Ženský hokej
 

Články o ženském hokeji

Nejmladší česká reprezentace veze z evropského šampionátu stříbro

20.04.2018, 13:51 | ČSLH

Nejmladší česká reprezentace veze z evropského šampionátu stříbroČeská reprezentace žen do 16 let úspěšně absolvovala poslední akci sezony. Svěřenkyně trenéra Heindla rozjely ve Finsku vítěznou sérii, která po pěti zápasech skončila až ve finále na hokejkách stejně starých Finek. I stříbro je ale pro mladé Češky úspěch.

 
 
 

Poslední turnaj v sezoně pro nejmladší reprezentaci žen

15.04.2018, 14:27 | ČSLH

Poslední turnaj v sezoně pro nejmladší reprezentaci ženČeská reprezentace žen do 16 let odcestovala do Finska, kde ji čeká Ice Hockey U16 Women’s European Cup. Svěřenkyně trenéra Heindla vyzvou postupně Maďarsko, Rakousko, Japonsko a Finsko. Na závěr je ještě čeká utkání o umístění.

 
 
 

Hokejistky Slavie Praha počtvrté v řadě slaví titul v nejvyšší soutěži žen

26.03.2018, 15:41 | Jan Šimek

Hokejistky Slavie Praha počtvrté v řadě slaví titul v nejvyšší soutěži ženHokejistky pražské Slavie nadále potvrzují svou dominanci v nejvyšší tuzemské soutěži. Poté, co si ve finále dvakrát poradily s houževnatou Karvinou, zapsaly čtvrtý triumf za sebou. Stříbro tak berou karvinské hráčky. Příslušnost mezi extraligovou elitou si pro příští ročník udržel Litvínov, který skvěle zvládl prolínací soutěž. V první lize bude pokračovat ESA, v rozhodujícím utkání udolala karlovarské Dračice.

 
 
 

Tři zápasy, dvě výhry. České reprezentantky do 16 let mají za sebou přátelské zápasy proti Japonkám

16.03.2018, 11:38 | ČSLH

Tři zápasy, dvě výhry. České reprezentantky do 16 let mají za sebou přátelské zápasy proti JaponkámNejmladší česká reprezentace žen odehrála domácí trojzápas proti stejně starým Japonkám. Svěřenkyně trenéra Henidla v Roudnici nad Labem mají za sebou tři vyrovnané duely, z kterých dvakrát odcházely jako vítězky. Pouze v úterní zápase se po výhře na nájezdy radovaly soupeřky.

 
 
 

Lovosice hostily Global Girls‘ Game, byly u toho i české reprezentantky

13.03.2018, 18:43 | ČSLH

Lovosice hostily Global Girls‘ Game, byly u toho i české reprezentantkyStejně jako loni se i letos po celém světě uskutečnila pod záštitou IIHF akce s názvem Global Girls‘ Game, tedy Světový dívčí zápas. O víkendu 10. a 11. března se tak po celém světě, od Nového Zélandu až po Kanadu, uskutečnilo v rámci této akce 37 dívčích utkání. Český svaz ledního hokeje uspořádal zápas v neděli v rámci otevřeného tréninku dívčí reprezentace do 16 let v Lovosicích.

 
 
 

Nejmladší česká reprezentace žen vyzve v Roudnici třikrát Japonsko

12.03.2018, 15:23 | ČSLH

Nejmladší česká reprezentace žen vyzve v Roudnici třikrát JaponskoV březnu má většina reprezentačních výběrů volno, což ovšem neplatí pro výběr českých hokejistek do 16 let. Svěřenkyně trenéra Heindla čeká na zimním stadionu v Roudnici nad Labem trojzápas proti stejně starým Japonkám.

 
 
 

Nejmladší česká reprezentace žen skončila na turnaji v Huttwilu druhá

19.02.2018, 09:42 | ČSLH

Nejmladší česká reprezentace žen skončila na turnaji v Huttwilu druháVcelku povedený turnaj mají za sebou české reprezentantky do 16 let. Na turnaji ve švýcarském Huttwilu v pohodě zvládly první dva zápasy a ve třetím duelu jim stačilo jakýmkoliv způsobem porazit Němky. Zápas ale nakonec svěřenkyně trenéra Heindla prohrály a zpět do České republiky si přivezly pohár za druhé místo.

 
 
 

První místo! České reprezentaci žen turnaj v Klagenfurtu vyšel

18.02.2018, 17:36 | ČSLH

První místo! České reprezentaci žen turnaj v Klagenfurtu vyšel Tři zápasy, tři výhry. Taková je bilance české reprezentace žen na turnaji v rakouském Klagenfurtu. Svěřenkyně trenéra Nováka porazily postupně Slovensko, Německo a domácí výběr. Poslední turnaj sezony tak nemohou hodnotit jinak než pozitivně.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen má před sebou předposlední turnaj v sezoně

16.02.2018, 16:49 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen má před sebou předposlední turnaj v sezoněFormu tří soupeřů prověří česká reprezentace žen do 16 let na turnaji ve Švýcarsku. Kromě domácího týmu si svěřenkyně trenéra Heindla zahrají v Huttwilu i proti Rakušankám a Němkám. Poté už čeká nejmladší českou reprezentaci žen jen dubnový evropský šampionát.

 
 
 

Poslední turnaj sezony pro českou reprezentaci žen v Rakousku

16.02.2018, 14:44 | ČSLH

Poslední turnaj sezony pro českou reprezentaci žen v RakouskuV rakouském Klagenfurtu odehraje česká reprezentace žen poslední turnaj sezony. Letos se kvůli olympiádě nekoná mistrovství světa žen, a tak se svěřenkyně trenéra Nováka střetnou s týmy, které se neprobojovaly na OH. Zápasy proti Slovensku, Německu a Rakousku také Češky sezonu zápasově uzavřou.

 
 
 

České juniorky dokázaly porazit seniorský výběr Číny

14.02.2018, 16:07 | ČSLH

České juniorky dokázaly porazit seniorský výběr ČínyČeské reprezentantky do 18 let mohou první reprezentační akci po mistrovství světa hodnotit vcelku úspěšně. Hodně obměněný kádr, ve kterém zažilo několik hráček reprezentační premiéru, dokázal v jednom ze dvou zápasů porazit seniorský výběr Číny. Po porážce 1:5 se svěřenkyně trenéra Zuziaka zvedly a odvetu ovládly poměrem 7:4.

 
 
 

České juniorky vyzvou ke dvěma zápasům Čínu

13.02.2018, 15:02 | ČSLH

České juniorky vyzvou ke dvěma zápasům ČínuMistrovství světa už mají za sebou, když v lednu na šampionátu v Rusku obsadily šesté místo. O měsíc později zahajuje obměněný tým českých juniorek cestu za vrcholem příští sezony, který je čeká opět krátce novém roce. Česká reprezentace do 18 let vyzve ve Velkých Popovicích dvakrát seniorský tým Číny.

 
 
 

České reprezentantky dvakrát nestačily na účastnice ZOH

31.01.2018, 11:52 | ČSLH

České reprezentantky dvakrát nestačily na účastnice ZOHŽenský výběr Japonska si pro přípravu na olympijské hry přizval do Tokia českou reprezentaci žen ke dvěma přátelským zápasům. Svěřenkyně trenéra Nováka v prvním zápase dlouho držely nerozhodný stav, ale nakonec těsně prohrály. Druhý duel už favoritky z Japonska zvládly o poznání lépe.

 
 
 

Česká reprezentace žen odcestovala do Japonska ke dvěma zápasům

27.01.2018, 14:25 | ČSLH

Česká reprezentace žen odcestovala do Japonska ke dvěma zápasůmDva přátelské zápasy odehraje česká reprezentace žen v Tokiu proti domácímu výběru. Japonky si je vybraly jako soupeře v rámci přípravy na olympijské hry v Jižní Koreji.

 
 
 

Malé hokejistky Valašského Meziříčí si zatrénovaly s reprezentací

04.01.2018, 01:58 | ČSLH

Malé hokejistky Valašského Meziříčí si zatrénovaly s reprezentacíPřípravu ženské juniorské reprezentace do osmnácti let na mistrovství světa v ruském Dimitrovu zpestřil společný trénink s hokejistkami 3. a 4. tříd. Trénink byl určitě velkým zážitkem i pro malé hokejistky klubu HC Bobři Valašské Meziříčí, které dokázaly před sezónou sestavit čistě dívčí tým, první v České republice v této věkové kategorii.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj olympijských naději

17.12.2017, 16:22 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj olympijských nadějiStejně jako ve třech předchozích letech se české reprezentaci žen do 16 let podařilo vyhrát turnaj olympijských nadějí visegrádských národů. V Katovicích zvládly svěřenkyně trenéra Heindla všechny tři zápasy a nic si nedělaly z toho, že nastupovaly vesměs proti starším soupeřkám.

 
 
 

České reprezentaci žen nevyšel domácí turnaj v Příbrami

17.12.2017, 09:54 | ČSLH

České reprezentaci žen nevyšel domácí turnaj v PříbramiČeská reprezentace žen má za sebou mezinárodní domácí turnaj. Svěřenkyně trenéra Nováka sice v Příbrami vyhrály první zápas, když porazily Francii. V následujících dvou duelech ale nestačily na Norsko se Švýcarskem a souhra dalších výsledků jim přisoudila konečné 4. místo.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen odehraje turnaj v Polsku

14.12.2017, 16:14 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen odehraje turnaj v PolskuPolské Katovice bude hostit turnaj olympijských nadějí visegrádských národů. Půjde o zápolení nejmladších reprezentací žen Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Tradiční předvánoční turnaj absolvují svěřenkyně trenéra Zuziaka mezi 15. a 17. prosincem.

 
 
 

Zimní stadion v Příbrami hostí reprezentační turnaj žen

14.12.2017, 15:25 | ČSLH

Zimní stadion v Příbrami hostí reprezentační turnaj ženČeská reprezentace žen se představí hokejovým fanouškům v Příbrami. Místní zimní stadion totiž hostí mezinárodní turnaj. Kromě svěřenkyň trenéra Nováka se turnaje zúčastní hokejistky Norska, Švýcarska a Francie.

 
 
 

Stoprocentní bilance nejmladší české reprezentace žen proti Německu

13.11.2017, 10:51 | ČSLH

Stoprocentní bilance nejmladší české reprezentace žen proti NěmeckuDva zápasy, dvě výhry. České reprezentantky do 16 let dokázaly v obou duelech před zraky diváků v Lovosicích porazit soupeřky z Německa. Zaskvěly se hlavně dvě střelkyně. V prvním utkání vstřelila hattrick Lucie Gruntová, o den později ji pak napodobila Hana Haasová.

