Ženský hokej
 

Články o ženském hokeji

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012

01.04.2012, 09:31 | Marek Chlupatý

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012V prvním kole hlasování Hokejistka roku bylo osloveno 38 tipujících, hlasovací lístky zaslalo 22 z nich. Aspoň jeden hlas dostalo v prvním kole celkem 61 hokejistek z domácích či zahraničích klubů. Svá pořadí poskytli trenéři ligových družstev, národních týmů všech věkových kategorií, zástupci hokejového svazu, a také zástupci médií. Uzávěrka druhého kola bude dne 30. dubna 2012. Slavnostní vyhlášení ankety Hokejistky roku České republiky 2012 proběhne, v rámci Zlaté hokejky 2012, v sobotu 23. června 2012 v karlovarském Grandhotelu Pupp za účasti kamer České televize.

 
 
 

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody Davidsonová

04.01.2012, 17:48 | Pavel Hrdina

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody DavidsonováV úterý 3. ledna 2012 se ve Zlíně konal seminář trenérů ligy žen. České trenéry poctila návštěvou hlavní skautka Hockey Canada, bývalá trenérka kanadské A-reprezentace Melody Davidsonová. Součástí jejího programu bylo kromě zhlédnutí zápasů i přednáška o kanadském rozvojovém programu.

 
 
 

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se Švédskem

31.12.2011, 19:47 | eSports.cz

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se ŠvédskemČesky do domácího šampionátu vstoupily prohrou se Švédskem. Před zaplněnou PSG Arenou ve Zlíně inkasovaly v oslabení už po osmi minutách hry a srovnat krok se seveřankami už nedokázaly. O jedinou trefu Česka se postarala za stavu 0:3 Klára Mazánková.

 
 
 

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokeje

27.09.2011, 21:28 | Marek Chlupatý

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokejeMezinárodní hokejová federace (IIHF) se snaží s vidinou blížících se olympijských her v Soči, kde nebude mezi vybranými sporty chybět ani ženský hokej, stále více podporovat rozvoj tohoto sportovního odvětví. Další iniciativou je prohlášení 2. října Dnem ženského hokeje. V České republice se bude slavit a hlavně ženský hokej představovat veřejnosti v sobotu 1. a v neděli 2. října při zápasech Ligy žen.

 
 
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
 

Nominace hráček na IIHF High Performance Camp

30.05.2011, 09:33 | Redakce

Nominace hráček na IIHF High Performance CampZástupci Českého ženského vývojového týmu oznámili nominaci sedmnácti hráček, které se zúčastní prvního kempu pořádaného International Ice Hockey Federation (IIHF) pod názvem High Performance Camp. Kemp se uskuteční na Slovensku v Bratislavě od 5. do 12. července 2011 a měl by napomoci snaze zrychlit růst a kvalitu ženské hry.

 
 
 

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráček

13.05.2011, 08:04 | Oznámení

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráčekAnketu „Hokejistka roku“ každoročně vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje, nyní druhým rokem také Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších hráček se již podruhé uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem této akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje. Po dvou kolech hlasování je známa nejlepší trojice a pořadí na dalších místech.

 
 
 

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v Helsinkách

02.05.2011, 00:16 | Michal Slavík

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v HelsinkáchV posledních dnech měsíce dubna se dívčí výběr do 17 let zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje ve finských Helsinkách. Pod vedením trenéra Zdeňka Zdráhala zaznamenaly Češky jedinou porážku v základní skupině od výběru West Coast, úspěšnou odvetu si však schovaly do samotného finále, ve kterém stejného soupeře přehrály 4:1. Prvenství si český tým odnesl i v individuálních kategoriích. Klára Chmelová se stala nejlepší střelkyní turnaje, Klára Peslarová si ze všech brankářek udržela nejnižší průměr inkasovaných gólů.

 
 
 

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji

26.04.2011, 07:52 | Marek Chlupatý, Martin Mašek

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji  Česká žákovská liga produkuje hráčky, které v evropském měřítku nemají konkurenci a při srovnání sil se zámořským hokejem předvádějí vynikající výkony. Opět to potvrdily výsledky českého výběru na turnaji U14 Girls World Selects Invitational Prague. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Zdráhala sehrály v průběhu pěti dnů osm utkání v délce dvakrát dvacet minut. Pouze jeden zápas nebyl vítězný, Češky vstřelily dvaačtyřicet branek, inkasovaly pouze deset.

 
 
 

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel Manhart

13.04.2011, 21:41 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel ManhartZazněla poslední siréna zápasu Francie – Česko a následující chvíle na ledové ploše ve francouzském Caen ovládla červenobílá radost. Právě takovou kombinaci mají dresy hokejové reprezentace. České hráčky totiž zvládly suverénně mistrovství světa divize II a využily hned první možnost k návratu do divize I. Tedy tam, kam podle trenéra národního týmu i pražské Slavie patří. „Zápas s Francií byl hodně vypjatý, ale náš tým, který budujeme, ukázal, že má charakter. Věřím, že s ním budeme mít už jen úspěchy,“ uvedl hlavní kouč Karel Manhart, který nemluvil jen o mistrovství, ale i celkovém stavu českého ženského hokeje v republice.

