Ženský hokej
 

Články o ženském hokeji

České hokejistky porazily v úvodním zápase Kazachstán

07.02.2013, 19:04 | Ondřej Vlk

České hokejistky porazily v úvodním zápase Kazachstán Češky zvládly první zápas kvalifikace na OH 2014 v Soči. Jejich výhru 5:1 sledovaly z hlediště weidenského stadionu zhruba dvě desítky českých fanoušků. Skvělým výkonem se prezentovala Klára Chmelová, která zařídila tři branky (1+2).

 
 
 

13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje

12.10.2012, 10:40 | Tisková zpráva

13. a 14. října se uskuteční Světový víkend dívčího hokejeV sobotu 13. října a v neděli 14. října 2012 se uskuteční Světový víkend dívčího hokeje, pořádaný Mezinárodní hokejovou federací IIHF. V jeho rámci proběhne ve 30 zemích celého světa více než 300 akcí, jejichž cílem je propagace ženského hokeje a nábor nových hráček. Vedle zemí s velkou tradicí ženského hokeje jako jsou Kanada, Spojené státy, Finsko nebo Švédsko se k iniciativě IIHF připojili i více méně exotičtí partneři jako Argentina, Austrálie, Hongkong, Macao, Malajsie, Mexiko nebo Turecko.

 
 
 

Osm českých hokejistek se zúčastní IIHF High Performance Campu

13.07.2012, 12:33 | Redakce

Osm českých hokejistek se zúčastní IIHF High Performance CampuČeskou republiku bude v řadách účastnic IIHF High Performance Campu v termínu od 15. do 22. července 2012 reprezentovat hned sedm hokejistek. Ve finském Vierumaki budou zkušenosti sbírat brankařka Barbora Dvořáková, obránkyně Samantha Kolowratová, Dana Pelikánová, Aneta Tejralová, útočnice Aneta Lédlová, Adriena Pecinová a Dominika Vopravilová. V roli Hráčské ambasadorky se navíc zúčastní kapitánka českého reprezentačního družstva žen Alena Polenská.

 
 
 

Anketa hokejistka roku zná konečné pořadí

05.05.2012, 08:55 | Tisková zpráva

Anketa hokejistka roku zná konečné pořadíAnketu „Hokejistka roku“ vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje. Třetím rokem i Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších se stejně jako v minulém roce uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem této akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje.

 
 
 

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012

01.04.2012, 09:31 | Marek Chlupatý

Výsledky prvního kola ankety Hokejistka sezóny 2012V prvním kole hlasování Hokejistka roku bylo osloveno 38 tipujících, hlasovací lístky zaslalo 22 z nich. Aspoň jeden hlas dostalo v prvním kole celkem 61 hokejistek z domácích či zahraničích klubů. Svá pořadí poskytli trenéři ligových družstev, národních týmů všech věkových kategorií, zástupci hokejového svazu, a také zástupci médií. Uzávěrka druhého kola bude dne 30. dubna 2012. Slavnostní vyhlášení ankety Hokejistky roku České republiky 2012 proběhne, v rámci Zlaté hokejky 2012, v sobotu 23. června 2012 v karlovarském Grandhotelu Pupp za účasti kamer České televize.

 
 
 

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody Davidsonová

04.01.2012, 17:48 | Pavel Hrdina

Seminář trenérů ligy žen navštívila Melody DavidsonováV úterý 3. ledna 2012 se ve Zlíně konal seminář trenérů ligy žen. České trenéry poctila návštěvou hlavní skautka Hockey Canada, bývalá trenérka kanadské A-reprezentace Melody Davidsonová. Součástí jejího programu bylo kromě zhlédnutí zápasů i přednáška o kanadském rozvojovém programu.

 
 
 

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se Švédskem

31.12.2011, 19:47 | eSports.cz

Češky vstoupily do domácího MS žen do 18 let prohrou se ŠvédskemČesky do domácího šampionátu vstoupily prohrou se Švédskem. Před zaplněnou PSG Arenou ve Zlíně inkasovaly v oslabení už po osmi minutách hry a srovnat krok se seveřankami už nedokázaly. O jedinou trefu Česka se postarala za stavu 0:3 Klára Mazánková.

 
 
 

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokeje

27.09.2011, 21:28 | Marek Chlupatý

Neděle 2. října vyhlášena Dnem ženského hokejeMezinárodní hokejová federace (IIHF) se snaží s vidinou blížících se olympijských her v Soči, kde nebude mezi vybranými sporty chybět ani ženský hokej, stále více podporovat rozvoj tohoto sportovního odvětví. Další iniciativou je prohlášení 2. října Dnem ženského hokeje. V České republice se bude slavit a hlavně ženský hokej představovat veřejnosti v sobotu 1. a v neděli 2. října při zápasech Ligy žen.