 
 
 

České juniorky dokázaly porazit Japonky jednou ze tří zápasů

12.11.2017, 10:09 | ČSLH

České juniorky dokázaly porazit Japonky jednou ze tří zápasůČeské reprezentantky do 18 let mají za sebou tři přátelské zápasy proti Japonsku. Svěřenkyně trenéra Zuziaka odehrály s týmem ze světové špičky tři vyrovnané duely, z nichž jednou zvítězily a dvakrát odešly těsně poraženy.

 
 
 

Českým reprezentantkám nevyšel turnaj v Rusku

11.11.2017, 20:39 | ČSLH

Českým reprezentantkám nevyšel turnaj v RuskuČeská reprezentace má za sebou nepovedený turnaj v ruském Dmitrově. Svěřenkyně trenéra Nováka na Helloween Cupu dokázaly získat pouze jeden bod po prohře v prodloužení s Německem a celkově obsadily čtvrté místo.

 
 
 

Přípravné zápasy čekají i nejmladší reprezentaci žen

11.11.2017, 15:20 | ČSLH

Přípravné zápasy čekají i nejmladší reprezentaci ženJako poslední ze všech českých reprezentací se během listopadové pauzy do zápasového zápolení pustí česká reprezentace žen do 16 let. Pokud chcete vidět nadané české hokejistky, přijďte v sobotu a neděli na zimní stadion do Lovosic.

 
 
 

První turnaj pro reprezentaci žen, Češky čekají v Rusku tři zápasy

09.11.2017, 17:26 | ČSLH

První turnaj pro reprezentaci žen, Češky čekají v Rusku tři zápasyČeská reprezentace žen se během listopadové reprezentační pauzy přesunula do ruského Dmitrova, kde odehraje první turnaj v sezoně. Svěřenkyně trenéra Nováka si to postupně na Halloween Cupu rozdají s domácím výběrem, Švýcarskem a Německem.

 
 
 

České juniorky vyzvou třikrát stejně staré soupeřky z Japonska

08.11.2017, 16:08 | ČSLH

České juniorky vyzvou třikrát stejně staré soupeřky z JaponskaJaponsko není úplně hokejová země, v kategorii žen do 18 let ale patří stabilně do širší světové špičky. Právě tohoto soupeře z východu vyzvou české juniorky třikrát v domácím prostředí, jednou v Litoměřicích a dvakrát v Lovosicích.

 
 
 

Malé hokejistky v akci. Dívčí víkend posedmé spojil celý svět

10.10.2017, 15:59 | Radek Macháček

Malé hokejistky v akci. Dívčí víkend posedmé spojil celý světStejně jako leden a září patří Týdnu hokeje, tak je první říjnový víkend již sedm let neodmyslitelně spojen s dívčím hokejem. Celkem třicet států napříč celou zeměkoulí , od Turecka, přes Malajsii až třeba po Indonésii, se zapojilo do této mezinárodní akce. A ani Česká republika nezůstala pozadu. Český svaz ledního hokeje uspořádal dívčí víkend hned na třech stadionech. A na všech třech sklidil obrovský úspěch.

 
 
 

České juniorky suverénně ovládly turnaj ve Finsku

07.10.2017, 21:45 | ČSLH

České juniorky suverénně ovládly turnaj ve FinskuČeské reprezentantky do 18 let zvládly na výbornou Kuortane Cup, když se jim podařilo vyhrát všechny tři zápasy a bez ztráty bodu slaví prvenství. Svěřenkyně trenéra Zuziaka porazily Kärpät Oulu, stejně starý domácí výběr a na závěr i Norsko.

 
 
 

Klára Peslarová: Hokej mi dal kamarády a spoustu zkušeností

26.09.2017, 14:37 | Martin Voltr

Klára Peslarová: Hokej mi dal kamarády a spoustu zkušenostíHlavně se nebojte! Přesně to radí začínajícím hokejistkám Klára Peslarová, která je ve dvaceti letech nejlepší českou brankářkou. Brusle, hokejku, puk a vůni zimního stadionu v Ostravě-Porubě si oblíbila mnohem dříve, než vůbec mohla tušit, kam až to ve sportu dotáhne. Dnes má za sebou už několik mistrovství světa a zachytala si soutěž ve Švédsku nebo profesionální ženskou ligu v Rusku.

 
 
 

Víkend dívčího hokeje čeká na vás!

26.09.2017, 14:35 | Martin Voltr

Víkend dívčího hokeje čeká na vás!Máte doma malou hokejistku, nebo třeba jen bruslařku, která by si ráda vyzkoušela nejoblíbenější český zimní sport? Pak právě pro vás je určený začátek října. Už sedmým rokem v řadě se po celém světě konají akce v rámci světového víkendu dívčího hokeje, v Česku si můžete vybrat z trojice jednodenních kempů. A nejsou zdaleka jediné, které Český svaz ledního hokeje během roku pořádá. Hokej je totiž bezva i pro holky!

 
 
 

První zápasový test v sezoně vyšel mladým hráčkám na 50 procent

10.09.2017, 20:55 | ČSLH

První zápasový test v sezoně vyšel mladým hráčkám na 50 procentNa lavičce české reprezentace žen do 16 let zažil premiéru nový trenér Roman Heindl. Svůj tým vedl ve dvou zápasech na německé půdě. Nadějné české hráčky v Drážďanech první zápas se stejně starým domácím výběrem prohrály, v odvetě se jim dařilo o poznání lépe, když zvítězily 3:1.

 
 
 

První zápasový test pro nejmladší reprezentaci žen

08.09.2017, 11:07 | ČSLH

První zápasový test pro nejmladší reprezentaci ženČeská reprezentace žen do 16 let odcestovala do německých Drážďan, kde odehraje proti stejně starému domácímu týmu první dvě přípravná utkání v sezoně 2017/2018. Zároveň půjde o premiéru trenéra Romana Heindla na lavičce nejmladšího českého výběru žen.

 
 
 

České juniorky dvakrát nestačily na starší dorostence

27.08.2017, 09:46 | ČSLH

České juniorky dvakrát nestačily na starší dorostencePrvní zápasovou přípravu v nové sezoně absolvovaly české reprezentantky do 18 let na kempu v Roudnici nad Labem. Jako soupeře trenéři Zuziak a spol zvolili dva týmy starších dorostenců. České juniorky nejprve podlehly mladíkům z Litoměřic a poté nestačily na stejně starý výběr Kralup nad Vltavou.

 
 
 

České juniorky čeká první zápasový test v nové sezoně

25.08.2017, 16:29 | ČSLH

České juniorky čeká první zápasový test v nové sezoněNa českou reprezentaci žen do 18 let čeká první porce zápasů v sezoně 2017/2018. Půjde zároveň o premiéru trenéra Zuziaka na lavičce juniorek, které se střetnou se dvěma mužskými celky.

 
 
 

Česká reprezentace žen nestačila na elitní ruský tým

17.08.2017, 09:56 | ČSLH

Česká reprezentace žen nestačila na elitní ruský týmVýběr nejlepších českých hokejistek má za sebou první zápasovou přípravu v sezoně 2017/2018. Svěřenkyně trenéra Nováka narazily v Příbrami ve dvou přátelských zápasech na Tornado Moskva. Tým, který šestkrát za poslední sedm sezon slavil titul v nejvyšší ruské soutěži, porazil českou reprezentaci 4:1 a 5:2.

 
 
 

První zápasový test v nové sezoně pro reprezentaci žen

15.08.2017, 15:38 | ČSLH

První zápasový test v nové sezoně pro reprezentaci ženČeská hokejová reprezentace žen má před sebou první zápasovou zkoušku v sezoně 2017/2018. Tým trenéra Petra Nováka se přesunul na kemp do Příbrami, kam přicestoval i tým Tornado Moskva, nejúspěšnější tým ruské nejvyšší ženské ligy za poslední dekádu. Češky odehrají s favorizovanými soupeřkami dvě přátelská utkání, v úterý a ve středu.

 
 
 

Na Evropském poháru skočila nejmladší reprezentace žen druhá

30.04.2017, 21:33 | ČSLH

Na Evropském poháru skočila nejmladší reprezentace žen druháČeská reprezentace žen do 15 let má za sebou skvělou jízdu Evropským pohárem v Budapešti. Svěřenkyně trenéra Zuziaka porazily v základní skupině všechny soupeřky s nulou vzadu. Stopku jim vystavily až ve finále Rusky, s kterými prohrály 1:2. I stříbro ale znamená pro mladé reprezentantky úspěch.

 
 
 

Trenérské hodnocení mistrovství světa žen v americkém Plymouthu

25.04.2017, 17:42 | Jiří Vozák

Trenérské hodnocení mistrovství světa žen v americkém PlymouthuPřečtěte si trenérské hodnocení žen, které se uskutečnilo na začátku dubna v americkém Plymouthu a kde Češky obsadily osmé místo.

 
 
 

České juniorky uzavřely sezonu dvojzápasem s Čínou

04.04.2017, 10:56 | ČSLH

České juniorky uzavřely sezonu dvojzápasem s ČínouPodruhé sezoně vyzvaly české reprezentantky do 18 let k dvojzápasu dospělý výběr žen z Číny. V Ostravě se hrály dva rozdílné zápasy. V prvním dominovaly hokejistky z Asie, v tom druhém viděli fanoušci vyrovnaný duel, který v samostatných nájezdech překlopila na stranu Češek v 6. sérii Šmajdová. Nakonec tedy minisérie skončila pomyslnou remízou 1:1. Pro talentované české hokejistky to byla poslední společná akce v této sezoně.

 
 
 

Podruhé v sezoně vyzvou české juniorky výběr Číny

01.04.2017, 01:08 | ČSLH

Podruhé v sezoně vyzvou české juniorky výběr ČínyV prosincovém dvojzápase si české reprezentantky s výběrem Číny dvakrát poradily, na začátku dubna je čeká další měření sil se staršími hokejistkami z nejlidnatější země světa. Pro svěřenkyně trenéra Fidrmuce je dvojzápas v Ostravě poslední akcí v této sezoně.

 
 
 

České reprezentantky finišují přípravu na mistrovství světa

28.03.2017, 10:04 | ČSLH

České reprezentantky finišují přípravu na mistrovství světaČeská hokejová reprezentace žen má za sebou dva přípravné duely před mistrovstvím světa. Svěřenkyně trenéra Vozáka nejprve těsně podlehly Švédkám a poté nestačily na Finky. Nyní se Polenská a spol. už plně soustředí na start světového šampionátu, který je na programu v pátek. Češky vyzvou na úvod reprezentantky Švýcarska.

 
 
 

Ligu žen ovládly potřetí v řadě hokejistky Slavie Praha

13.03.2017, 14:52 | ČSLH

Ligu žen ovládly potřetí v řadě hokejistky Slavie PrahaHokejistky HC Slavia Praha potvrdily na finálovém turnaji Ligy žen pozici favorita s celkovým skóre 17:1 a potřetí v řadě slaví mistrovský titul. Druhé místo obsadily hráčky Karviné, které s týmem z české metropole prohrály 0:3. Bronz putuje do Litvínova.