 
 
 

Souhrn MS žen divize II

11.04.2011, 20:51 | Marek Chlupatý

Souhrn MS žen divize IIČeská ženská hokejová reprezentace zvládla svůj cíl, ovládla mistrovství světa divize II, a vybojovala si tak postup do vyšší kategorie. Turnaje se účastnilo celkem pět týmů, protože Severní Korea musela z finančních důvodů odříct svoji účast. Největšími soupeřkami českého týmu byly Francouzky, které obsadily druhé místo. Třetí skončily Dánky, čtvrté Italky, páté reprezentantky Velké Británie. Češky získaly také několik individuálních ocenění.

 
 
 

Češky v Caen nezaváhaly a jsou mistryněmi světa divize II

11.04.2011, 08:09 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Češky v Caen nezaváhaly a jsou mistryněmi světa divize IIZimním stadionem ve francouzském Caen zněla česká národní hymna a ovládly ho oslavy hráček v červených dresech. Proč by také ne. Na krku se českým hokejistkám houpaly zlaté medaile. Porazily všechny své soupeřky včetně domácích Francouzek a slavily vítězství na mistrovství světa divize II. Před dvěma roky spadly z divize I a využily hned první možnost k návratu do skupiny, která je těsně pod světovou elitou. V rozhodujícím zápase Češky porazily Francouzky 3:0. Na ně zbylo jen druhé místo. Třetí bylo Dánsko, čtvrtá Itálie, pátá Velká Británie a poslední Severní Korea, která na turnaj vůbec nedorazila.

 
 
 

MS žen: Výhry favoritů potvrdily papírové předpoklady

10.04.2011, 07:52 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Výhry favoritů potvrdily papírové předpokladyNečekanou vzpruhu dostaly české hráčky před závěrečným zápasem turnaje. V sobotním podvečeru změřily síly s Dánskem, které do té doby prohrálo jen s Francií a předvádělo výborné výkony. Jenže proti českému výběru neměl soupeř šanci. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta byly ve všech směrech lepší. Od úvodu své soupeřky tlačily a na konci třetiny se dočkaly zaslouženého vedení. Nakonec vyhrály 7:0. Ve druhém zápase porazila Francie Velkou Británii. Zápas dopadl zcela podle očekávání. Díky tomu je jasné, že v neděli ve 20.30 hodin se spolu střetnou dva neporažené celky. Domácí Francie vyzve Česko. Vítěz postoupí do divize I.

 
 
 

MS žen: Češky čeká po volném dnu rozhodující víkend

08.04.2011, 22:43 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Češky čeká po volném dnu rozhodující víkendMistrovství světa žen v ledním hokeji divize II ve francouzském Caen mělo na programu poslední volný den. O víkendu čekají ženské výběry rozhodující boje o postup. Hrát o něj mohou ještě tři. Česko a Francie jsou největšími favority. Bez šance ještě zdaleka není ani Dánsko. To sice prohrálo v posledním zápase s Francií, ale pokud Češky porazí, je znovu ve hře. Zápasy se o víkendu posunují. Poprvé se bude hrát od pěti hodin odpoledne a tahle premiéra hned připadne na Češky s Dánkami. Od půl deváté se proti sobě postaví výběry Francie a Velké Británie.

 
 
 

MS žen: Itálie kladla odpor, ale nakonec prohrála

08.04.2011, 07:12 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

MS žen: Itálie kladla odpor, ale nakonec prohrálaDva výjimečné zážitky nabídl příznivcům českého ženského hokeje čtvrtý den mistrovství světa divize II. Po volné středě se střetly nejprve v odpoledním zápase Češky s Italkami. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta nakonec utkání dokázaly rozhodnout ve třetí třetině a vyhrály 3:1. Večerní zápas byl hodně sledovaný. Zaplněný stadion přihlížel souboji Francouzek s Dánskem, ve kterém domácí hráčky ve výborné atmosféře zvítězily nad průběžně vedoucím celkem znovu 3:1. V pátek je druhý volný den a Češky jsou před posledními dvěma zápasy o skóre na první pozici.

 
 
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
prosinec 2017
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
    
1
6
8
9
25
Doporučujeme
 
 
 
 
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2017 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Start na jedničku! Sebevědomá devatenáctka si poradila s Kanadou
(10.12.2017) Čeští hokejisté do 19 let za sebou mají úspěšný vstup do turnaje World Junior A Challenge. ...

 

ELSD: Salcburk poprvé padl. Sparta a Hradec opanovaly derby
(10.12.2017) Extraliga staršího dorostu přinesla o tomto hracím víkendu hned dvě derby. V prvním z nich us...

 

Mizerná Sparta hledá sama sebe. Musíme si vzít montérky, vybízí Pech
(10.12.2017) Dva duelys Vítkovicemi se jim nepovedly, hokejisté Sparty si v pátek z Ostravy odvezli sedmičku....