 
 
 

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokeji

23.07.2011, 17:22 | James Craig

Hráčka a trenérka Eva Holešová razí novou cestu v ženském hokejiCelkem osmnáct českých hokejistek se účastnilo prvního kempu v rámci projektu Mezinárodního hokejové federace na podporu ženského hokeje. IIHF High Performance Camp prožilo devět hráček nastupujících za reprezentaci do osmnácti let a osm hráček A-týmu. Ve zcela specifické pozici pak byla Eva Holešová. Jedna z nejlepších českých hokejistek současnosti absolvovala kurz pod vedením bývalé hvězdy NHL Douga Lidstera.

 
 
 

Nominace hráček na IIHF High Performance Camp

30.05.2011, 09:33 | Redakce

Nominace hráček na IIHF High Performance CampZástupci Českého ženského vývojového týmu oznámili nominaci sedmnácti hráček, které se zúčastní prvního kempu pořádaného International Ice Hockey Federation (IIHF) pod názvem High Performance Camp. Kemp se uskuteční na Slovensku v Bratislavě od 5. do 12. července 2011 a měl by napomoci snaze zrychlit růst a kvalitu ženské hry.

 
 
 

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráček

13.05.2011, 08:04 | Oznámení

V anketě "Hokejistka roku" je známa nejlepší trojice českých hráčekAnketu „Hokejistka roku“ každoročně vyhlašuje Asociace ligových klubů ženského hokeje, nyní druhým rokem také Český svaz ledního hokeje. Vyhlášení nejlepších hráček se již podruhé uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka. Organizátorem této akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje. Po dvou kolech hlasování je známa nejlepší trojice a pořadí na dalších místech.

 
 
 

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v Helsinkách

02.05.2011, 00:16 | Michal Slavík

České hokejistky do 17 let ovládly turnaj v HelsinkáchV posledních dnech měsíce dubna se dívčí výběr do 17 let zúčastnil kvalitně obsazeného turnaje ve finských Helsinkách. Pod vedením trenéra Zdeňka Zdráhala zaznamenaly Češky jedinou porážku v základní skupině od výběru West Coast, úspěšnou odvetu si však schovaly do samotného finále, ve kterém stejného soupeře přehrály 4:1. Prvenství si český tým odnesl i v individuálních kategoriích. Klára Chmelová se stala nejlepší střelkyní turnaje, Klára Peslarová si ze všech brankářek udržela nejnižší průměr inkasovaných gólů.

 
 
 

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji

26.04.2011, 07:52 | Marek Chlupatý, Martin Mašek

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji  Česká žákovská liga produkuje hráčky, které v evropském měřítku nemají konkurenci a při srovnání sil se zámořským hokejem předvádějí vynikající výkony. Opět to potvrdily výsledky českého výběru na turnaji U14 Girls World Selects Invitational Prague. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Zdráhala sehrály v průběhu pěti dnů osm utkání v délce dvakrát dvacet minut. Pouze jeden zápas nebyl vítězný, Češky vstřelily dvaačtyřicet branek, inkasovaly pouze deset.

 
 
 

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel Manhart

13.04.2011, 21:41 | Roman Šperňák (redaktor týdeníku Sedmička)

Věřím, že jednou budeme i v elitní skupině, tvrdí po MS Karel ManhartZazněla poslední siréna zápasu Francie – Česko a následující chvíle na ledové ploše ve francouzském Caen ovládla červenobílá radost. Právě takovou kombinaci mají dresy hokejové reprezentace. České hráčky totiž zvládly suverénně mistrovství světa divize II a využily hned první možnost k návratu do divize I. Tedy tam, kam podle trenéra národního týmu i pražské Slavie patří. „Zápas s Francií byl hodně vypjatý, ale náš tým, který budujeme, ukázal, že má charakter. Věřím, že s ním budeme mít už jen úspěchy,“ uvedl hlavní kouč Karel Manhart, který nemluvil jen o mistrovství, ale i celkovém stavu českého ženského hokeje v republice.

 
 
 

Souhrn MS žen divize II

11.04.2011, 20:51 | Marek Chlupatý

Souhrn MS žen divize IIČeská ženská hokejová reprezentace zvládla svůj cíl, ovládla mistrovství světa divize II, a vybojovala si tak postup do vyšší kategorie. Turnaje se účastnilo celkem pět týmů, protože Severní Korea musela z finančních důvodů odříct svoji účast. Největšími soupeřkami českého týmu byly Francouzky, které obsadily druhé místo. Třetí skončily Dánky, čtvrté Italky, páté reprezentantky Velké Británie. Češky získaly také několik individuálních ocenění.

 
 
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Hradec je bez jedničky. Rybár jde do NHL, upsal se Detroitu
(21.05.2018) V Hradci Králové budou muset shánět brankáře. Dosavadní jednička Mountfieldu Patrik Rybár s...

 

Junioři na MS: Nečasův čas, zraněná hvězdička a medaile, co nelétají
(21.05.2018) 15 gólů a 25 asistencí – tak výrazně se do osudu 82. mistrovství světa v Dánsku zapsalo 13...

 

Přestupy z WSM Ligy ONLINE: Bijec Bilčík se vrací do Třebíče
(21.05.2018) Prvního května začíná v českých hokejových soutěžích přestupové období. Z dění ve WS...