 
 
 

Do Globálního dívčího zápasu se v Novém Jičíně zapojilo 32 hráček

22.02.2017, 11:29 | ČSLH

Do Globálního dívčího zápasu se v Novém Jičíně zapojilo 32 hráčekBěhem uplynulého víkendu se uskutečnil historicky druhý Globální dívčí zápas. Na 38 místech po celém světě se odehrál během dvou dní přátelský zápas mezi týmy v tmavých a světlých dresech. V České republice hostil tento duel zimní stadion v Novém Jičíně a zapojilo se do něj celkem 32 hráček. Povětšinou mladé hokejistky si utkání užily. Hrálo se v solidním tempu finální remíza 3:3 byla spravedlivá pro obě strany.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj v Rakousku

13.02.2017, 09:07 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj v RakouskuSuverénní výkon předvedly na turnaji v rakouském městě Radenthein české reprezentantky do 15 let. Za tři zápasy inkasoval tým trenéra Zuziaka pouze dvě branky a po závěrečné výhře 10:1 nad domácím výběrem oslavil zasloužené prvenství.

 
 
 

Na olympiádu postoupily Švýcarky, Češky na domácí tým nestačily

12.02.2017, 17:37 | ČSLH

Na olympiádu postoupily Švýcarky, Češky na domácí tým nestačilyV Arose to bohužel nevyšlo. V rozhodujícím zápase proti domácím týmu Češky sice po první třetině vedly 1:0, Švýcarky pak ale díky využitým přesilovým hrám otočily vývoj zápasu a nakonec vítězí a postupují na zimní olympijské hry 2018.

 
 
 

Trenérské hodnocení MS žen do 18 let 2017

06.02.2017, 12:16 | Jan Fidrmuc

Trenérské hodnocení MS žen do 18 let 2017Přečtěte si, jak trenér Jan Fidrmuc hodnotí mistrovství světa žen do 18 let ve Zlíně a Přerově, kde české hokejistky obsadily 6. místo.

 
 
 

Ženská reprezentace bude v Arose bojovat o postup na olympiádu

03.02.2017, 14:45 | Tisková zpráva

Ženská reprezentace bude v Arose bojovat o postup na olympiáduČeská ženská reprezentace bude usilovat o historicky první postup na olympijský hokejový turnaj, který proběhne v příštím roce v korejském Pchjongčchangu. Ve švýcarské Arose se utká ve čtvrtek 9. 2. 2017 s Norskem, v sobotu 11. 2. 2017 s Dánskem a v neděli 12. 2. 2017 s domácím Švýcarskem, přičemž na olympiádu postoupí vítězky turnaje.

 
 
 

Rekordní účast na tréninku s českou reprezentací žen

19.01.2017, 20:43 | ČSLH

Rekordní účast na tréninku s českou reprezentací ženNa již tradiční trénink s českou reprezentací pro děvčata od pěti do čtrnácti let dorazilo letos do Nového Jičína rekordních 54 hokejistek. Děkujeme všem za účast a budeme se na vás těšit i na příštích akcích! Jak to na severu Moravy vypadalo, se podívejte ve fotogalerii.

 
 
 

Češky na turnaji v Německu zvládly zápas o 7. místo

07.01.2017, 19:17 | ČSLH

Češky na turnaji v Německu zvládly zápas o 7. místoČeské hokejistky asi nebudou na turnaj v německém Füssenu vzpomínat v nejlepším. Po očekávané porážce s Kanadou prohrály s Německem i Švédskem a v závěrečném souboji přehrály Rakušanky. Na turnaji tedy končí na sedmém místě.

 
 
 

Startuje MS žen do 18 let. Češky se představí v Přerově

06.01.2017, 11:17 | Tisková zpráva

Startuje MS žen do 18 let. Češky se představí v PřerověMistrovství světa IIHF v ledním hokeji žen do 18 let startuje v sobotu 7. ledna v moravských městech Zlíně a Přerově. Čtyři nejlepší týmy mladých hokejistek se představí ve Zlíně, ve skupině A hrají USA, Kanada, Rusko a Švédsko. České hráčky odehrají skupinu B v Přerově, kde se utkají postupně s Japonskem, Švýcarskem a Finskem. Finále je na programu v sobotu 14. ledna v 19 hodin ve Zlíně.

 
 
 

České hokejistky na turnaji v Německu vyzvou mimo jiné Kanadu

04.01.2017, 07:01 | Tisková zpráva

České hokejistky na turnaji v Německu vyzvou mimo jiné Kanadu Zápas se soupeřem, kterého nepotkávají každý den, čeká v německém Füssenu na české hokejistky. Svěřenkyně kouče Vozáka totiž vyzvou jeden z nejlepších týmů světa - výběr Kanady. Kromě týmu ze zámoří se české reprezentantky na turnaji střetnou také s domácím Německem a Švédskem.

 
 
 

Češky přehrály Švýcarsko a na domácím turnaji končí druhé

17.12.2016, 17:59 | ČSLH

Češky přehrály Švýcarsko a na domácím turnaji končí druhéČeská reprezentace žen se před domácím publikem ukázala ve velmi dobrém světle. V turnaji čtyř zemí nestačila pouze na Japonky a díky závěrečnému vítězství nad Švýcarskem v poměru 4:2 končí na druhém místě.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj olympijských nadějí

17.12.2016, 16:53 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen ovládla turnaj olympijských nadějíČeská reprezentace do 15 let zvládla skvěle turnaj olympijských nadějí visegrádských národů ve slovenském Púchově. Výhry 6:1 nad Maďarskem, 8:0 nad Polskem a 4:0 nad Slovenskem hovoří za vše. Česká děvčata tak po výhrách v roce 2014 ve Zlíně a 2015 v maďarském Debrecínu získávají titul proti starším soupeřkám i na třetí pokus.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen odehraje turnaj u východních sousedů

15.12.2016, 09:09 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen odehraje turnaj u východních sousedůSlovenský Púchov bude hostit turnaj olympijských nadějí visegrádských národů. Půjde o zápolení nejmladších reprezentací žen Česka, Slovenska, Maďarska a Polska. Tradiční předvánoční turnaj absolvují svěřenkyně trenéra Zuziaka mezi 15. a 17. prosincem.

 
 
 

Startuje turnaj v Ostravě, přijďte se podívat na české reprezentantky

14.12.2016, 09:27 | ČSLH

Startuje turnaj v Ostravě, přijďte se podívat na české reprezentantkyČeská reprezentace žen odehraje v Ostravě-Porubě prestižní turnaj čtyř zemí. Od středy do soboty se můžete přijít podívat na kvalitní ženský hokej. Svěřenkyně trenéra Vozáka se postupně střetnou s Japonskem, Rakouskem a Švýcarskem.

 
 
 

České juniorky si dvakrát poradily s reprezentantkami Číny

12.12.2016, 00:25 | ČSLH

České juniorky si dvakrát poradily s reprezentantkami ČínyČeská reprezentace žen do 18 let zvládla další test před lednovým mistrovství světa, které se uskuteční ve Zlíně a Přerově. Svěřenkyně kouče Fidrmuce si dokonce poradily dvakrát se staršími hokejistkami, v Roudnici nad Labem porazily reprezentantky Číny 5:1 a 3:1.

 
 
 

České juniorky přivítají ve dvou přátelských zápasech Číňanky

09.12.2016, 16:14 | ČSLH

České juniorky přivítají ve dvou přátelských zápasech ČíňankyNetradičního soupeře si v přípravě na lednové domácí mistrovství světa zvolily české hokejistky do 18 let. V Roudnici nad Labem vyzvou ke dvěma přátelským zápasům stejně reprezentantky Číny. Pokud chcete vidět, jak jsou české hráčky naladěny měsíc před světovým šampionátem ve Zlíně a Přerově a jak zvládnou zápasy se staršími soupeřkami, dorazte v pátek a v sobotu do města na největší české řece.

 
 
 

Trenérské hodnocení turnaje žen U18 - turnaj čtyř ve Finsku

11.11.2016, 11:37 | Jan Fidrmuc

Trenérské hodnocení turnaje žen U18 - turnaj čtyř ve FinskuPřečtěte si trenérské hodnocení turnaje juniorek ve finském Kuortane, kde mladé české hráčky obsadily třetí místo.

 
 
 

V Náchodě byl uspořádán 6. ročník světového víkendu dívčího hokeje

11.10.2016, 11:24 | ČSLH

V Náchodě byl uspořádán 6. ročník světového víkendu dívčího hokejeV sobotu byla na náchodském zimním stadionu uspořádána tradiční akce v rámci světového víkendu dívčího hokeje. Mezinárodní hokejová federace IIHF realizuje od roku 2011 myšlenku věnovat jeden víkend v roce čistě ženskému hokeji. Během těchto dvou dní hokejové federace na celém světě pořádají náborové akce pro dívky. Český svaz ledního hokeje připravil na východě Čech celodenní program s reprezentací žen.

 
 
 

České juniorky vyzrály na Norky, s domácími hráčkami dvakrát padly a z Finska vezou třetí místo

10.10.2016, 00:19 | ČSLH

České juniorky vyzrály na Norky, s domácími hráčkami dvakrát padly a z Finska vezou třetí místoNa turnaji ve finském Kuortane nestačily české reprezentantky do 18 let na dva domácí výběry. Nejprve prohrály s o dva roky staršími reprezentantkami země tisíce jezer a následující den podlehly i finským vrstevnicím. Chuť si svěřenkyně trenéra Fidrmuce spravily až ve třetím zápasy, když rozdrtily norské juniorky 6:1. Celkově na přípravném turnaji na domácím MS obsadily Češky třetí místo.

 
 
 

České juniorky ve Finsku ladí formu na domácí MS

06.10.2016, 12:58 | ČSLH

České juniorky ve Finsku ladí formu na domácí MSČeské reprezentantky do 18 let mají před sebou další přípravný turnaj v sezoně, která bude zakončena lednovým mistrovství světa ve Zlíně a Přerově. Svěřenkyně trenéra Fidrmuce ve finském Kuortane odehrají tři zápasy s různě silnými soupeři. Na úvod je čeká o dva roky starší domácí výběr, další den vyzvou pro změnu stejně staré Finky a v závěru turnaje odehrají zápas s výběrem Norska do 18 let.

