lednový týden. V pondělí 24. ledna budou zváni trenéři SCM (kategorie juniorů a staršího dorostu) do Prahy. V úterý 25. ledna se uskuteční opět pro trenéry SCM setkání v Olomouci a v odpoledních hodinách seminář věnovaný přípravě náborových akcí a tréninku přípravek, podobný, jaký se uskutečnil již 8. prosince v Karlových Varech.

 
 
 

Seminář ČSLH k organizaci náboru

17.11.2010, 10:20 | Marek Chlupatý

Fotografie nenalezenaČeský svaz ledního hokeje přichystal ve spolupráci s klubem HC Energie Karlovy Vary seminář pro trenéry, náborové specialisty a organizační pracovníky přípravek všech hokejových klubů. Setkání se uskuteční ve středu 8. prosince od 15:00 do 19:00 na zimním stadionu v Karlových Varech. Druhý tematicky shodný seminář se uskuteční na Moravě (pravděpodobně v Olomouci) v druhé polovině ledna 2011.

 
 
 

Video: Individuální trénink obránce

22.10.2010, 14:02 | Jiří Veber

Video: Individuální trénink obráncePřes čtrnáct minut dlouhé video podrobně ukazuje celou řadu cvičení pro trénink obránců. Cvičení jsou zaměřena na nácvik bruslení, rozehrávky a spolupráci mezi obránci.

 
 
 

Trenérský seminář při utkání reprezentace U20 v Českých Budějovicích

22.10.2010, 09:00 | Marek Chlupatý

Fotografie nenalezenaČeský svaz ledního hokeje pořádá při reprezentačním utkání kategorie hráčů do 20 let 12. listopadu 2010 v Českých Budějovicích seminář pro trenéry Tipsport extraligy, 1. ligy, NOEN extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a ELIOD servis extraligy mladšího dorostu.

 
 
 

Trenérský seminář při utkání NHL v pražské O2 aréně

27.09.2010, 10:00 | Marek Chlupatý

Fotografie nenalezenaČeský svaz ledního hokeje pořádá seminář hlavních trenérů týmů hrajících Tipsport Extraligu, I. ligu ČR a NOEN Extraligu juniorů. Akce se koná při příležitosti utkání NHL v O2 areně v Praze mezi Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Přednášky proběhnou v neděli 10. října 2010 od 10:30 do 15:00 hodin přímo v O2 areně.

 
 
 

Video: Bruslení pro žáky 4. - 8. Tříd

01.09.2010, 10:45 | Luděk Bukač

Video: Bruslení pro žáky 4. - 8. TřídDoporučená cvičení na silově obratnostní bruslení pro zlepšení bruslařské techniky a síly dolních končetin. Tato cvičení by měla být prováděna několikrát týdně na začátku tréninku ve třech až čtyřech opakováních. Určeno pro děti od jedenácti let.

 
 
 

Trenérský seminář při Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi

25.07.2010, 12:00 | Marek Chlupatý

Fotografie nenalezenaČSLH pořádá seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy st. dorostu, extraligy ml. dorostu v předzávodním období sezóny 2010/11. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Přednášky proběhnou v Domě školství v ulici 17. listopadu 1A v úterý 10. srpna 2010 od 10 hodin.

 
 
 

Video: Cvičení reprezentace U16

21.07.2010, 09:30 | Luděk Bukač

Video: Cvičení reprezentace U16Trenéři reprezentační šestnáctky Luděk Bukač a David Bruk natočili s video trenérem ČSLH Janem Procházkou několik cvičení ze svých letních kempů. Většina cvičení probíhá na malém prostoru a je zaměřena na zdokonalování individuálních dovedností jednotlivce.

 
 
 

Video: Dynamická rozcvička

14.06.2010, 12:38 | Luděk Bukač

Video: Dynamická rozcvičkaDynamická rozcvička, která je představena na sedm a půl minuty dlouhém videu, je vhodná pro všechny věkové kategorie a doporučujeme ji provádět před každým utkáním či tréninkem tak, aby došlo k rozehřátí celého organismu a nachystání svalů na maximální výkon.

 
 
 

Úvodní trenérský seminář pro sezónu 2010/11

20.05.2010, 08:30 | Marek Chlupatý

Fotografie nenalezenaTrenérské oddělení ČSLH pořádá dne 4. června 2010 od 13 do 19 hodin v areálu DOMYNO SPORTOVNÍ AKADEMIE v Praze úvodní seminář pro sezónu 2010/11. Setkání je určeno pro hlavní trenéry O2 extraligy, I. ligy ČR a Extraligy juniorů. S příspěvky vystoupí mimo jiné trenéři reprezentačních družstev v sezóně 2009/10 Vladimír Růžička, Jaromír Šindel a Jiří Kopecký. Další program mají připravený Marián Jelínek, Slavomír Lener, miroslav Přerost či Luděk Bukač mladší.

 
 
 
Slovník pro trenéry
  • vlajka = flag
  • rychlost reakce = reaction speed
  • udeřit (hráče) = strike
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Kvasnica obdivuje Kanea. Tým v NHL bych si ale nevybíral, říká před draftem
(17.06.2018) V týdnu se Michal Kvasnica chystal na kempu reprezentační dvacítky v Salcburku, zároveň už al...

 

Náhlý zvrat, Vincour za Raumu hrát nebude. Vrátí se do Česka?
(17.06.2018) Zdálo se, že v Lukko Rauma naváže na české předchůdce Jakuba Petružálka, Josefa Straku, Zd...

 

Od přípravky po juniorku: Mládež v Prostějově válí za SK Prostějov 1913
(17.06.2018) V srpnu 2016 vznikl z iniciativy rodičů, kteří se situací v tehdejší hokejové mládeži neby...