 
 
 

Těsná prohra s Ruskem, jinak skvělý výkon. České juniorky znamenaly v Selbu druhé místo

20.09.2016, 23:57 | ČSLH

Těsná prohra s Ruskem, jinak skvělý výkon. České juniorky znamenaly v Selbu druhé místoČeské hokejistky do 18 let zanechaly na turnaji v Selbu velmi dobrý dojem. Domů si přivezly vysokou výhru nad Rakouskem, vydřené vítězství nad Němkami a těsnou prohru s Ruskem. Na prvním přípravném turnaji před domácím MS tak svěřenkyně kouče Fidrmuce obsadily druhé místo.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen zvládla dva zápasy v Německu

20.09.2016, 23:30 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen zvládla dva zápasy v NěmeckuČeská reprezentace žen do 15 let má za sebou první zápasy v sezoně 2016/2017. Po krátkém soustředění v Klášterci nad Ohří se nadějné hokejistky přesunuly do Selbu, kde probíhal turnaj jejich starších reprezentačních kolegyň. Česká patnáctka v Německu potvrdila vzrůstající tendenci ženského hokeje a stejně staré domácí hráčky dvakrát jednoznačně porazila.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen se chystá na dva zápasy v Německu

16.09.2016, 22:48 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen se chystá na dva zápasy v NěmeckuČeskou reprezentaci do 15 let čekají dva přátelské utkání proti Německu. Po kempu v Klášterci nad Ohří se svěřenkyně trenéra Vally přesunuli do Selbu a proti stejně starým domácím soupeřkám odehrají jeden zápas v sobotu a jeden v neděli.

 
 
 

České juniorky pokračují v přípravě na domácí MS

16.09.2016, 20:05 | ČSLH

České juniorky pokračují v přípravě na domácí MSPo krátkém soustředění v Klášterci nad Ohří se česká reprezentace žen do 18 let přesunula do Selbu, kde pokračuje v přípravě na vrchol sezony – mistrovství světa v Přerově a Zlíně. Na turnaji v Německu prověří sílu českých nadějí postupně Rusko, Německo a Rakousko.

 
 
 

České juniorky porazily Rusky jednou ze tří pokusů

28.08.2016, 15:04 | ČSLH

České juniorky porazily Rusky jednou ze tří pokusůČeská reprezentace žen do 18 let má za sebou první tři zápasy v sezoně 2016/2017. Svěřenkyně trenéra Fidrmuce vyzvaly v Roudnici nad Labem třikrát stejně staré Rusky. Favoritky z východu zvítězily dvakrát, českým hokejistkám nejvíce vyšel sobotní duel, který vyhrály 5:4.

 
 
 

České reprezentanty do 18 let vyzvou v Roudnici nad Labem Rusky

26.08.2016, 14:22 | ČSLH

České reprezentanty do 18 let vyzvou v Roudnici nad Labem RuskyPro české reprezentantky do 18 let začíná sezona, kterou zakončí domácím mistrovstvím světa ve Zlíně a Přerově. Svěřenkyně trenéra Fidrmuce mají před sebou první přípravné zápasy a hned před domácím publikem. Naděje českého ženského hokeje přivítají v Roudnici nad Labem v pátek, v sobotu a v neděli stejně staré soupeřky z Ruska.

 
 
 

Ve finále ankety Hokejistka roku jsou Peslarová, Polenská a Vanišová

09.06.2016, 12:59 | Petr Wadowski

Ve finále ankety Hokejistka roku jsou Peslarová, Polenská a Vanišová Anketu „Hokejistka roku“ vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje. Již sedmým rokem i Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších se opět uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje.

 
 
 

České reprezentantky si kvalifikaci na ZOH zahrají ve Švýcarsku

31.05.2016, 17:38 | ČSLH

České reprezentantky si kvalifikaci na ZOH zahrají ve ŠvýcarskuČeská hokejová reprezentace žen sehraje svůj boj o účast na ZOH 2018 v únoru příštího roku ve švýcarské Arose. Soupeři ve skupině C jí budou domácí tým Švýcarsko, Dánsko a kvalifikovaný tým z třetího předkola. Na olympiádu pak postoupí vítěz této skupiny. Ženský hokej je součástí olympiády od roku 1998, české hráčky se však na finálový turnaj nikdy neprobojovaly.

 
 
 

Česká republika bude hostit MS žen do 18 let

20.05.2016, 14:12 | ČSLH

Česká republika bude hostit MS žen do 18 letV lednu budou moct čeští fanoušci vidět na vlastní oči nejlepší ženský mládežnický hokej. V termínu od 7. do 14. 1. 2017 budou města Přerov a Zlín hostit mistrovství světa žen do 18 let, kde se stejný šampionát konal už před pěti lety.

 
 
 

Trenérská zpráva k turnaji Geneve Future Hockey Challenge

04.05.2016, 16:36 | Rudolf Valla

Trenérská zpráva k turnaji Geneve Future Hockey ChallengeTrenérské hodnocení turnaje nejmladší reprezentační kategorie žen, který se uskutečnil v první polovině dubna v Ženevě a česká děvčata obsadila druhé místo.

 
 
 

Trenérské hodnocení mistrovství světa žen v Kamploos

13.04.2016, 16:48 | Jiří Vozák

Trenérské hodnocení mistrovství světa žen v KamploosPřečtěte si, jak se trenér Jiří Vozák ohlíží za uplynulým mistrovstvím světa v kanadském Kamploos, na kterém české reprezentantky vybojovaly 6. místo, což je pro ně nejlepší výsledek v historii.

 
 
 

České reprezentantky do 15 let si z turnaje v Ženevě odvezly stříbro

11.04.2016, 10:35 | ČSLH

České reprezentantky do 15 let si z turnaje v Ženevě odvezly stříbroJen těsně unikla české reprezentaci žen do 15 let obhajoba prvenství na Geneve Future Hockey Challenge. Turnajem ve Švýcarsku kráčely české hráčky naprosto suverénně, ve finále ovšem těsně nestačily na tým Chimik Voskresensk, s kterým prohrály po samostatných nájezdech. Domů si tak odvezly pohár za druhé místo.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen vyrazila na turnaj do Ženevy

07.04.2016, 15:22 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen vyrazila na turnaj do ŽenevyZajímavý turnaj absolvuje česká reprezentace žen do 15 let. Svěřenkyně trenéra Vally odehrají sedm zápasů během čtyř dní ve švýcarské Ženevě (hraje se systémem 3x12 minut). Geneve Futur Hockey Challenge je tradičně nejsilněji obsazený turnaj v Evropě a české reprezentantky jedou do Ženevy obhajovat zlaté medaile z loňské sezony.

 
 
 

Češky zakončily MS prohrou se Švédskem, končí šesté

03.04.2016, 23:59 | Jan Havlovic

Češky zakončily MS prohrou se Švédskem, končí šestéČeská hokejová reprezentace žen dnes v noci odehrála své poslední utkání na mistrovství světa v kanadském Kamloops. Svěřenkyně Jiřího Vozáka dlouhou dobu vedly, avšak po výpadku ve třetí třetině prohrály 2:4. Češky tak končí na šestém místě, což je pro národní tým nejlepší umístění v historii!

 
 
 

Spanilá jízda Češek končí, ve čtvrtfinále je zastavilo silné Finsko

02.04.2016, 13:02 | Jan Havlovic

Spanilá jízda Češek končí, ve čtvrtfinále je zastavilo silné FinskoČeská reprezentace žen se v historicky prvním čtvrtfinále na MS postavila Finsku. Národní tým výborně odehrál první polovinu zápasu, poté však výběru Jiřího Vozáka docházely síly a byl z toho krutý výsledek 0:5. Češky tak v kanadském Kamloops čeká souboj o konečné páté místo, v němž vyzvou Švédsko.

 
 
 

Češky přepsaly historii. Národní tým se poprvé ve své historii probojoval do čtvrtfinále MS!

01.04.2016, 06:47 | Vojtěch Balon

Češky přepsaly historii. Národní tým se poprvé ve své historii probojoval do čtvrtfinále MS! Výborně! Česká hokejová reprezentace žen dokázala v kanadském Kamloops udolat houževnaté Japonky po nájezdech a zajistila si postup do čtvrtfinále z druhého místa skupiny B! O jistotě postupu party Jiřího Vozáka rozhodla až remíza Švýcarska se Švédskem ve druhém utkání.

 
 
 

O krok blíž čtvrtfinále! Ženská reprezentace v Kamloops srazila Švýcarky

30.03.2016, 01:00 | Vojtěch Balon

O krok blíž čtvrtfinále! Ženská reprezentace v Kamloops srazila ŠvýcarkyNárodní tým žen se po úvodní smolné porážce se Švédskem dokázal oklepat a proti mírně favorizovanému Švýcarsku si připsal první body na světovém šampionátu! Dvakrát v rozmezí necelých dvou minut se prosadila Tereza Vanišová a ačkoliv Švýcarky snížily, výhru 3:1 pojistila trefou pět minut před koncem Samantha Kolowratová. Svěřenkyně Jiřího Vozáka se tak udržely ve hře o postup do čtvrtfinále.

 
 
 

První pokus nevyšel. Ženská reprezentace začala MS smolnou porážkou se Švédkami

29.03.2016, 05:00 | Vojtěch Balon

První pokus nevyšel. Ženská reprezentace začala MS smolnou porážkou se ŠvédkamiČeská hokejová reprezentace žen nezvládla své úvodní utkání na mistrovství světa v kanadském Kamloops. S výběrem Švédska odehrála vyrovnaný zápas, avšak po smolném závěru prohrála 2:3, když rozhodující gól inkasovala v čase 59:52! Pokud chce český tým pomýšlet na postup do čtvrtfinále, ve druhém utkání se Švýcarskem musí jednoznačně zvítězit.

 
 
 

Ženská reprezentace odlétá na mistrovství světa v Kanadě

21.03.2016, 08:43 | Tisková zpráva

Ženská reprezentace odlétá na mistrovství světa v Kanadě Na mistrovství světa elitní divize žen, které se bude hrát 28. března – 4. dubna 2016 v kanadském Kamloops, nominoval trenér Jiří Vozák třiadvacet hráček.

 
 
 

Stříbrné medailistky se vrátily z mládežnické olympiády

23.02.2016, 10:03 | ČSLH

Stříbrné medailistky se vrátily z mládežnické olympiádyPodívejte se na fotografie z příletu českých hokejistek, které na mládežnické zimní olympiádě v Lillehammeru vybojovaly stříbro. Češky odehrály skvělý turnaj, ve kterém nestačily pouze na obhájkyně zlata ze Švédska. Na letišti ve Kbelech je mimo jiné přivítal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

 
 
 

Fanděte českým hokejistkám v bitvě o zlato na mládežnické olympiádě

20.02.2016, 22:05 | ČSLH

Fanděte českým hokejistkám v bitvě o zlato na mládežnické olympiáděČeské reprezentantky se po výhře nad Švýcarském probojovaly do finále mládežnické olympiády v Lillehammeru. V neděli od 11:00 se utkají se Švédkami o historické zlato. Držme všichni děvčatům palce, zápas budete moct sledovat živě na Youtube kanálu Mezinárodního olympijské ho výboru. Odkaz najdete zde.

 
 
 

Nejmladší česká reprezentace ovládla turnaj ve Dvoře Králové

15.02.2016, 00:32 | ČSLH

Nejmladší česká reprezentace ovládla turnaj ve Dvoře KrálovéOslabená česká reprezentace žen do 15 let, jejíž značná část je na mládežnické olympiádě v Norsku, bez problémů vyhrála turnaj ve Dvoře Králové nad Labem. Jasné výhry nad Rakouskem, Německem a Švýcarskem s celkovým skóre 21:4 jsou velkým příslibem do budoucna.

 
 
 

Reprezentace žen pokračuje v přípravě na MS, míří do Švýcarska

12.02.2016, 17:06 | ČSLH

Reprezentace žen pokračuje v přípravě na MS, míří do ŠvýcarskaČeskou reprezentaci žen čeká za necelé dva měsíce mistrovství světa a svěřenkyně trenéra Vozáka vyrazily na poslední přípravný turnaj do Švýcarska. Ve Schaffhausenu je čekají tři evropští soupeři, postupně se střetnou se Švýcarskem, Norskem a Francií.

 
 
 

Nejmladší reprezentace žen absolvuje domácí turnaj a olympiádu

11.02.2016, 10:13 | ČSLH

Nejmladší reprezentace žen absolvuje domácí turnaj a olympiáduČeská reprezentace žen do 15 let se rozdělila na dva týmy. Jeden výběr čeká turnaj ve Dvoře Králové nad Labem a druhá část odletěla s mládežnickou olympijskou výpravou do Lillehammeru, kde bude bojovat cenné medaile z Youth Olympic Games.

 
 
 

Američanky ovládly juniorské mistrovství, Švédky berou bronz

16.01.2016, 06:53 | David Soumar

Američanky ovládly juniorské mistrovství, Švédky berou bronzPátek v St. Catharines uzavřel celý šampionát hokejistek do 18 let. O umístění Češek na pátém místě už bylo rozhodnuto, na programu závěrečného dne byly poslední dva duely. Švédky dokázaly v boji proti Rusku vybojovat bronzové medaile, USA ve vrcholu večera i turnaje otočilo duel s Kanadou a slaví zlato. Američanky dokázaly obhájit triumf z loňského roku.

 
 
 

Juniorky končí páté, finále MS nabídne severoamerickou bitvu

15.01.2016, 01:54 | David Soumar

Juniorky končí páté, finále MS nabídne severoamerickou bitvuVe čtvrtek byl na programu MS žen do 18 let poslední zápas českých juniorek. Ty nezvládly svůj čtvrtfinálový boj a musely hrát s Finskem jen o páté místo. Souběžně se zápasem o umístění, které české bojovnice vyhrály 3:1, probíhal duel série o udržení. Vrcholem předposledního hracího dne pak byla obě semifinále. Večerní zápas nakonec určil, že se v pátek o zlato utkají oba zámořské celky. Švédsko s Ruskem čeká bitva o bronz.

 
 
 

Konec medailových nadějí. Juniorky nezvládly čtvrtfinále proti Švédsku

13.01.2016, 04:13 | David Soumar

Konec medailových nadějí. Juniorky nezvládly čtvrtfinále proti ŠvédskuV úterý byla na programu MS žen do 18 let v St. Catharines čtvrtfinálová střetnutí a první duel o udržení. Češky se utkaly se Švédskem, přes které chtěly vykročit vstříc medailovým bojům. Český sen o zisku cenného kovu se ale rozplynul ve třetí třetině, ve které seveřanky předvedly obrat. Hokejistky do 18 let tak čeká zápas o páté místo, v němž se střetnou s Finskem, které rovněž nezvládlo své čtvrtfinále. Poslední česká bitva na turnaji je na programu 14. ledna od 16:00 SEČ.

 
 
 

Tvrdá rána pro juniorky, Kanada zdemolovala českou defenzívu

10.01.2016, 04:38 | Radim Sochor

Tvrdá rána pro juniorky, Kanada zdemolovala českou defenzívuV St. Catharines byl na programu druhý den Mistrovství světa žen do osmnácti let. Českou reprezentaci čekal domácí výběr Kanady. Před necelými třemi a půl tisíci diváky tým ze zámoří nadělil juniorkám hned jedenáct branek. V pondělí přijde na řadu nejdůležitější zápas z celé skupinové fáze, naše lvice budou hrát s Ruskem o třetí místo, oba celky jsou zatím bez bodu. Foto: Utsav Gupta

 
 
 

Těžký vstup do MS. Juniorky nestačily na USA, čeká je Kanda

09.01.2016, 04:58 | Radim Sochor

Těžký vstup do MS. Juniorky nestačily na USA, čeká je KandaV kanadském St. Catharines začalo v pátek MS žen do 18 let. Česká republika se ve svém úvodním duelu na šampionátu utkala s favorizovanou Amerikou a prohrála 0:6. Hned zítra čeká naše lvice další nesmírně těžký souboj, přesněji půjde o zápas s domácí Kanadou. Ta potvrdila roli favoritů a přehrála Rusko. První zápasy se odehrály i ve skupině B, ve které je zařazena papírově slabší čtveřice celků.

 
 
 

Reprezentantky do 18 let vyhlíží MS, v Kanadě myslí na medaili

07.01.2016, 12:36 | David Soumar

Reprezentantky do 18 let vyhlíží MS, v Kanadě myslí na medailiPředloni bronz, loni zklamání ze čtvrtého místa. Poslední dva roky se Češky pravidelně perou s Ruskem o pozici na třetím místě. Další souboj odstartuje tento pátek, kdy v kanadském Saint Catharines vypukne světový šampionát žen do 18 let. Juniorky na úvod čeká zápas s ambiciózními Američankami.

 
 
 

České reprezentantky skončily na novoročním turnaji stříbrné

02.01.2016, 17:10 | ČSLH

České reprezentantky skončily na novoročním turnaji stříbrné České hokejistky skončily na česko-rakouském turnaji na přelomu let 2015 a 2016 na druhém místě. Sice možná trochu překvapivě prohrály na nájezdy s Maďarkami, v prvním zápase s Rakouskem ale Češky roli favoritek potvrdily a od Kanaďanek inkasovaly nejméně branek ze všech týmů na turnaji.

 
 
 

Reprezentace žen odehraje česko-rakouský novoroční turnaj

31.12.2015, 08:43 | ČSLH

Reprezentace žen odehraje česko-rakouský novoroční turnajVětšina ostatních žen se připravuje na příchod nového roku, české reprezentanty mají však úplně jiné myšlenky. Přesně na přelomu let 2015 a 2016 je totiž čeká turnaj, o jehož pořadatelství se dělí Česká republika s Rakouskem. Svěřenkyně trenéra Vozáka odehrají nejprve 31. prosince zápas proti Rakousku na zimním stadionu ve Znojmě. Poté se české hokejistky přesunou to St. Pöltenu, kde první dva dny v novém roce vyzvou nejprve Maďarsko a pak favorizovanou Kanadu.

 
 
 

České reprezentantky obsadily na turnaji ve Francii druhé místo

20.12.2015, 10:26 | ČSLH

České reprezentantky obsadily na turnaji ve Francii druhé místoNa turnaji ve francouzském Amiens odehrály české reprezentantky dobrý turnaj, získaly 5 bodů a do České republiky vezou stříbro. Svěřenkyně trenéra Vozáka nejprve porazily Švýcarky po samostatných nájezdech, poté jednoznačně přehrály Norky a na závěr podlehly domácímu výběru 1:2.

 
 
 

Reprezentace žen odehraje mezinárodní turnaj ve Francii

17.12.2015, 17:39 | ČSLH

Reprezentace žen odehraje mezinárodní turnaj ve FranciiČeský národní tým žen má před sebou mezinárodní turnaj ve francouzském Amiensu. Svěřenkyně trenéra Vozáka se postupně střetnou se ve čtvrtek se Švýcarskem, o den později s Norskem a na závěr v neděli s domácí Francií. Na konci roku čeká tým ještě jeden turnaj v Česku a Rakousku.

 
 
 

Mezinárodní víkend dívčího hokeje navštívilo přes 40 mladých hráček

12.10.2015, 17:20 | ČSLH

Mezinárodní víkend dívčího hokeje navštívilo přes 40 mladých hráčekUplynulý víkend patřil v celém hokejovém světě dívkám a ženám. Mezinárodní víkend dívčího hokeje měl své místo i v České republice, v sobotu 10. října proběhl ve Světlé nad Sázavou otevřený trénink ženské reprezentace, miniturnaj hráček do 12 let a také Global Girls‘ Game. Součástí tohoto víkendu je i dočasné přebarvení webových stránek IIHF dorůžova.

 
 
 

Přijďte si vyzkoušet trénink s reprezentací žen

29.09.2015, 09:45 | ČSLH

Přijďte si vyzkoušet trénink s reprezentací ženZájemkyně o hokej budou mít v sobotu 10. října jedinečnou příležitost zatrénovat si s reprezentací žen. Akce, která se koná v rámci mezinárodního víkendu ženského ledního hokeje, startuje ve 12:00 na zimním stadionu ve Světlé nad Sázavou. V případě zájmu se přihlaste se na email panu Martinu Maškovi: vyber15@email.cz

 
 
 

ČSLH pořádá kemp pro dívky ročníků 2001 – 2006

26.05.2015, 10:11 | David Moravec

ČSLH pořádá kemp pro dívky ročníků 2001 – 2006Trenéři reprezentačního úseku žen Českého svazu ledního hokeje pořádají v termínu od 26. do 31. července 2015 kemp pro dívky ročníků narození 2001 až 2006. Tímto projektem chtějí oslovit a vybídnout k účasti nejen aktivní hráčky, ale také širší spektrum dívek ročníků narození 2001 – 2006. Dívky se naučí nejen základy bruslení, střelby, přihrávky, ale i rozmanitých cviků v tělocvičně. Osvojí si motoriku svého těla a zjistí své možnosti. Dále poznají ostatní vrstevnice a sociálně se nenásilnou formou začlení do družstev. V neposlední řadě získají základy zdravého stravování, pitného režimu sportovce a základní informace o své tělesné schránce.

 
 
 

Dívčí trénink s českou reprezentací slavil velký úspěch

20.02.2015, 08:21 | Martin Voltr

Dívčí trénink s českou reprezentací slavil velký úspěchNa valentýnskou sobotu 14. února 2015 zaplnily zimní stadion ve Slaném naděje českého ženského hokeje, které absolvovaly modelový trénink s reprezentací. Po ledě se prohánělo celkem čtyřicet čtyři malých i větších hokejistek. „Ani jsme nečekali, že se přihlásí tolik dětí. Bylo to výborné a budeme rádi, když se s nimi budeme vídat dál,“ hodnotil trenér národního týmu do patnácti let Rudolf Valla.

 
 
 

Kapitánka rozhodla. Češky vybojovaly světový bronz

30.03.2014, 22:59 | Vojtěch Jurák

Kapitánka rozhodla. Češky vybojovaly světový bronzČeské hráčky na mistrovství světa do osmnácti let slaví velký úspěch. V dramatickém souboji o třetí místo přetlačily mladé Rusky a vybojovaly bronzové medaile. Klára Peslarová byla navíc vyhlášena nejlepší brankářkou celého turnaje. Ve večerním finále přehrály Kanaďanky USA 5:1 a získaly zlato.

 
 
 

Juniorky nestačily na USA, teď se poperou o bronz

30.03.2014, 03:10 | David Soumar

Juniorky nestačily na USA, teď se poperou o bronzPo postupu ze čtvrtfinále MS žen v Budapešti čekal české juniorky velice ambiciózní soupeř ze Spojených států amerických. Američanky do utkání vlétly hodně aktivně, české juniorky s nimi ale dlouho držely krok. Na postup do finále to nakonec nestačilo. Podobný scénář mělo i utkání Ruska s Kanadou. Rusky tedy v neděli vyzvou Češky v utkání o bronz, o zlato se utkají oba zámořské týmy.

 
 
 

Trénink a hlavně odpočinek. Juniorky se připravují na vrchol MS

29.03.2014, 01:10 | Vojtěch Jurák

Trénink a hlavně odpočinek. Juniorky se připravují na vrchol MSMistrovství světa žen do osmnácti let spěje ke svému závěru, už o víkendu jsou na programu semifinálové boje a zápasy o medaile. Češky se v sobotu střetnou s Američankami a před náročným duelem využily pátek, který je dnem volna, především k odpočinku a načerpání sil.

 
 
 

Juniorky ve čtvrtfinále přehrály Švédky a budou bojovat o medaile

28.03.2014, 02:09 | David Soumar

Juniorky ve čtvrtfinále přehrály Švédky a budou bojovat o medaile České hokejové reprezentantky do 18 let po postupu ze skupiny čekalo důležitější utkání. Ve čtvrtfinále se střetly se Švédkami a tento zápas zvládly s velkým přehledem. Ani jednou neinkasovaly a po výhře 3:0 postupují do semifinále. Dále šampionátem jde na úkor finských hokejistek také Rusko.

 
 
 

Juniorky bojovaly, Kanadě však podlehly. Teď vyzvou Švédky

27.03.2014, 02:39 | Vojtěch Jurák

Juniorky bojovaly, Kanadě však podlehly. Teď vyzvou ŠvédkyČeské reprezentantky do osmnácti let nestačily na Kanadu v přímém souboji o první místo ve skupině. Proti zámořskému soupeři držely bezbrankový stav až do poloviny utkání, poté však Kanaďanky udeřily a dvěma zásahy v rozmezí třiašedesáti vteřin položily základní kámen svého vítězství. Tři body získaly také Finky, Rusky a Američanky, které stejně jako Kanada postupují rovnou do semifinále.

 
 
 

Českým juniorkám se zatím na MS před početnou návštěvou daří

25.03.2014, 17:34 | David Soumar

Českým juniorkám se zatím na MS před početnou návštěvou daří České hokejistky do osmnácti let odehrály první dva zápasy v základní skupině mistrovství světa a po náročném úvodu mají nyní v Budapešti trochu volnější den. V kabině panuje po dvou výhrách spokojenost.

 
 
 

Japonky vzdorovaly, ale Češky si připsaly na MS druhou výhru

24.03.2014, 23:00 | Vojtěch Jurák

Japonky vzdorovaly, ale Češky si připsaly na MS druhou výhruTaké druhý zápas na mistrovství světa skončil pro české barvy vítězně. Mladé reprezentantky v náročném duelu vybojovaly tři body proti Japonsku, čímž si zajistily minimálně druhé místo v konečném součtu skupiny A. Z vítězství se radují také Kanaďanky, Američanky a Rusky.

 
 
 

Tým Karviné obsadil v základní skupině Ligy mistryň třetí příčku

21.10.2013, 14:28 | Marek Chlupatý

Tým Karviné obsadil v základní skupině Ligy mistryň třetí příčkuOd pátku 18. do neděle 20. října 2013 bojovaly hokejistky Karviné ve Spišské Nové Vsi o postup ze základní skupiny Ligy mistryň. Připsaly si dvě porážky (i když pokaždé v utkání šly do vedení) a jednu výhru, obsadily konečnou třetí příčku. Z postupu do další fáze soutěže se radují hráčky dánského Hvidovre, ty byly stoprocentní a získaly devět bodů.

 
 
 

IIHF vyhlásila 12. a 13. října 2013 víkendem ženského hokeje

09.10.2013, 12:05 | Marek Chlupatý

IIHF vyhlásila 12. a 13. října 2013 víkendem ženského hokejeMezinárodní hokejová federace (IIHF) vyhlásila sobotu 12. a neděli 13. října 2013 víkendem ženského hokeje. Pokračuje tak akce, která zpestřila (nejen) utkání ligy žen i v uplynulých dvou letech. Nejpestřejší program slibují obhájkyně mistrovského titulu z Karviné, které v úvodu ročníku nastupují v ELIOD lize mladšího dorostu a v domácím prostředí hostí Uherské Hradiště. K vidění bude také sedm zajímavých duelů ligy žen, konkrétně v Plzni (kde se hraje derby), Berouně, Brně (hned dva duely), Roudnici nad Labem, Praze a Litvínově.

 
 
 

MS žen (divizi I, skupinu A) bude v roce 2014 hostit Přerov

19.05.2013, 19:06 | Tisková zpráva

MS žen (divizi I, skupinu A) bude v roce 2014 hostit PřerovVýroční kongres Mezinárodní hokejové federace ve Stockholmu rozhodl, že pořadatelem mistrovství světa žen divize I skupiny A bude v příštím roce Česká republika. Turnaje, který proběhne v dubnu 2014 v Přerově, se zúčastní celky České republiky, Dánska, Francie, Norska, Rakouska a Slovenska. Domácí reprezentace na něm bude usilovat o návrat do elitní divize šampionátu, kterou si premiérově zahrála letos v Ottawě.

 
 
 

Češky nestačily na Švédky ani podruhé a sestupují z elitní skupiny

09.04.2013, 01:05 | Lukáš Šonský, Ladislav Vácha

Češky nestačily na Švédky ani podruhé a sestupují z elitní skupinyMusely zvítězit, ale soupeřky byly nad jejich síly. České hokejistky prohrály na MS v kanadské Ottawě také druhý zápas o udržení a sestupují do první divize. Po první vyrovnané třetině se svěřenkyně kouče Karla Manharta trápily, Švédsku tentokrát podlehly 0:4 a s elitní skupinou se s bilancí jedné výhry a čtyř porážek rozloučily.

 
 
 

Anketa Hokejistka roku má po prvním kole v čele dvojici hráček

08.04.2013, 09:55 | Petr Wadowski

Anketa Hokejistka roku má po prvním kole v čele dvojici hráčekV prvním kole hlasování Hokejistka roku bylo osloveno 37 tipujících, hlasovací lístky zaslalo 19 z nich. Aspoň jeden hlas dostalo v prvním kole celkem 51 hokejistek z domácích či zahraničích klubů. Svá pořadí poskytli trenéři ligových družstev, národních týmů všech věkových kategorií, zástupci hokejového svazu, a také zástupci médií. Uzávěrka druhého kola bude dne 30. dubna 2013. Slavnostní vyhlášení ankety Hokejistky roku České republiky 2013 proběhne, v rámci Zlaté hokejky 2013, v sobotu 22. června 2013 v karlovarském Grandhotelu Pupp za účasti kamer České televize.

 
 
 

Český tým během volného dne především regeneroval, v pondělí půjde znovu do boje

07.04.2013, 21:31 | Ladislav Vácha, Lukáš Šonský

Český tým během volného dne především regeneroval, v pondělí půjde znovu do bojeČeská hokejová reprezentace žen měla po sobotní smolné porážce od Švédska v neděli den volna. Reprezentantky se snažily především zapomenout na smutný večer a při náročném programu mistrovství světa v Ottawě odpočívaly. Před druhým dílem důležité bitvy o udržení v elitní skupině jsou karty rozdány jasně. Aby český výběr odvrátil sestup do první divize, tak musí Tři korunky bezpodmínečně porazit. Vynutil by si tak třetí duel, který by v úterý definitivně rozhodl o vítězi a poraženém.

 
 
 

Češky svedly napínavou bitvu, po nájezdech však smutní

07.04.2013, 03:47 | Ladislav Vácha

Češky svedly napínavou bitvu, po nájezdech však smutníČeskou reprezentaci žen po nevydařeném souboji s Německem o kýžené čtvrtfinále, v němž prohrála 3:6, čekaly boje o záchranu proti Švédsku. Soupeřkám ze Skandinávie se soubor pod vedením trenéra Manharta poprvé postavil v sobotu večer. Češky v nepovedené první třetině nabraly jednobrankové manko, ale díky zlepšenému výkonu se jim podařilo v závěrečném dějství vyrovnat. Napínavý zápas dospěl až do samostatných nájezdů, po nichž slavilo Švédsko.

 
 
 

Sen se rozplynul, Češky na čtvrtfinále nedosáhly a budou hrát o udržení

06.04.2013, 01:38 | Lukáš Šonský

Sen se rozplynul, Češky na čtvrtfinále nedosáhly a budou hrát o udrženíSituaci měly ve svých rukou, v rozhodujícím utkání základní skupiny na ženském mistrovství světa v Ottawě však české hokejistky selhaly. V duelu s Německem jako první inkasovaly a po celý zápas marně dotahovaly narůstající náskok soupeřek. Po prohře 3:6 si tak Manhartovy svěřenkyně zahrají pouze o udržení v elitní skupině proti Švédkám.

 
 
 

Na Němky si věříme, říká Klára Chmelová. Češky využily volný den k tréninku a nakupování

04.04.2013, 22:23 | Lukáš Šonský

Na Němky si věříme, říká Klára Chmelová. Češky využily volný den k tréninku a nakupováníMistrovství světa žen v kanadské Ottawě mělo ve čtvrtek před posledními souboji ve skupině na programu první volný den. Češky mají za sebou neúspěšné klání s Ruskem, už však vyhlíží ke klíčové bitvě proti Německu. Svěřenkyně kouče Karla Manharta krátce po poledni trénovaly a odpoledne využily k nakupování.

 
 
 

Češky na povedenou premiéru nenavázaly, ve druhém zápase nestačily na Rusko

03.04.2013, 22:47 | Lukáš Šonský

Češky na povedenou premiéru nenavázaly, ve druhém zápase nestačily na RuskoV úterý zažily parádní večer, tentokrát však české hokejistky na ženském mistrovství světa v kanadské Ottawě na bodový zisk nedosáhly. Po cenném skalpu favoritek ze Švédska si české reprezentantky vylámaly zuby na Rusku. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta tahaly po celý průběh střetnutí za kratší konec provazu a bojiště opustily s porážkou 1:3. Jedinou branku českého týmu vstřelila Denisa Křížová.

 
 
 

Bravo! Český výběr na úvod šampionátu překvapil Švédsko

03.04.2013, 04:26 | Ladislav Vácha

Bravo! Český výběr na úvod šampionátu překvapil ŠvédskoČeské hráčky vstoupily do úvodního utkání mistrovství světa žen, které hostí kanadská Ottawa, velmi dobře a aktivní hrou papírovým favoritkám ze Švédska jasně ukázaly, že je nečeká snadný zápas. Převaha Češek vyústila v několik přesilových her, díky nimž se ujaly dvoubrankového vedení, když udeřily Lucie Povová a Klára Chmelová. Tre Kronor sice dvěma slepenými brankami v prostřední části vyrovnaly, ale poslední slovo patřilo Evě Holešové, jež vystřelila českému výběru tři překvapivé body.

 
 
 

Vítězství v lize žen slaví tým Karviné, Slavia končí druhá

05.03.2013, 09:51 | Marek Chlupatý

Vítězství v lize žen slaví tým Karviné, Slavia končí druháŠest let nepoznala liga žen jiného vítěze než družstvo Slavie Praha, až v ročníku 2012/13 přerušily toto kralování hokejistky Karviné. Ty zvládly dvě utkání finálové série lépe než favorizované Pražanky a radují se z mistrovského titulu. Třetí příčka patří Kladnu, čtvrtý skončil Litvínov.

 
 
 

Češky uzavřely olympijskou kvalifikaci výhrou nad Čínou

10.02.2013, 21:40 | Daniel Poláček

Češky uzavřely olympijskou kvalifikaci výhrou nad ČínouS vědomím, že na olympiádu do Soči už nemohou postoupit, vyjely české hráčky proti Číňankám. Ačkoliv byly jasně lepší, vyhrály až po nájezdech (3:2). Další cíl Češek je udržet se v elitní skupině mistrovství světa.

 
 
 

Češky mají za sebou volný den, teď je čeká duel s Čínou

09.02.2013, 21:30 | Ondřej Vlk

Češky mají za sebou volný den, teď je čeká duel s ČínouV německém Weidenu už je rozhodnuto o tom, že na olympiádu do Soči pojedou Němky. Zklamané Češky ještě ale musejí odehrát jeden zápas. Teprve podruhé v historii se střetnou s Čínou. Podle kouče Karla Manharta začíná s tímto zápasem příprava na dubnové mistrovství světa v Ottawě.

 
 
 

Němky porazily Češky a vyhrály olympijskou kvalifikaci

09.02.2013, 02:00 | Daniel Poláček

Němky porazily Češky a vyhrály olympijskou kvalifikaciČeské hokejistky prohrály v olympijské kvalifikaci s Němkami 1:3 a do Soči se nepodívají. Jistými postupujícími jsou ještě před posledním hracím dnem právě německé hráčky, které v rozhodujícím duelu těžily ze dvou využitých přesilovek.

 
 
 

České hokejistky porazily v úvodním zápase Kazachstán

07.02.2013, 19:04 | Ondřej Vlk

České hokejistky porazily v úvodním zápase Kazachstán Češky zvládly první zápas kvalifikace na OH 2014 v Soči. Jejich výhru 5:1 sledovaly z hlediště weidenského stadionu zhruba dvě desítky českých fanoušků. Skvělým výkonem se prezentovala Klára Chmelová, která zařídila tři branky (1+2).

 
 
 

13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje

12.10.2012, 10:40 | Tisková zpráva

13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokejeV sobotu 13. října a v neděli 14. října 2012 se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje, pořádaný Mezinárodní hokejovou federací IIHF. V jeho rámci proběhne ve 30 zemích celého světa více než 300 akcí, jejichž cílem je propagace ženského hokeje a nábor nových hráček. Vedle zemí s velkou tradicí ženského hokeje jako jsou Kanada, Spojené státy, Finsko nebo Švédsko se k iniciativě IIHF připojili i více méně exotičtí partneři jako Argentina, Austrálie, Hongkong, Macao, Malajsie, Mexiko nebo Turecko.

 
 
 

Osm českých hokejistek se zúčastní IIHF High Performance Campu

13.07.2012, 12:33 | Redakce

Osm českých hokejistek se zúčastní IIHF High Performance CampuČeskou republiku bude v řadách účastnic IIHF High Performance Campu v termínu od 15. do 22. července 2012 reprezentovat hned sedm hokejistek. Ve finském Vierumaki budou zkušenosti sbírat brankařka Barbora Dvořáková, obránkyně Samantha Kolowratová, Dana Pelikánová, Aneta Tejralová, útočnice Aneta Lédlová, Adriena Pecinová a Dominika Vopravilová. V roli Hráčské ambasadorky se navíc zúčastní kapitánka českého reprezentačního družstva žen Alena Polenská.

 
 
 

Anketa hokejistka roku zná konečné pořadí

05.05.2012, 08:55 | Tisková zpráva

Anketa hokejistka roku zná konečné pořadíAnketu „Hokejistka roku“ vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje. Třetím rokem i Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších se stejně jako v minulém roce uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem této akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje.

 
 
 

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012

01.04.2012, 09:31 | Marek Chlupatý

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012V prvním kole hlasování Hokejistka roku bylo osloveno 38 tipujících, hlasovací lístky zaslalo 22 z nich. Aspoň jeden hlas dostalo v prvním kole celkem 61 hokejistek z domácích či zahraničích klubů. Svá pořadí poskytli trenéři ligových družstev, národních týmů všech věkových kategorií, zástupci hokejového svazu, a také zástupci médií. Uzávěrka druhého kola bude dne 30. dubna 2012. Slavnostní vyhlášení ankety Hokejistky roku České republiky 2012 proběhne, v rámci Zlaté hokejky 2012, v sobotu 23. června 2012 v karlovarském Grandhotelu Pupp za účasti kamer České televize.

 
 
 

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody Davidsonová

04.01.2012, 17:48 | Pavel Hrdina

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody DavidsonováV úterý 3. ledna 2012 se ve Zlíně konal seminář trenérů ligy žen. České trenéry poctila návštěvou hlavní skautka Hockey Canada, bývalá trenérka kanadské A-reprezentace Melody Davidsonová. Součástí jejího programu bylo kromě zhlédnutí zápasů i přednáška o kanadském rozvojovém programu.

 
 
 

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se Švédskem

31.12.2011, 19:47 | eSports.cz

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se ŠvédskemČesky do domácího šampionátu vstoupily prohrou se Švédskem. Před zaplněnou PSG Arenou ve Zlíně inkasovaly v oslabení už po osmi minutách hry a srovnat krok se seveřankami už nedokázaly. O jedinou trefu Česka se postarala za stavu 0:3 Klára Mazánková.

 
 
 

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokeje

27.09.2011, 21:28 | Marek Chlupatý

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokejeMezinárodní hokejová federace (IIHF) se snaží s vidinou blížících se olympijských her v Soči, kde nebude mezi vybranými sporty chybět ani ženský hokej, stále více podporovat rozvoj tohoto sportovního odvětví. Další iniciativou je prohlášení 2. října Dnem ženského hokeje. V České republice se bude slavit a hlavně ženský hokej představovat veřejnosti v sobotu 1. a v neděli 2. října při zápasech Ligy žen.

 
 
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
 

Nominace hráček na IIHF High Performance Camp

30.05.2011, 09:33 | Redakce

Nominace hráček na IIHF High Performance CampZástupci Českého ženského vývojového týmu oznámili nominaci sedmnácti hráček, které se zúčastní prvního kempu pořádaného International Ice Hockey Federation (IIHF) pod názvem High Performance Camp. Kemp se uskuteční na Slovensku v Bratislavě od 5. do 12. července 2011 a měl by napomoci snaze zrychlit růst a kvalitu ženské hry.

 
 
 

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráček

13.05.2011, 08:04 | Oznámení

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráčekAnketu „Hokejistka roku“ každoročně vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje, nyní druhým rokem také Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších hráček se již podruhé uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem této akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje. Po dvou kolech hlasování je známa nejlepší trojice a pořadí na dalších místech.

 
 
 

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v Helsinkách

02.05.2011, 00:16 | Michal Slavík

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v HelsinkáchV posledních dnech měsíce dubna se dívčí výběr do 17 let zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje ve finských Helsinkách. Pod vedením trenéra Zdeňka Zdráhala zaznamenaly Češky jedinou porážku v základní skupině od výběru West Coast, úspěšnou odvetu si však schovaly do samotného finále, ve kterém stejného soupeře přehrály 4:1. Prvenství si český tým odnesl i v individuálních kategoriích. Klára Chmelová se stala nejlepší střelkyní turnaje, Klára Peslarová si ze všech brankářek udržela nejnižší průměr inkasovaných gólů.

 
 
 

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji

26.04.2011, 07:52 | Marek Chlupatý, Martin Mašek

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji  Česká žákovská liga produkuje hráčky, které v evropském měřítku nemají konkurenci a při srovnání sil se zámořským hokejem předvádějí vynikající výkony. Opět to potvrdily výsledky českého výběru na turnaji U14 Girls World Selects Invitational Prague. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Zdráhala sehrály v průběhu pěti dnů osm utkání v délce dvakrát dvacet minut. Pouze jeden zápas nebyl vítězný, Češky vstřelily dvaačtyřicet branek, inkasovaly pouze deset.

 
 
 

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel Manhart

13.04.2011, 21:41 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel ManhartZazněla poslední siréna zápasu Francie – Česko a následující chvíle na ledové ploše ve francouzském Caen ovládla červenobílá radost. Právě takovou kombinaci mají dresy hokejové reprezentace. České hráčky totiž zvládly suverénně mistrovství světa divize II a využily hned první možnost k návratu do divize I. Tedy tam, kam podle trenéra národního týmu i pražské Slavie patří. „Zápas s Francií byl hodně vypjatý, ale náš tým, který budujeme, ukázal, že má charakter. Věřím, že s ním budeme mít už jen úspěchy,“ uvedl hlavní kouč Karel Manhart, který nemluvil jen o mistrovství, ale i celkovém stavu českého ženského hokeje v republice.

 
 
 

Souhrn MS žen divize II

11.04.2011, 20:51 | Marek Chlupatý

Souhrn MS žen divize IIČeská ženská hokejová reprezentace zvládla svůj cíl, ovládla mistrovství světa divize II, a vybojovala si tak postup do vyšší kategorie. Turnaje se účastnilo celkem pět týmů, protože Severní Korea musela z finančních důvodů odříct svoji účast. Největšími soupeřkami českého týmu byly Francouzky, které obsadily druhé místo. Třetí skončily Dánky, čtvrté Italky, páté reprezentantky Velké Británie. Češky získaly také několik individuálních ocenění.

 
 
 

Češky v Caen nezaváhaly a jsou mistryněmi světa divize II

11.04.2011, 08:09 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Češky v Caen nezaváhaly a jsou mistryněmi světa divize IIZimním stadionem ve francouzském Caen zněla česká národní hymna a ovládly ho oslavy hráček v červených dresech. Proč by také ne. Na krku se českým hokejistkám houpaly zlaté medaile. Porazily všechny své soupeřky včetně domácích Francouzek a slavily vítězství na mistrovství světa divize II. Před dvěma roky spadly z divize I a využily hned první možnost k návratu do skupiny, která je těsně pod světovou elitou. V rozhodujícím zápase Češky porazily Francouzky 3:0. Na ně zbylo jen druhé místo. Třetí bylo Dánsko, čtvrtá Itálie, pátá Velká Británie a poslední Severní Korea, která na turnaj vůbec nedorazila.

 
 
 

MS žen: Výhry favoritů potvrdily papírové předpoklady

10.04.2011, 07:52 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Výhry favoritů potvrdily papírové předpokladyNečekanou vzpruhu dostaly české hráčky před závěrečným zápasem turnaje. V sobotním podvečeru změřily síly s Dánskem, které do té doby prohrálo jen s Francií a předvádělo výborné výkony. Jenže proti českému výběru neměl soupeř šanci. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta byly ve všech směrech lepší. Od úvodu své soupeřky tlačily a na konci třetiny se dočkaly zaslouženého vedení. Nakonec vyhrály 7:0. Ve druhém zápase porazila Francie Velkou Británii. Zápas dopadl zcela podle očekávání. Díky tomu je jasné, že v neděli ve 20.30 hodin se spolu střetnou dva neporažené celky. Domácí Francie vyzve Česko. Vítěz postoupí do divize I.

 
 
 

MS žen: Češky čeká po volném dnu rozhodující víkend

08.04.2011, 22:43 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Češky čeká po volném dnu rozhodující víkendMistrovství světa žen v ledním hokeji divize II ve francouzském Caen mělo na programu poslední volný den. O víkendu čekají ženské výběry rozhodující boje o postup. Hrát o něj mohou ještě tři. Česko a Francie jsou největšími favority. Bez šance ještě zdaleka není ani Dánsko. To sice prohrálo v posledním zápase s Francií, ale pokud Češky porazí, je znovu ve hře. Zápasy se o víkendu posunují. Poprvé se bude hrát od pěti hodin odpoledne a tahle premiéra hned připadne na Češky s Dánkami. Od půl deváté se proti sobě postaví výběry Francie a Velké Británie.

 
 
 

MS žen: Itálie kladla odpor, ale nakonec prohrála

08.04.2011, 07:12 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Itálie kladla odpor, ale nakonec prohrálaDva výjimečné zážitky nabídl příznivcům českého ženského hokeje čtvrtý den mistrovství světa divize II. Po volné středě se střetly nejprve v odpoledním zápase Češky s Italkami. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta nakonec utkání dokázaly rozhodnout ve třetí třetině a vyhrály 3:1. Večerní zápas byl hodně sledovaný. Zaplněný stadion přihlížel souboji Francouzek s Dánskem, ve kterém domácí hráčky ve výborné atmosféře zvítězily nad průběžně vedoucím celkem znovu 3:1. V pátek je druhý volný den a Češky jsou před posledními dvěma zápasy o skóre na první pozici.

 
 
 

Volný den na mistrovství světa žen patřil tréninkům

06.04.2011, 16:35 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Volný den na mistrovství světa žen patřil tréninkůmMistrovství světa žen divize II mělo ve středu volný program. Poprvé nebyl na stadionu v Caen shon. Nikde neběhali pořadatelé, ale mrtvo na něm nebylo. Středa patřila tréninkům. Nezahálel ani český národní tým. Po ranním rozcvičení vyjely hráčky na ledovou plochu chvíli po desáté a pod dohledem pár diváků trénovaly to, co se v prvním utkání trenérovi nelíbilo.

 
 
 

Češky vstoupily do turnaje dobře, na úvod vyhrály

06.04.2011, 07:52 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Češky vstoupily do turnaje dobře, na úvod vyhrályDruhý hrací den má za sebou mistrovství světa v ledním hokeji ve francouzském Caen. Česká reprezentace už nebyla jen v roli diváka, ale má za sebou první ostrý herní test. Na úvod dostaly svěřenkyně trenéra Karla Manharta lehčího soupeře a v duelu s Velkou Británií vyhrály 5:1. Ve druhém zápase turnaje zdolaly po dramatické bitvě Dánky Itálii 3:1 a před volným dnem vedou tabulku. Jako jediné mají i s kontumací s Koreou devět bodů. Češky jsou zatím druhé.

 
 
 

Mistrovství světa žen začalo s plnými tribunami

05.04.2011, 09:49 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Mistrovství světa žen začalo s plnými tribunamiMistrovství světa žen v hokeji divize II ve francouzském Caen začalo. První den nabídl dva zápasy a Češky mají jednu velkou výhodu. V akci mohly vidět všechny své soupeřky. Nabídly jim to dva odpolední zápasy, z nichž každý byl jiný. Nejprve si Dánsko pohrálo s Velkou Británií a vyhrálo 8:1. Ve večerním sledovanějším zápase vyhrály Francouzky nad Itálií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

 
 
 

Češkám startuje v Caen cesta za postupem, pondělní utkání odpadlo

04.04.2011, 11:21 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Češkám startuje v Caen cesta za postupem, pondělní utkání odpadloČas? Půl druhé hodiny po poledni. Místo? Zimní stadionek ve francouzském Caen. V pondělí 4. dubna 2011 startuje mistrovství světa v ledním hokeji žen divize II. Z důvodu kontumace utkání severokorejského týmu však první zkouška čeká tým Karla Manharta až o den později, než bylo původně v plánu. Češky se tak poprvé představí v úterním duelu s Velkou Británií. O týden později pak bude jasno. O jednu úroveň výš postoupí jen jeden nejlepší.

 
 
 

Výběr hráček do 15 let zvítězil na Turnaji čtyř zemí

30.03.2011, 08:39 | Marek Chlupatý

Výběr hráček do 15 let zvítězil na Turnaji čtyř zemíDruhý ročník Turnaje čtyř zemí pro hráčky do patnácti let se konal v termínu od 25. do 27. března ve švýcarském Engelbergu. Loňské vítězství obhájil favorizovaný tým České republiky, který opět jasně přehrál všechny ostatní účastníky. V příštím roce se tento ojedinělý turnaj pro mladé hokejistky bude konat v Česku. Termín bude obdobný a zázemí poskytne zimní stadion ve Dvoře Královém.

 
 
 

Souhrn ligy žen 2010/11

23.03.2011, 10:02 | Marek Chlupatý

Souhrn ligy žen 2010/11Královnami českého ženského hokeje jsou hráčky týmu HC Slavia Praha, které ve finále Ligy žen 2010/2011 porazily družstvo Karviné. V článku najdete konečné tabulky všech částí této soutěže a výsledky závěrečných bojů v play-off.

 
 
 

Anketa o hokejistku sezóny zná pořadí po první polovině

17.03.2011, 09:36 | Marek Chlupatý

Anketa o hokejistku sezóny zná pořadí po první poloviněV rámci slavnostního večera, při kterém jsou vyhlášeny výsledky ankety Zlatá hokejka, je také oznamováno jméno nejlepší české hokejistky. Dne 15. března skončilo první kolo hlasování v této anketě. Celkem pětadvacet hlasujících (z devětatřiceti možných) rozhodlo o tom, že na prvním místě je zatím Simona Studentová ze Slavie Praha následovaná svými spoluhráčkami Lucií Manhartovou a Evou Holešovou. Hlasování v druhém kole ankety končí 30. dubna.

 
 
 

Ženská reprezentace finišuje přípravy na MS divize II

15.03.2011, 14:33 | Marek Chlupatý

Ženská reprezentace finišuje přípravy na MS divize IIV pondělí 4. dubna odstartuje ve francouzském Caen Mistovství světa žen divize II, tedy třetí výkonnostní kategorie. česká reprezentace finišuje přípravy na vrchol sezóny a naposledy se sejde ke společným tréninkům. Přípravný kemp je naplánován na období od 25. do 30. března a hostit jej bude stadion ve Slaném. Cílem svěřenkyň trenéra Karla Manharta je postup o kategorii výše. Proti budou týmy Dánska, Francie, Itálie, Koreje a Velké Británie.

 
 
 

Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace žen

26.02.2011, 09:19 | Michal Slavík

Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace ženNa dubnovém mistrovství světa žen ve francouzském Caen budou české reprezentantky usilovat o návrat do divize I, ze které před dvěma lety těsně sestoupily. Příslibem úspěchu je i nedávný turnaj v Prievidze, na kterém porazily své papírově nejsilnější soupeřky z Francie. „Pokud děvčata splní svoji roli a budou hrát hru, na kterou mají, pak bychom měli postoupit jednoznačně,“ hlásí trenér reprezentace a pražské Slavie Karel Manhart.

 
 
 

Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězila

20.02.2011, 08:52 | Marek Chlupatý

Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězilaTurnaj čtyř ženských reprezentačních výběru ve slovenské Prievidze ovládly domácí hráčky, které porazily v rozhodujícím utkání českou reprezentaci 3:1. Češky i Slovenky si ve zbývajících utkáních hladce poradily s týmy Rakouska i Francie. Svěřenkyně trenéra Manharta zvítězily 8:1 a 3:0.

 
 
 

Ženský výběr čeká turnaj čtyř v Prievidze

07.02.2011, 11:12 | Marek Chlupatý

Ženský výběr čeká turnaj čtyř v PrievidzeČeská ženská hokejová reprezentace se od 17. do 19. února zúčastní turnaje čtyř zemí na Slovensku. Utkání se odehrají v Prievidze. Před prvním měřením sil s Francií (17. února od 11 hodin) čeká hokejistky přípravný kemp ve Slaném, který začíná 13. února.

 
 
 

České juniorky skončily na MS čtvrté, turnaj ovládly Američanky

09.01.2011, 09:10 | Marek Chlupatý

České juniorky skončily na MS čtvrté, turnaj ovládly AmeričankyŠvédský Stockholm hostil v období od 1. do 8. ledna 2011 mistrovství světa hokejistek v kategorii do osmnácti let. České reprezentantky do posledního dne bojovaly o medaile, nakonec po prohrách s USA (semifinále) a Finskem (o 3. místo) skončily čtvrté. Šampionát jednoznačně ovládly hráčky Spojených států, které vyhrály ve všech utkání a ve finálovém souboji s přehledem porazily Kanadu.

 
 
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Bijec Bilčík se vrací do Třebíče
(21.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...

 

Brousek Štich se vrací do extraligy. Kladno mění za Piráty
(21.05.2018) Chomutovský klub vítá další posilu. Defenzivě Pirátů dodá důraz David Štich, který napos...

 

Novinky v Dukle: Šidlík končí, přicházejí Štebih a dva hráči z Energie
(21.05.2018) Hokejisté Jihlavy v pondělí zahájili přípravu na nadcházející sezonu. Na tréninku chyběl ...